The Weeknd – Take My Breath

The WeekndJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza The Weeknda zatytułowana “Take My Breath”. Kawałek został wydany 6 sierpnia 2021 roku jako główny singiel z nadchodzącego piątego studyjnego krążka. Nutka potwierdza zdolność Kanadyjczyka do nieustannego rozwijania swojego brzmienia oraz smykałki do opowiadania historii. Artysta zapowiedział nowy materiał w serii tweetów, czego kulminacją był fragment kawałka w enigmatycznym trailerze, który pojawił się na Instagramie muzyka.


Gatunki nowej piosenki to Disco, pop, funk i synthwave. Materiał napisali: Abel Tesfaye, Ahmad Balshe, Max Martin oraz Oscar Holter. Kompozycja została wyprodukowana przez The Weeknd, szwedzkiego producenta Oscara Holtera i producenta Maxa Martina.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 58 690 192 wyświetleń na YT. Efektowny wideoklip wyreżyserował duet Cliqua. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Xiaolong Liu.

W komentarzu pod wideo The Weeknd napisał:

“THE DAWN IS HERE !!!”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“ŚWIT JEST TU !!!”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Kanadyjczyka pt. “Starboy” (nagranego z Daft Punk), który na Youtube ma już 1,9 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Starboy” znalazł się na szczycie list przebojów w krajach takich jak Kanada, Francja, Holandia, Nowa Zelandia i Szwecja, a także w amerykańskim Billboard Hot 100, gdzie stał się trzecim hitem list przebojów The Weeknda i pierwszym hitem list przebojów Daft Punk. Kawałek na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajął najwyższą pozycję numer 35. Materiał pokrył się diamentem.

The Weeknd to jeden z najpopularniejszych wykonawców pop. Kanadyjczyk pierwsze produkcje udostępniał wśród znajomych – przypadek sprawił, że trafił na nie menago Drake’a, który zainteresował się utalentowanym żółtodziobem z rodzinnego miasta Drizzy’ego. Potem poszło już jak z płatka: pierwsze trzy mixtape’y i fejm wśród hipsterskiej młodzieży.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka krążek zatytułowany “After Hours”, który ukazał się 20 marca 2020 roku nakładem wytwórń płytowych XO i Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach R&B, new wave oraz dream pop. Album zawiera 14 numerów. Materiał zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Płytę promują trzy single: Blinding Lights, Heartless i After Hours. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“[…] Trzonem opowieści artysty nadal pozostaje co prawda R&B, ale w zdecydowanie większym nasyceniu występują tutaj takie składniki muzycznej mikstury, jak synthpop, dance lat 80. oraz darkwave. […] O każdej z nutek, które znalazły się na trackliście “After Hours”, można napisać osobną historię. Nie ma tu nietrafionych strzałów, wszystko, czym muzyk celuje w słuchacza, uderza z potężną siłą” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Materiał pokrył się złotem. “After Hours” będzie promowane w ramach trasy koncertowej After Hours Tour, która obejmie Amerykę Północną i Europę. Trasa miała się początkowo rozpocząć 11 czerwca 2020 r. w Vancouver, a zakończyć 13 listopada 2020 r. w Paryżu, jednak ze względu na obawy związane z COVID-19 wszystkie pierwotnie planowane terminy zostały przesunięte na 2021 r. i teraz mają rozpocząć się 12 czerwca 2021 r. w Vancouver, a zakończyć 11 listopada w Berlinie.

Warto wspomnieć, że koncert Kanadyjczyka zaplanowany na 7 listopada 2022 roku w TAURON Arenie Kraków nie odbędzie się.

The Weeknd napisał w oświadczeniu:

Trasa koncertowa przesuwa się i rozpocznie się latem 2022. Ze względu na ograniczenia obiektów jakimi są areny i zapotrzebowanie na organizację większej ilości koncertów, chcę zrobić dla Was coś większego i specjalnego, co wymaga organizacji koncertów na stadionach. Bilety na dotychczasowe imprezy należy zwrócić. Spodziewajcie się nowych dat.

Na stronie songkick.com możemy przeczytać, że wszystkie zaplanowane koncerty muzyka na rok 2022 zostały odwołane.

źródło: open.fm, | spidersweb.pl, radiozet.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu The Weeknda

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Take My Breath”

[Verse 1]
I saw the fire in your eyes
I saw the fire when I look into your eyes
You tell me things you wanna try (Uh)
I know temptation is the devil in disguise
You risk it all to feel alive, oh yeah
You’re offering yourself to me like sacrifice
You said you do this all the time
Tell me you love me if I bring you to the light

[Pre-Chorus]
It’s like a dream what she feels with me
She loves to be on the edge
Her fantasy is okay with me
Then suddenly, baby says

[Chorus]
Take my breath away
And make it last forever, babe
Do it now or never, babe (Ah)
Take my breath away
Nobody does it better, babe
Bring me close to—

[Verse 2]
Want me to hold on to you tight
You pull me closer, feel the heat between your thighs (Uh, say)
You’re way too young to end your life (Huh)
Girl, I don’t wanna be the one who pays the price

[Pre-Chorus]
Ooh, it’s like a dream what she feels with me
She loves to be on the edge
Her fantasy is okay with me
Then suddenly, baby says

[Chorus]
Take my breath away
And make it last forever, babe
Do it now or never, babe (Ah)
Take my breath away
Nobody does it better, babe
Bring me close to heaven, babe (Uh)
Take my breath

[Bridge]
Oh, oh-ooh
And they’ll see me
Oh-ooh, ooh (Yeah, say)
Oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh
Oh-oh, oh-oh
Oh-oh

[Chorus]
Take my breath away (Take my breath away)
And make it last forever, babe
Do it now or never, babe (Ah)
Take my breath away (Take my breath away)
Nobody does it better, babe
Bring me close to heaven, babe (Take my breath)
Take my breath (Take my breath a—, breath away)
(Nobody)
Take my breath (Take my breath a—, breath away)
Nobody does it better, babe
Bring me close to heaven, babe (Uh)
Take my breath

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *