Vito Bambino – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Vito Bambino to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Vito Bambino

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polsko-niemieckiego piosenkarza Vito Bambino oraz polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “oscar”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2021 ukazał się ich wspólny singiel „Ale jazz!”, który podbił listy przebojów w całej Polsce. Sanah miała też swój udział w singlu Vito Bambino zatytułowanym “Maj”.

Nowy kawałek to dziewiąty singiel promujący krążek sanah zatytułowany „Uczta”, który ukazał się 15 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop. W standardowej wersji album zawiera 10 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu. Wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć[źródło]empik.com. Całe wydawnictwo to duety ze znanymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. W sumie 11 duetów z wokalistkami i wokalistami, takimi jak m.in.: Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino[źródło]allaboutmusic.pl i 4fun.tv. ‘Uczta’ to trzecia studyjna płyta sanah[źródło]4fun.tv. Sama artystka określa to wydawnictwo mianem najważniejszego projektu w życiu[źródło]empik.com.

“Wydany w piątek 15 kwietnia album wniósł twórczość artystki na całkowicie inny poziom, pozwalając jej przeskoczyć i tak wysoko ustawioną już poprzeczkę” – napisała Weronika Oszajca w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

“Uczta to ciekawy i doskonale wyprodukowany koncepcyjny album. Sanah udało się wyciągnąć esencję z artystów, których zaprosiła do współpracy, nie tracąc jednocześnie charakterystycznego dla siebie stylu” – napisał Bartosz Sonder w recenzji materiału w serwisie kultura.onet.pl i dał mu ocenę 6/6.

Krążek ‘Uczta’ to następca krążka studyjnego sanah ‘Irenka’ (2021).

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są sanah oraz Mateusz Dopieralski, natomiast kompozytorami są sanah, Mateusz Dopieralski i Jakub Galiński.

Singiel „oscar” to następca singla „Poszło”.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 11 kwietnia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 676 415 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo czytamy:

„Uczta” to najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu.
Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede
wszystkim sercem moim!

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 34-letniego polsko-niemieckiego artysty pt. “Ale jazz!” (nagranego wraz z sanah), który na YouTube ma już 85 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Ale jazz!” na listach: AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień), AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) oraz AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1. W marcu 2021 fragment kompozycji wykorzystany został w reklamie SmartDom Cyfrowego Polsatu, nagranej z udziałem Sanah i Antoniego Królikowskiego. Nutka w konkursie Gorąca 100 radia Eska w kategorii 100 największych hitów 2021 zajęła 1 miejsce, a w konkursie Przebój roku RMF FM 2021 w kategorii Przebój roku 3 miejsce. Numer był też nominowany w konkursie Bestselery Empiku 2021 w kategorii Streaming. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty[źródło]Google, YouTube i Wikipedia.

Vito Bambino szerszej publiczności dał się poznać dzięki współpracy z Sanah, z którą nagrał przeboje “Ale Jazz” i “Oscar”, ale zagorzali melomani na pewno kojarzyli go wcześniej. Artysta obecny jest na scenie od lat. To wokalista i lider formacji Bitamina[źródło]torun.naszemiasto.pl. Przypomnijmy, że 24 września 2020 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany “Poczekalnia”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym (więcej o płycie na dole artykułu). Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio jest popularny kawałek “Za daleko” Mroza, w którym gościnnie wystąpił Vito Bambino. Dodajmy, że singiel na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1[źródło]Wikipedia i bestsellery.zpav.pl. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 22-07-2022 w miejscowości Baranowo, a kolejny 24-07-2022 w miejscowości Katowice.

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Cześć, jak się masz?” (nagrany wraz Soblem), który ma już 89 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych 24-letniej artystki zamyka wydany 15 kwietnia 2022 roku krążek ‘Uczta’. Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 28-07-2022 w miejscowości Katowice, a kolejny 29-07-2022 w miejscowości Wrocław.

źródło: zloteprzeboje.pl, rmf.fm, empik.com, allaboutmusic.pl, 4fun.tv, kultura.onet.pl, | torun.naszemiasto.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “oscar”

A gdybym miała poker face
Patrząc na ten hejt
Gdybym czytała bzdur stek
Jakby to nie był fejk
Gdybym brała na serio
Każde wypociny
Oj, oj
Dostałabym oscara

Dobry, jak się pani czuje dziś
Bo tam w necie krąży nowiutki wpis
Na taryfie ciągle trąbią mi
Gdzie, gdzie ta pani się podzieje
Do Wawy jedź pan
Schowam się tam
Do Wawy jedź pan
Kumpli tam mam
Do Wawy jedź pan
Schowam się tam
Do Wawy jedź pan
Kumpli tam mam

A gdybym miała poker face
Patrząc na ten hejt
Gdybym czytała bzdur stek
Jakby to nie był fejk
Gdybym brała na serio
Każde wypociny
Oj, oj
Dostałabym oscara

Nie czytaj słowa
Nie daj się, nie daj się, bo
Im się podoba
Jak zżera do zera cię zło
Mi jest ich szkoda
I dałbym im medal za coś, bo
Gdy minie doba
Próbują od nowa
Chcę, byście wiedzieli, żе kocham was
Gdyby wam było smutno
Choć w mojej głowie macie jеdną twarz
Tylko jedną twarz

Będę milczeć jak woda dziś
Przez komentarz, że nie znaczę nic
Czemu kłujesz, gdy połykam łzy
Hej, hej
Gdzie ja się podzieję

A gdybym miała poker face
Patrząc na ten hejt
Gdybym czytała bzdur stek
Jakby to nie był fejk
Gdybym brała na serio
Każde wypociny
Oj, oj
Dostałabym oscara

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[25]
POL
(airplay
nowości)

[26]
POL
(airplay
TV)

[27]
2020 „Bunkrów nie ma”[36]
„#Hot16Challenge2”[37]
„Rampage”[38]
„Oddaj”[41]
(gościnnie: Natalia Szroeder)
„Last Puff”[42]
2021 „Daddy Haze”[43]
„Ale jazz!”[44]
(oraz Sanah)
1 1 1
„Późne popołudnie”[46]
(oraz Seven Phoenix i Pham)
„Nudy”[47]
„I Ciebie też, bardzo”[48]
(Męskie Granie Orkiestra 2021: Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino)
1 2
2022 „Maj”[49][a]
„Poszło”
„oscar” (oraz Sanah)
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.

Wystąpił też gościnnie (wraz z Dawidem Podsiadło) w utworze “Numer” u boku Rasmentalism.

Vito Bambino, właśc. Mateusz Wojciech Dopieralski (ur. 27 kwietnia 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego (ma podwójne obywatelstwo), a także polskojęzyczny piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i wokalista zespołu Bitamina. Muzycznie współpracował z artystami, takimi jak Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Envee, Jan-rapowanie, Kaśka Sochacka, Kubi Producent, Natalia Szroeder, Paulina Przybysz, Pham, Rasmentalism, Sanah, Seven Phoenix, Quebonafide i VNM. W 2012 ukończył niepubliczną szkołę Schule im Theater der Keller Köln w Kolonii. Gatunki jego muzyki to indie rock, indie pop, Muzyka alternatywna i Hip-hop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Poczekalnia” ukazała się 24 września 2020 nakładem wytwórń płytowych Def Jam Recordings oraz Universal Music i jest utrzymana w gatunku muzyka alternatywna. Album zawiera 15 piosenek. Serwis allaboutmusic.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Wydawnictwo zadebiutowało na 4. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Mateusz Dopieralski aka Vito Bambino stworzył materiał, w którym jak w lustrze odbija się jego muzyczne DNA. Jeśli dobrze wsłuchamy się w zawarte na płycie piosenki, usłyszymy przeróżne elementy, jakie składają się na to różnorodne stylistycznie dzieło” – napisano o krążku w serwisie jazzsoul.pl.

“Całość jest na pewno bardziej osobista niż dokonania Bitaminy. Nie da się ukryć, że ten intymny charakter dodaje poszczególnym piosenkom większej istotności. Vito schował w tych utworach kawałek swojego życia, czasem wspomnień, które potwierdzają wycięte prywatne rozmowy” – napisał Łukasz Dębowski w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dał mu ocenę 3 gwiazdki na 5 możliwych.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, olis.onyx.pl, jazzsoul.pl oraz polskaplyta-polskamuzyka.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 243 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *