White Lies – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki White Lies to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam ją znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu White Lies

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka brytyjskiego zespołu White Lies zatytułowana “Blue Drift”. Kawałek jest czwartym singlem, który zwiastował nowy krążek grupy zatytułowany ‘As I Try Not to Fall Apart’, który ukazał się 18 lutego 2022 roku nakładem wytwórni płytowej PIAS. Płyta jest utrzymana w gatunkach Indie Rock, New Wave, Post-Punk oraz Synth-pop i zawiera 10 numerów. Producentami albumu są White Lies, Ed Buller i Claudius Mittendorfer (Weezer, Panic! At The Disco). Jest to szóste wydawnictwo formacji. Materiał na polskiej liście albumów (ZPAV) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 43, na liście UK Albums (OCC) numer 14, na liście
UK Independent Albums (OCC) numer 3. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 68/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3,5 z 5 możliwych gwiazdek. Ten album jest zarówno powrotem trio do korzeni, jak i najbardziej ekspansywną płytą w historii grupy.

„Prawdopodobnie już nigdy nie nagramy albumu w taki sposób, w jaki stworzyliśmy ten” – powiedział Cave. „Myślę, że to może być jeden z naszych najlepszych”, powiedział McVeigh.

“Przeplatają się tu wybuchowy rock, elektro-popowe bangery, elementy progresywnego rocka, a nawet funkowe rytmy i jedne z najlepszych hooke’ów w twórczości Brytyjczyków” – napisał o materiale serwis rytmy.pl.

“To już nie sound brytyjskich festiwali pod gołym niebem i w deszczu piwa; to klub skąpany w odcieniach szarości, gdzie zespół przekazuje swoją muzykę w sposób bezpośredni, rzemieślniczy, zaadresowany do nas, a nie w kosmos. Do tego lekkość wykonania i wciąż wypchana kieszeń z pomysłami” – napisał Jakub Oślak w recenzji wydawnictwa w serwisie cantaramusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to Alternative Rock. Autorem tekstu jest White Lies. Kompozycja została wyprodukowana przez Eda Bullera.

Singiel “Blue Drift” to następca singla “Am I Really Going to Die” .

Lyric Video do nowego utworu na YouTube ukazało się 14 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 64 475 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Brytyjczyków pt. “Farewell To The Fairground”, który na YouTube ma już 7,9 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Farewell To The Fairground” na liście UK Singles Chart zajął najwyższą pozycję numer 33.

W serwisie empik.com czytamy, że White Lies to prawdopodobnie jedna z największych grup gitarowych w Wielkiej Brytanii. Czytamy również, że: Ostatni krążek zespołu „Five” z 2019 r. zdobył bardzo dobre recenzje wśród krytyków muzycznych, a zwieńczeniem sukcesu była wyprzedana trasa po Wielkiej Brytanii.

4 maja 2022 po raz kolejny White Lies mają wystąpić w Polsce – w warszawskim klubie Progresja. Koncert będzie częścią trasy promującej album formacji, „As I Not To Fall Apart”. Kolejny koncert ma się odbyć 5 maja 2022 w Prague, Czech Republic, Lucerna Music Bar.

źródło: rockarea.pl, rytmy.pl, empik.com, cantaramusic.pl (zasluchani.pl), discogs.com, metacritic.com, | empik.com, progresja.com, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Blue Drift”

[Verse 1]
Here comes that venom, shake and cold
Makes a boy out of big bones
And I am humbled, and I fold over quick
Where dreams grow, rain will fall

I’m in a car I cannot drive
Down the hill to your grace
A broken puppet to the sky as it spins
Oh blue drift, save my face

[Chorus]
So sick of my wonder, wanna break my feeling
I’m off my tracks and the wheels are screaming
No now, all future, no hand is healing
I’m on my back and the dark is feeding

[Verse 2]
I’m in a house built for the dead
Trying to find a window
Once hidden songs weight down my head
Their tunes all regrets of old heroes

[Chorus]
So sick of my wonder, wanna break my feeling
I’m off my tracks and the wheels are screaming
No now, all future, no hand is healing
I’m on my back and the dark is feeding

[Bridge]
Blue drift is taking me home
Blue drift is taking me home

[Verse 3]
This is my friend who never cared
This is my dog that never came home
And I would trade whatever bled
For just to live to new ways and a heart of stone

[Chorus]
So sick of my wonder, wanna break my feeling
I’m off my tracks and the wheels are screaming
No now, all future, no hand is healing
I’m on my back and the dark is feeding

So sick of my wonder, wanna break my feeling
I’m off my tracks and the wheels are screaming
No now, all future, no hand is healing
I’m on my back and the dark is feeding

[Outro]
I’m on my back and the dark is feeding
I’m on my back and the dark is feeding
I’m on my back and the dark is feeding

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Pozycje na listach
UK
[10]
BEL
[15]
DEN
[16]
NLD
[13]
AUT
[25]
“Routemaster” (as Fear of Flying) 2006
“Three’s A Crowd”/”Forget-Me-Nots” (as Fear of Flying)
“Unfinished Business” 2008
“Death” 52 53
“To Lose My Life” 2009 34 68
“Farewell to the Fairground” 33 56 83
“Death” (re-release) 174
“Bigger than Us” 2011 42 36 38 45 46
“Strangers” 58
“Holy Ghost”
“The Power & the Glory”
“There Goes Our Love Again” 2013 80
“First Time Caller”
“Take It Out On Me” 2016
“Come On”
“Morning in LA”
“Hold Back Your Love”
“Don’t Want to Feel It All” 2017
“Time to Give” 2018
“Believe It”
“Finish Line”
“Tokyo” 2019
“As I Try Not to Fall Apart” 2021
“I Don’t Want to Go to Mars”
“Am I Really Going to Die” 2022
“Blue Drift”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2011 roku wystąpili gościnnie w utworze “Embrace” u boku Chase & Status.

White Lies – brytyjskie trio wykonujące muzykę z pogranicza rocka alternatywnego pochodzące z Ealing. Początkowo grupa występowała pod nazwą „Fear of Flying”. Jako White Lies po raz pierwszy zagrali 27 lutego 2008 roku w Hoxton Square Bar & Kitchen. Aktualnie wokalistą grupy jest Harry McVeigh. Gatunki ich muzyki to Indie rock, alternative rock, post-punk revival i new wave. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘To Lose My Life…’ ukazała się 19 stycznia 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Fiction i jest utrzymana w gatunkach Indie rock oraz post-punk revival. Album zawiera 10 piosenek. Krążek został wyprodukowany przez Eda Bullera oraz Maxa Dingela i został nagrany w ICP Studios w Belgii oraz Kore Studios w Londynie. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajął najwyższą pozycję numer 1, na liście US Billboard 200 numer 146, a na liście US Heatseekers Albums (Billboard) numer 4. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 58/100, na podstawie 17 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek. Magazyn Clash napisał, że “rok 2009 będzie należał do nich, jeśli poświęcą się pracy”, dodał również, że ‘To Lose My Life…’ może być jednym z kandydatów do nagrody Mercury Prize. Kawałek “From the Stars”, 30 grudnia 2008, stał się w sklepie iTunes singlem tygodnia. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 10 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *