Weekend – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Weekendu to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Weekendu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Weekend zatytułowany “Żonkoś”. Kawałek ten to odświeżona wersja nutki Weekendu o tym samym tytule, która pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Numer otrzymał zupełnie nową aranżację i brzmi inaczej.

Gatunek nowej piosenki to disco polo[źródło]muzyka.interia.pl.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 16 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 475 871 wyświetleń na YT. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa Respect Media. Całość prezentuje się niezwykle ciekawie.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Weekendu pt. “Ona Tańczy Dla Mnie”, który na Youtube ma już 133 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ona Tańczy Dla Mnie” grany był przez największe rozgłośnie radiowe w Polsce i dotarł na wysokie miejsca list przebojów – np. Gorąca 20 Radia ESKA. W 2013 roku zajął 17. miejsce na światowej liście przebojów portalu YouTube. Podczas plebiscytu “Disco Polo Hit Wszech Czasów” zorganizowanego przez telewizję Polo TV grupa Weekend z nutką “Ona tańczy dla mnie” zajęła 2. miejsce. Hit Weekendu jako pierwszy polski klip przekroczył 100 milionów wyświetleń na YouTube. Przebój pojawił się w amerykańskim serialu Netflixa zatytułowanym „Przyjaciele z uniwerku” (oryg. „Friends From College”). Materiał w 2013 roku zdobył certyfikat złotej płyty[źródło]YouTube, Wikipedia, bestsellery.zpav.pl, i ?.

Grupa Weekend od lat należy do ścisłej czołówki najpopularniejszych wykonawców muzyki disco polo. Sławę zawdzięcza m.in. wydanemu w 2012 roku singlowi “Ona tańczy dla mnie”[źródło]muzyka.interia.pl 2020. Przypomnijmy, że 29 czerwca 2018 roku, nakładem wytwórni płytowej Green Star, ukazał się krążek formacji “Kocham jej oczy”.

źródło: muzyka.interia.pl, voxfm.pl, disco-polo.info, | muzyka.interia.pl, bestsellery.zpav.pl, YouTube, Wikipedia, i inne?


WEEKEND - ŻONKOŚ - zrzut ekranu teledysku

Lista utworów

1. A ty śpisz
2. Bawidamek
3. Będziesz na zawsze
4. Bo z Ola pierwszy raz
5. Cała wiara
6. Całuj mnie
7. Cierń
8. Co z nami
9. Kocham jej oczy
10. Mój Aniele 2018
11. Moje Słońce
12. Słodka jak cukierek
13. Żonkoś
Pozostałe utwory są na tej stronie

Weekend – polski zespół muzyczny (boysband) wykonujący muzykę z pogranicza gatunków disco polo i dance. Grupa została założona wiosną 2000 roku w Sejnach przez Radosława Liszewskiego i Tomasza Jakubowskiego. Zespół debiutował wiosną 2001 roku na antenie telewizji Polsat w programie Disco Polo Live. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Radosław Liszewski. Gatunki ich muzyki to disco polo, dance, muzyka klubowa.

Ich debiutancka płyta zatytułowana “Playboy” ukazała się jesienią 2002 roku nakładem wytwórni płytowej Green Star i jest utrzymana w gatunku disco polo. Album zawiera 11 piosenek. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 121 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

1 komentarz do “Weekend – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *