Zenon Martyniuk – Jola

akcentW sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Zenona Martyniuka zatytułowany “Jola”. Kawałek opowiada o tytułowej bohaterce, która wpadła w oko autorowi. Z numeru możemy się dowiedzieć, że mężczyzna zakochał się w kobiecie od pierwszego wejrzenia.
Gorąca premierę na największej imprezie disco polo – Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej w Olsztynie. Dość nietypowa i zaskakująca propozycja od razu rozkołysała publikę przed sceną.
Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu i kompozytorami są Zenon Martyniuk oraz Mirosław Niewiński.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 22 października 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 228 222 wyświetleń na YT. Oglądając wideoklip, nie można się pozbyć wrażenia, że jest on znacznie spokojniejszy niż poprzednie. W klipie zobaczycie m.in. piękną kobietę, a również Zenka który gra na fortepianie oraz gdy nagrywa wokal w studiu. Czy produkcja powtórzy sukces hitu grupy Akcent pt. „Przez Twe Oczy Zielone”, który na Youtube ma już 175 mln wyświetleń? Zobaczymy.
Grupa Akcent to jedna z najpopularniejszych formacji w branży diso polo. Każdy jej koncert jest wyprzedawany do ostatniego biletu. Zenek Martyniuk to człowiek, który wyznacza trend w świecie muzyki disco polo. Zaś w latach dziewięćdziesiątych był jednym z głównych prekursorów gatunku disco polo. Dotychczasową dyskografię zespołu zamyka wydany w 2018 roku album “Zaczarowana wyspa”, który uzyskał certyfikat diamentowej płyty. Obecnie trwają przygotowania do nakręcenia filmu biograficznego o życiu króla disco polo. Wiadomo, że film biograficzny będzie nosił tytuł Zenek, a reżyserem filmu został Jan Hryniak, który wcześniej pracował m.in. przy serialu Czas Honoru. W wokalistę wcieli się aż dwóch aktorów – 25-letni Jakub Zając (Belfer, Najlepszy) oraz 40-letni Krzysztof Czeczot (Pitbull. Nowe Porządki, Kobiety Mafii 2). Zając zagra młodego Martyniuka, a Czeczot wcieli się w starszego bohatera.
Najbliższy koncert grupy odbędzie się 08-11-2019 na wydarzeniu pn. Gala Muzyki Tanecznej 2019 w miejscowości Nysa (Opolskie), a kolejny 08-02-2020 na wydarzeniu pn. Walentynkowy koncert gwiazd 2020 w miejscowości Zielona Góra (Lubuskie).
źródło: disco-polo.info, radiozet.pl, wyborcza24.pl, wsieci24.pl, mediadisco.pl, 4fun.tv, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Zenona

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst kawałka “Jola”

Widziałem dziś na mieście ją
i świat jakby nagle piękniejszy się stał
Ooo, Yee, zakochałem się
Gdy szła miastem, włosy rozwiewał jej wiatr
Jak słońce świeciła mi prosto w twarz Ooo, Yee,
Przy niej mógłbym zmienić się
Ref.:
Jola, krzyknął za nią ktoś, kto ją zna
Jola, tak na imię ma, od dziś miłość ma
O Jola
Od tamtej pory nie wiem sam
Gdzie Ciebie szukać i kto Cię zna
Ooo, yee, piękne imię ma
Na szkle wymaluję obraz jej
Podaruj mi chociaż jeden dzień
Ooo, yee, zwykły jeden dzień
Ref.:
Jola, krzyknął za nią ktoś, kto ją zna
Jola, tak na imię ma, od dziś miłość ma
O Jola

tagi: Zenek

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 45 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *