Tainy, Bad Bunny, J Balvin, Dua Lipa – Un Dia (One Day)

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka portorykańskiego producenta muzycznego Tainy’ego, angielskiej piosenkarki Duy Lipy, kolumbijskiego piosenkarza J Balvina oraz portorykańskiego piosenkarza Bada Bunny zatytułowana “Un Dia (One Day)”. Kawałek jest dwujęzycznym hymnem nadziei, kwintesencją samego J Balvina, łączącego Kolumbię, Portoryko i Wielką Brytanię i mówi o tęsknocie i nostalgii. Pomimo, że to nutka o złamanym sercu, sprawi ona, że zaczniesz tańczyć i śpiewać. Na polskiej liście Polish Airplay Top 100 kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 11. Na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 zajęła najwyższą pozycję numer 63, natomiast na amerykańskich listach Hot Latin Songs (Billboard) i Latin Airplay (Billboard) numer 1.


Gatunki nowej piosenki to House, pop i reggaeton. Materiał napisali: Alejandro Borrero, Benito Antonio Martínez Ocasio, Clarence Coffee Jr., Daystar Peterson, Dua Lipa, Ivanni Rodriguez, José Álvaro Osorio Balvín oraz Marco Masís. Kompozycja została wyprodukowana przez J Balvina i Tainy’ego.

Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 24 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 115 815 328 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Stillz (był reżyserem 8 innych teledysków Bada Bunny), a wystąpiła w nim hiszpańska aktorka Úrsula Corberó (doskonale znana polskim fanom jako Tokio z hiszpańskiego serialu Netflixa „Domu z Papieru”). Klip był nominowany do nagrody People’s Choice Awards w kategorii The Music Video of 2020.

W komentarzu pod wideo J Balvin napisał:

“Una noche sin ti, no es tan fácil baby #UNDÍA”

Komentarz pod wideo dodała też Dua Lipa:

“I hope this song transports you to an island somewhere… even if only for a moment🏝☁️ Thank you J Balvin, Bad Bunny and Tainy after hearing your words , the production and reading your lyrics, I was excited that you asked me to write and add to your story. I hope we painted the picture just how you had imagined in the first place. Thank you for having me as part of your vision – UN DIA 🤍 special thank you to the stunning and talented Úrsula Corberó for her in lockdown performance and Clarence Coffee Jr for always being my writing partner ✨✨”

Translator nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

“Mam nadzieję, że ta piosenka przeniesie Cię na jakąś wyspę … nawet jeśli tylko na chwilę🏝☁️ Dziękuję J Balvin, Bad Bunny i Tainy po wysłuchaniu twoich słów, produkcji i przeczytaniu twoich tekstów, byłem podekscytowany, że mnie o to poprosiłeś napisz i dodaj do swojej historii. Mam nadzieję, że namalowaliśmy obraz dokładnie tak, jak sobie wyobrażałeś. Dziękuję za przyjęcie mnie jako część swojej wizji – UN DIA 🤍 specjalne podziękowania dla oszałamiającej i utalentowanej Úrsuli Corberó za jej występy podczas lockdownu oraz Clarence Coffee Jr za to, że zawsze był moim partnerem w pisaniu ✨✨”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Tainy’ego pt. “Agua” (nagrany wraz z J Balvinem), który na Youtube ma już 399 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Agua” został wydany 9 lipca 2020 roku przez NEON16 i Interscope Records jako główny singiel ze ścieżki dźwiękowej do filmu SpongeBob Movie: Sponge on the Run z 2020 roku. „Agua” charakteryzuje się fragmentem piosenki przewodniej SpongeBob SquarePants w całej nutce. Kompozycja zajęła najwyższą pozycję numer 1 na listach US Latin Airplay (Billboard), US Latin Pop Airplay (Billboard) i US Latin Rhythm Airplay (Billboard), numer 7 na liście US Hot Latin Songs (Billboard) oraz numer 46 na liście Global 200 (Billboard).

Marco Masís, znany jako Tainy, to portorykański producent muzyczny i autor piosenek.

Bad Bunny należy do najpopularniejszych artystów na świecie. Artysta znalazł się w pierwszej piątce zestawienia najczęściej odtwarzanych artystów w 2019 w serwisie Spotify. Bad jest uważany za jednego z wykonawców, którzy wyznaczają trendy, za którymi podążają inni wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Portorykańczyk zyskał popularność dzięki wydawaniu swojej muzyki na SoundCloud. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “I Like It” (nagranego wraz z Cardi B i J Balvinem, który ma już 1,2 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 26-letniego muzyka zamyka wydany 29 lutego 2020 roku krążek “YHLQMDLG”. Najbliższy koncert wykonawcy ma się odbyć w dniach 2-6 czerwca 2021 na wydarzeniu pn. Primavera Sound Festival w Barcelona, Spain, a kolejny w dniach 10-12 czerwca 2021 na wydarzeniu pn. NOS Primavera Sound w Porto, Portugal.

José Álvaro Osorio Balvín (ur. 7 maja 1985), bardziej znany jako J Balvin, to kolumbijski piosenkarz reggaeton. Nazywany jest „Księciem Reggaetonu” i jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzyki latynoskiej ze sprzedażą ponad 35 milionów płyt (albumy i single) na całym świecie. Balvin urodził się w Medellín w Kolumbii. W wieku 17 lat przeniósł się do Stanów Zjednoczonych, aby uczyć się angielskiego, gdzie mieszkał w Oklahomie i Nowym Jorku. Następnie wrócił do Medellín i zyskał popularność występując w klubach w mieście. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Mi Gente” (nagrany wraz Willy Williamem), który ma już 2,7 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 35-letniego artysty zamyka wydany 19 marca 2020 roku krążek “Colores”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć w dniach 6-8 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. Outside Lands Music & Arts Festival w San Francisco, CA, US, a kolejny w dniach 13-15 sierpnia 2021 na wydarzeniu pn. Baja Beach Festival w Rosarito, Mexico.

Dua Lipa (wym. bryt. [ˈduːə ˈliːpə]; alb. [dua liːpa]; ur. 22 sierpnia 1995 w Londynie) – brytyjska wokalistka, autorka tekstów piosenek i modelka pochodzenia kosowsko-albańskiego. Dua rozpoczęła swoją karierę w wieku czternastu lat, gdy dodawała covery słynnych artystów w serwisie YouTube. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “New Rules”, który ma już 2,2 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 25-letniej piosenkarki zamyka wydany 27 marca 2020 roku krążek “Future Nostalgia”. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 3 stycznia 2021 w Newcastle Upon Tyne, UK, Utilita Arena, a kolejny 4 stycznia 2021 w Glasgow, UK, The SSE Hydro.

źródło: muzotakt.pl, allaboutmusic.pl, | papaya.rocks, pudelek.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Tainy’ego

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Un Dia (One Day)”

[Intro: Dua Lipa, J Balvin & Bad Bunny]
You know that sometimes I think about us now and then
But I never wanna fall again, ah
Yo no te quisiera olvidar (Eh-eh)
Pero contigo es todo o na’ (Eh-eh)
Yeah-yeah
[Pre-Coro: Dua Lipa]
You’re deep in the water, yeah, you’re drownin’ us
You question my love like it’s not enough
But I hate that you know, you know, you know
You got me tied up
You regret it now, but it’s your mistake
What makes you think that my mind will change?
And you hate that you know, you know, you know
You know you messed up
[Coro: Dua Lipa]
One day you’ll love me again
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Verso 1: J Balvin]
Acércate un poquito na’ má’
Que yo quiero que te quedes conmigo
Deja a tus amiga’ allá atrás, que no’ vamos en un viaje escondido’
No’ vamo’ pa’ Turks and Caicos
Y ahí calmamo’ las ganas (Las ganas)
Suéltate conmigo, mamá (Mamá)
Que ya no hay marcha atrás
Una noche sin ti
No es tan fácil, baby
Que yo soy pa’ ti (Soy pa’ ti)
Y tú eres pa’ mí (Tú eres pa’ mí)
[Puente: J Balvin]
Nunca me dejes de querer
Oh, na-na-na
Contigo por siempre, baby
No quiero dejarte esta vez
[Coro: Dua Lipa]
One day you’ll love me again
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Verso 2: Bad Bunny]
Yeah, yeah, yeah
Yo sé que estoy en tu corazón, quizá en el fondo
Otra baby me escribe, nunca le respondo (No)
La vida da vuelta’ y el mundo es redondo
Y yo voy a que te beso de nuevo en London
O si no en Marbella (¡Wuh!)
Encima de la arena viendo la’ estrella’ (Yeh)
Yo sé que ni la’ ola’ han borra’o mi huella (Yeh)
Pero tu pichaera e’ lo que me atropella
Sol, playa y en la arena, vamo’ allá (¡Wuh!)
Baby, no te quede’ callá’
Yo sé que tú quiere’ guayar conmigo
Otra vez me tienes en depresión
Fumando en la habitación, eh
Pero yo sé que
[Coro: Dua Lipa & Bad Bunny, Ambos]
One day you’ll love me again (¡Wuh!)
One day you’ll love me for sure
One day you’ll wake up feelin’ how I’ve been feelin’
Baby, you’ll knock at my door
One day you’ll love me again
Hug me again till the end
One day you’ll beg me to try
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
[Outro: Dua Lipa, J Balvin & Bad Bunny]
Baby, eh (Ay-ay-ay-ay-aye)
One day you’ll love me again
One day you’ll realize I’m more than your lover
I’m more than your lover, I’m your friend
J Balvin, man
Bad Bunny, baby
Tainy
Latino Gang (Yeah)
La Familia
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 5 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *