T.Love – nowa piosenka

T Love AlternativeTytuł nowej piosenki T.Love to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki T.Love

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego zespołu T.Love zatytułowana “Pochodnia” (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki Kasi Sienkiewicz). Singiel promuje nadchodzący krążek grupy zatytułowany ‘Hau, hau’, który ma się ukazać 22 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska.

Bez wątpienia jest to piosenka miłosna, ale z kanonu T.LOVE. Oparta na impresjach z mojego życia, moich podróży, mojego punktu widzenia. Od początku czuliśmy z Jankiem, że powinna tu zaśpiewać jakaś fajna dziewczyna, więc zaprosiliśmy do współpracy Kasię Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni, bo wcześniej wpadła mi w ręce ich płyta i bardzo mi się spodobało to, co i jak grają. Tylko wtedy jeszcze nie wiedziałem, że oni są aż tak popularni! Bonusem okazał się fakt, że Kasia i Jacek są dziećmi Kuby Sienkiewicza, którego bardzo lubię. Kasia nie tylko dziewczyńsko-kobieco, czyli najlepiej zaśpiewała swoje partie w tym damsko-męskim dialogu, ale też bardzo zmysłowo zatańczyła w klipie. Myślę, że ta fuzja spodoba się wszystkim. Całość kojarzy mi się mentalnie (nie muzycznie) z jedną ze starszych kompozycji The Cure, „Friday I’m In Love”, ale od razu zaznaczę, że moim zdaniem dobrze napisane piosenki o relacji damsko-męskiej nigdy się nie starzeją – opowiada Muniek Staszczyk o od razu wpadającym w ucho nutce “Pochodnia”.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 28.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Muniek Staszczyk, natomiast kompozytorem jest Jan Benedek.

Singiel “Pochodnia” to następca singla „Jazz nad Wisłą”.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 21 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 375 195 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 69 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserowała Marta Kacprzak. Za zdjęcia odpowiadała Paulina Wierzgacz. Teledysk zawiera archiwalne zdjęcia sprzed… 30, 40 lat.

Formacja T.Love to jeden z najważniejszych i zarazem najpopularniejszych zespołów w historii polskiego rocka. W drugiej połowie 2017 roku grupa poinformowała o zawieszeniu swojej działalności. W tym czasie Muniek Staszczyk skupił się na solowej karierze, czego efektem była płyta ‘Syn Miasta’. Jednak na początku 2021 roku pojawiły się pogłoski o reaktywacji T.Love, które potwierdziły się kilka miesięcy później. Wielki powrót kapeli jest spowodowany obchodami 40-lecia działalności grupy i 30-lecia krążka ‘King’, które przypadają właśnie na rok 2022.

4 listopada 2016 nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland ukazał się ich album zatytułowany “T.Love”. Płyta jest utrzymana w gatunku pop-rock i zawiera 13 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. W przeciwieństwie do poprzedniego materiału „Old is Gold”, którego teksty skupiały się najczęściej na sprawach duchowych, nowa płyta niesie wiele nawiązań do współczesności. Dominuje artystyczna publicystyka, krążąca wokół Polski i świata, tu i teraz…

„ma ostro bujać muzą opartą na dobrych melodiach i gitarowych riffach… To swoisty soul-punk tzn. skrzyżowanie czarnej tradycji Motown, czy Stax, z białym rock’n’rollem” – powiedział o wydawnictwie Muniek Staszczyk.

“Panowie swoim najnowszym wydawnictwem zatytułowanym po prostu T. Love udowodnili, że nie schodzą poniżej pewnego poziomu” – napisała Karolina Kozłowska w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy ich koncert ma się odbyć 12-05-2022 w miejscowości Poznań, a kolejny 13-05-2022 w miejscowości Bydgoszcz.

Katarzyna Sienkiewicz (ur. w październiku 1993 w Warszawie) – polska muzykolog, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, dziennikarka muzyczna i aktorka dubbingowa. Wraz ze swoim bratem Jackiem tworzy grupę folk-popową Kwiat Jabłoni, która oficjalnie funkcjonuje od marca 2018 roku. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “Dziś późno pójdę spać”, który ma już 35 mln wyświetleń. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 2-04-2022 w miejscowości Szczecin, a kolejny następnego dnia w tej samej miejscowości.

źródło: terazmuzyka.pl, allaboutmusic.pl, music.apple.com, | open.fm, olis.onyx.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Pochodnia”

Widziałem na żywo białego niedźwiedzia 2019 Spitsbergen.
Widziałem na żywo Dylana i Stonesów kilkanaście razy w swoim życiu to wiem.
Widziałem na żywo upadki i wzloty kosmiczne kobiety i kozaków na schwał.
Widziałem na żywo tak wielu idiotów , lecz wolałbym ich nawet nie znać on – line.

ref: Jesteś bliżej ognia wiem , że tego chcesz
Płonę jak pochodnia wszak to ludzka rzecz X2

Widziałem na żywo ocean Twych oczu , sukienek kolory i róże ust .
Widziałem na żywo oddechy Twych szminek , muzykę obcasów i skóry głód.
Poczułem na żywo zazdrości mej atak , napięcie godzin , samotność dat.
Słyszałem na żywo poezje Twych kłamstw.
Poczułem na żywo zapachów smak.

ref: Jesteś bliżej ognia wiem , że tego chcesz
Płonę jak pochodnia wszak to ludzka rzecz X2

Jestem bliżej ognia , płonę jak pochodnia .
Coraz bliżej ognia , płonę jak pochodnia.

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[89]
LP3
[90]
SLiP
[91]
1986 „My marzyciele” 6
1997 „Chłopaki nie płaczą” 1 31
„Jest super” 2 2
1998 „Zero” 32
„Stokrotka” 2 17
1999 „Banalny” 13 15
2000 „Mów do mnie” 47 29
„Piosenka” 38 10
2001 „Jazda” 19 4 3
„Nie, nie, nie” 1 4 2
2002 „Ajrisz” 4 28
„Moje pieniądze” 30 23
„Toksyczni czarodzieje” 36 15
2003 „Europolska” 36 29
„Luźny Yanek” 36 32
„Polish Boyfriend” 34 20
2006 „Ścierwo” 49
„Czarnuch” 32
„Gnijący świat” 9 5
„Jazz nad Wisłą” 7 8
2022 „Pochodnia” (gościnnie: Kasia Sienkiewicz) 28 X 2
“—” pozycja nie była notowana.
“X” lista nie istniała w danym okresie.

T.Love – polska grupa muzyczna założona w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostająca pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystająca również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka. Formacja została założona w styczniu 1982 jako Teenage Love Alternative. Gatunki ich muzyki to rock i rock alternatywny. Ich debiutancka płyta zatytułowana ‘Nasz Bubelon’ (T.Love Alternative) ukazała się w 1984 roku. Została zarejestrowana podczas koncertu w Jarocinie w 1984 roku. Wydawnictwo ukazało się tylko na kasetach magnetofonowych. Płyta ta nosiła też tytuł „Nasz Babylon”. Title Records, oficjalnie wydawca albumu, tak naprawdę nie istniał, a kasety były rozprowadzane w trakcie koncertów. W 2002 roku krążek ten ukazał się na płycie kompaktowej razem z reedycją materiału ‘Wychowanie’. Dodajmy, że ‘Wychowanie’ to pierwszy album studyjny grupy T.love. Jako kapela nie mieliśmy wówczas żadnego doświadczenia w pracy w studio. Jarek Regulski – realizator nagrań miał dobre intencje, starał się zrobić z nas profesjonalny zespół, co niestety nie dało dobrego efektu finalnego – mówią członkowie grupy. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 64 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *