Zaz – nowa piosenka

ZazTytuł nowej piosenki ZAZ to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2018.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Zaz

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór francuskiej piosenkarki ZAZ. Kawałek to drugi singiel zapowiadający najnowszy album artystki “Effet Miroir” (czwarty studyjny), który ukazał się 16 listopada 2018 nakładem wytwórń płytowych Play On i Warner Music Group. Płyta jest utrzymana w gatunkach pop, rock, Variété i piosenka francuska. Krążek zawiera 15 numerów i w pięciu krajach znalazł się w TOP 10. Album pokrył się platyną. Krążek uzyskał nominację do Fryderyka 2019 w kategorii Najlepszy Album Zagraniczny. Nowa kompozycja to ballada, która została oparta głównie na dźwiękach fortepianu. Wykonawczyni przyznaje, że kawałek ten bardzo ją wzruszył.


W rzeczywistości możesz zrobić wszystko! Mam nadzieję, że ta piosenka o dziecku dotknie cię tak samo, jak dotknęła mnie. Ponieważ wszyscy jesteśmy dziećmi – mniejszymi lub większymi – napisała na Facebooku.

Gatunek nowej kompozycji to piosenka francuska. Autorką tekstu jest Isabelle Geffroy.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 4 marca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 649 870 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Yannick Saillet. Czy produkcja powtórzy sukces hitu Francuzki pt. “On ira”, który na Youtube ma już 64 miliony wyświetleń? Zobaczymy.
Głos Zaz jest porównywany przez francuskich krytyków do wokalu Edith Piaf. Artystka solową karierę rozpoczęła dosyć późno. Wcześniej wokalistka śpiewała w blues bandzie oraz zespole, grającym muzykę baskijską. Piosenkarka wielokrotnie koncertowała w Polsce. Wykonawczyni według zapowiedzi wystąpiła 22 lutego 2019 roku na warszawskim Torwarze a 23 lutego 2019 w Tauron Arenie Kraków. Najbliższy koncert Zaz odbędzie się 22 kwietnia 2019 r w Town Hall, New York, NY, US, a kolejny 24 kwietnia 2019 r w Centre Videotron, Québec, QC, Canada.
źródło: allaboutmusic.pl, muzyka.interia.pl, styl.fm, Internet

Tekst utworu

Je trace des chemins qui n’attendent que toi
À toi l’enfant qui vient, je précède tes pas
Je murmure ton nom dans le souffle de ma voix
Je t’offrirai le monde, toi que je ne connais pas
Je t’ouvre grand mon cœur comme on ouvre ses mains
Je t’espère des bonheurs aussi grands que les miens
Demain c’est toi
J’apprends les alphabets de chacun de tes gestes
Je te chante mes rêves d’espaces et de Far West
Je veux pour toi l’amour, le rare et le précieux
Toute la beauté du monde à portée de tes yeux
Les poings chauffés à blanc, je forge pour demain
Tes bonheurs que je souhaite aussi grands que les miens
Demain c’est toi
Je te donne les clés qui ouvrent tous les coffres
Je pulvérise les murs des prisons que l’on t’offre
Je cours à l’infini pour ne pas te laisser
Tout c’que je n’t’ai pas dit c’est parce que tu le sais
C’est parce que tu le sais
À toi l’enfant qui vient comme un petit matin
Je t’espère des bonheurs aussi grands que les miens
Demain c’est toi
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
AUT BEL
(FL)
[29]
BEL
(WA)
[30]
2010 “Je veux” 16 34 2
“Le long de la route” 821 16
2011 “La fée” 681 7
“Éblouie par la nuit” 671 34
2013 “Cette journée” 811
“On ira” 74 831 16
“Comme ci, comme ça” 761 561
“Si” 861 531
2014 “Gamine” 571
“Paris sera toujours Paris” 77 71
“Sous le ciel de Paris”
“Champs Élysées”
2015 “Si jamais j’oublie” 27
2018 “Qué vendrá” 58 60
“Demain c’est toi” 31
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Zaz, właśc. Isabelle Geffroy (ur. 1 maja 1980 w Tours) – francuska piosenkarka jazzowa i soulowa. Zadebiutowała w 2001 roku jako piosenkarka w bluesowej formacji Fifty Fingers. Rok później (2002) przyłączyła się do grupy Don Diego, zespołu, którego repertuar charakteryzuje się mieszanką stylów latino i rock, ze znaczącymi wpływami afro, arabo i andalo. Jej matka była nauczycielką hiszpańskiego, a jej ojciec pracował w firmie elektrycznej. W 1985 roku wstąpiła do Conservatoire de Tours z siostrą i bratem, uczęszczając na kursy od piątego do jedenastego roku życia. Studiowała teorię muzyki, w szczególności skrzypce, fortepian, gitarę i śpiew chóralny. W 1994 roku przeprowadziła się do Bordeaux. W 1995 roku brała lekcje śpiewu i uprawiała sport przez rok w Bordeaux, a jednocześnie uczyła się kung fu z profesjonalnym trenerem. W 2000 r. otrzymała stypendium od rady regionalnej, co pozwoliło jej dołączyć do szkoły muzyki współczesnej, CIAM (Centre for Musical Activities and Information) w Bordeaux. Na jej muzyczne inspiracje składają się: “Cztery pory roku” Vivaldiego, śpiewacy jazzowi, tacy jak Ella Fitzgerald, oraz inni śpiewacy, tacy jak Enrico Macias, Bobby McFerrin i Richard Bona, a także afrykańskie, łacińskie i kubańskie rytmy. Gatunki jej muzyki to jazz, folk, ballada, piosenka francuska. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ZAZ ukazała się 10 maja 2010 roku nakładem wytwórń płytowych Play On i Sony Music Entertainment i jest utrzymana w gatunkach Pop, jazz, blues, soul oraz R&B. Album zawiera 11 piosenek. Krążek był sukcesem komercyjnym, osiągając szczyty list przebojów w krajach frankofońskich. Zaz brała udział w pisaniu sześciu kawałków z tej płyty, a francuska piosenkarka Raphaël Haroche napisała trzy numery. Album pokrył się potrójną platyną. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 81 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *