Weekend – Słodka jak cukierek

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Weekend zatytułowany “Słodka jak cukierek”. Kawałek wprawia w letni klimat i szybko wpada w ucho. Wokalista grupy, Radek Liszewski postawił tym razem na numer pobudzający zmysły odbiorców.
Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu i kompozytorami są Radosław Liszewski oraz Igor Jaszczuk.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 20 grudnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 390 499 wyświetleń na YT. Zdjęcia do wideoklipu były realizowane w przepięknej scenerii okolic stolicy Katalonii Barcelony. Całość prezentuje się niezwykle ciekawie. Produkcją zajęła się ekipa Respect Media. W klipie oprócz Radka Liszewskiego widzimy także piękną dziewczynę. W rolę głównej bohaterki wcieliła się modelka Izabela Meldo.


“I ponownie w scenerii przepięknych okolic Barcelony zrealizowaliśmy zdjęcia do piosenki „Słodka jak cukierek”. Pogoda dopisała, a ekipa wykonała kawał dobrej roboty za co WIELKIE dzięki. Już niebawem będziecie mogli ocenić efekty naszej pracy” zapowiadał Weekend wideoklip.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Weekendu pt. “Ona Tańczy Dla Mnie”, który na Youtube ma już 121 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ona Tańczy Dla Mnie” grany był przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce i dotarł na wysokie miejsca list przebojów – np. Gorąca 20 Radia ESKA. W 2013 roku zajął 17. miejsce na światowej liście przebojów portalu YouTube. Hit Weekendu jako pierwszy polski klip przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube. Przebój pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”).
Grupa Weekend od lat należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Sławę zawdzięcza m.in. wydanemu w 2012 roku singlowi “Ona tańczy dla mnie”. Formacja ma na koncie osiem albumów, z których jeden, “Ona tańczy dla mnie”, zdobył status złotej płyty. Lider zespołu Radek Liszewski pisze teksty, komponuje, a także jest jego głównym wokalistą. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię grupy zamyka wydany 29 czerwca 2018 roku krążek “Kocham jej oczy”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Green Star.
W tym roku zespół Weekend obchodzi jubileusz 20-lecia działalności artystycznej. Ich pierwszy jubileuszowy koncert mogliście oglądać podczas Łódź Disco Fest (Sylwester z stacją Polo TV). Następny jubileuszowy koncert czeka Was podczas Walentynek z Gwiazdami w Opolu (14.02.2020).

“Jesteście z Nami już ponad 20 lat. Przez ten czas przeżyliśmy wiele wspólnych koncertów, festiwali i dyskotek. Nasi fani zawsze wspierali i byli przy nas co dawało nam coraz więcej energii do tworzenia. Naprawdę wszystko co robimy, robimy dla Was i bardzo Wam dziękujemy za te wspólne 20 lat” – napisał Weekend na swojej stronie internetowej.

źródło: wspolczesna.pl, voxfm.pl, disco-polo.info, eska.pl, weekend.fm, muzyka.interia.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Weekendu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst kawałka

Władzę masz, a ja Twój poddany
Pierwszy raz mam tak, gryzę ściany
Skoczyłbym, skoczyłbym za Tobą w ogień
W moich snach tylko wyobrażam sobie
Ref.:
Jesteś słodka jak cukierek
Wstyd twój zdjąłbym jak papierek
Z Tobą czysta jest rozpusta
Smak Twój ciągle czuje w ustach (2 x)
Dzwonię wciąż, a ty nie odbierasz
Bawisz się znów mną i poniewierasz
Skoczyłbym, skoczyłbym za Tobą w ogień
W moich snach tylko wyobrażam sobie
Ref.:
Jesteś słodka jak cukierek
Wstyd twój zdjąłbym jak papierek
Z Tobą czysta jest rozpusta
Smak Twój ciągle czuje w ustach (2 x)
Spełnił się, spełnił się dziś sen o Tobie
Mam już to, co wyobrażałem sobie
Ref.:
Jesteś słodka jak cukierek
Wstyd twój zdjąłbym jak papierek
Z Tobą czysta jest rozpusta
Smak Twój ciągle czuje w ustach (2 x)

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 8 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *