The Weeknd, Maluma – Hawái (Remix)

The WeekndJakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka kanadyjskiego piosenkarza The Weeknda oraz kolumbijskiego piosenkarza Malumy zatytułowana “Hawái (Remix)”. Singiel jest nową wersją hitu Kolumbijczyka zatytułowanego “HAWÁI”. Dodajmy, że pierwotna nutka zdominowała latynoskie listy przebojów – przez 8 tygodni znajdowała się na miejscu #1 Billboard Hot Latin Songs, przez 9 tygodni na miejscu #1 Billboard Latin Streaming Songs i przez 3 tygodnie na liście Billboard Latin Airplay.


Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Juan Luis Londoño, Edgar Barrera, René Cano, Kevin Cruz, Kevin Jiménez, Johan Espinosa, Stiven Rojas, Bryan Lezcano, Andrés Uribe, Juan Vargas oraz Abel Tesfaye. Kompozycja została wyprodukowana przez Ily Wondera, Jowana, Keityna i The Rudeboyza.

Charakterystyczny wokal Kanadyjczyka można po raz pierwszy usłyszeć w języku hiszpańskim i angielskim w jednej nutce.

– Zawsze podziwiałem The Weeknd, więc kiedy nagrywaliśmy remix „HAWÁI”, czułem się jak we śnie – dał w nim nowe flow i zaśpiewał zarówno po angielsku, jak po hiszpańsku, co jest naprawdę imponujące.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 5 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 74 306 364 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Jessy Terrero (jest reżyserem wielu teledysków, w tym kilku Malumy). Sceny zostały nakręcone w Los Angeles.

The Weeknd to jeden z najpopularniejszych wykonawców pop. Kanadyjczyk pierwsze produkcje udostępniał wśród znajomych – przypadek sprawił, że trafił na nie menago Drake’a, który zainteresował się utalentowanym żółtodziobem z rodzinnego miasta Drizzy’ego. Potem poszło już jak z płatka: pierwsze trzy mixtape’y i fejm wśród hipsterskiej młodzieży. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Starboy” (nagrany z Daft Punk), który ma już 1,7 mld wyświetleń. Dodajmy, że singiel „Starboy” znalazł się na szczycie list przebojów w krajach takich jak Kanada, Francja, Holandia, Nowa Zelandia i Szwecja, a także w amerykańskim Billboard Hot 100, gdzie stał się trzecim hitem list przebojów The Weeknda i pierwszym hitem list przebojów Daft Punk. Kawałek na polskiej liście Polish Airplay Top 100 zajął najwyższą pozycję numer 35. Materiał pokrył się diamentem. Muzyk niedawno pojawił się u boku Adama Sandlera w filmie „Uncut Gems” (amerykańska premiera odbyła się 15 grudnia 2019) – był to aktorski debiut artysty. The Weeknd wystąpił w nim jako on sam. W zeszłym roku mogliśmy usłyszeć piosenkarza na płycie „For the Thrones”, zainspirowaną „Grą o tron”.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka krążek zatytułowany “After Hours”, który ukazał się 20 marca 2020 roku nakładem wytwórń płytowych XO i Republic. Płyta jest utrzymana w gatunkach R&B, new wave oraz dream pop. Album zawiera 14 numerów. Materiał zadebiutował na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Płytę promują trzy single: Blinding Lights, Heartless i After Hours. Wydawnictwo spotkało się z bardzo pozytywnymi recenzjami. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 80/100, na podstawie 20 recenzji. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“[…] Trzonem opowieści artysty nadal pozostaje co prawda R&B, ale w zdecydowanie większym nasyceniu występują tutaj takie składniki muzycznej mikstury, jak synthpop, dance lat 80. oraz darkwave. […] O każdej z nutek, które znalazły się na trackliście “After Hours”, można napisać osobną historię. Nie ma tu nietrafionych strzałów, wszystko, czym muzyk celuje w słuchacza, uderza z potężną siłą” – napisano w recenzji płyty w serwisie muzyka.interia.pl.

Materiał pokrył się złotem. “After Hours” będzie promowane w ramach trasy koncertowej After Hours Tour, która obejmie Amerykę Północną i Europę. Trasa miała się początkowo rozpocząć 11 czerwca 2020 r. w Vancouver, a zakończyć 13 listopada 2020 r. w Paryżu, jednak ze względu na obawy związane z COVID-19 wszystkie pierwotnie planowane terminy zostały przesunięte na 2021 r. i teraz mają rozpocząć się 12 czerwca 2021 r. w Vancouver, a zakończyć 11 listopada w Berlinie.

Maluma, właśc. Juan Luis Londoño Arias (ur. 28 stycznia 1994 w Medellín) – kolumbijski wokalista, autor tekstów i projektant mody. Ma podpisane kontrakty z Sony Music Colombia i Sony Latin. Artysta ma kilka singli, które znalazły się w pierwszej dziesiątce na liście Billboard Hot Latin Songs. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Felices los 4”, który ma już 1,6 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię 26-latka zamyka wydany 17 maja 2019 roku krążek “11:11”. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć 4 czerwca 2021 w Zürich, Switzerland, Hallenstadion, a kolejny 6 czerwca 2021 w Frankfurt, Germany, Festhalle Frankfurt.

źródło: muzotakt.pl, allaboutmusic.pl, | spidersweb.pl, radiozet.pl, muzyka.interia.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne
tagi: Hawaii

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu The Weeknda

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Hawái (Remix)”

[Intro: The Weeknd]
Yeah
So now he’s your heaven (Oh, yeah)
You’re lying to yourself and him to make me jealous (Oh, no)
You put on such an act when you’re sleepin’ together
All this ’cause I said I don’t want marriage (Marriage)
I don’t want marriage (Hey)

[Pre-Coro: The Weeknd]
I’d rather go half on a baby
‘Cause at least I know that it’s not temporary (Temporary)
And at least we’ll share something that’s real (Oh, yeah)
I can tell that you’re just tryna feel (Oh, no)

[Coro: The Weeknd & Maluma]
Puede que no te haga falta na’, aparentemente na’
Hawái de vacacione’, mis fеlicitacione’
Muy lindo en Instagram lo que postеas (Oh, yeah)
Pa’ que yo vea cómo te va, pa’ que yo vea (Hah)
Puede que no te haga falta na’, aparentemente na’
Hawái de vacaciones (Ah), mis felicitaciones (Ah)
Muy lindo en Instagram lo que posteas (Huh)
Pa’ que yo vea cómo te va de bien, pero te haces mal
Porque el amor no se compra con na’

[Verso: Maluma]
Miéntele a todos tus seguidore’
Dile que los tiempo’ de ahora son mejore’
No creo que cuando te llame me ignores
Si después de mí ya no habrán más amores
Tú y yo fuimo’ uno
Lo hacíamo’ en ayuna’ antes del desayuno
Fumábamo’ la hookah y te pasaba el humo
Y ahora en esta guerra no gana ninguno
Si me preguntas, nadie tiene culpa
A vece’ los problemas a uno se le juntan
Déjame hablar, porfa, no me interrumpas
Si te hice algo malo, entonces discúlpame
La gente te lo va a creer, actúas bien ese papel (Yeah)
Baby, pero no eres feliz con él

[Coro: The Weeknd & Maluma]
Puede que no te haga falta na’, aparentemente na’
Hawái de vacacione’ (Yeah), mis felicitacione’
Muy lindo en Instagram lo que posteas (Oh, no)
Pa’ que yo vea cómo te va, pa’ que yo vea (Hah)
Puede que no te haga falta na’, aparentemente na’
Hawái de vacaciones (Ah), mis felicitaciones (Ah)
Muy lindo en Instagram lo que posteas (Posteas)
Pa’ que yo vea cómo te va de bien, pero te haces mal (Yeah)
Porque el amor no se compra con na’

[Outro: The Weeknd & Maluma]
(So now he’s your heaven)
(You’re lying to yourself and him to make me jealous)
This is the remix
(You put on such an act when you’re sleepin’ together)
The Weeknd
Papi Juancho
(All this ’cause I said I don’t want marriage)
Maluma, baby
(I don’t want marriage)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *