Sylwia Grzeszczak – nowa piosenka

Sylwia GrzeszczakTytuł nowej piosenki Sylwii Grzeszczak to:

Jeżeli nowa piosenka, o której piszemy w tym wpisie, nie jest tą której szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam ją znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sylwii Grzeszczak zatytułowana “O nich, O Tobie”. Singiel jest oficjalnym utworem promującym film “ANIA” poświęcony Ani Przybylskiej, którego światowa premiera odbyła się 15 września 2022 roku. Za scenariusz i reżyserię odpowiadali Michał Bandurski / Krystian Kuczkowski.

“Piosenka Sylwii pojawiła się w zwiastunie “Ani”, ale w filmie jej nie było. Dostawaliśmy sygnały od widzów, że brakuje im tego utworu. Stąd taka decyzja, by pokazać niepublikowane dotąd materiały z filmu, jako ilustrację do piosenki Sylwii – komentuje Krystian Kuczkowski, reżyser “Ani”. To piękna kompozycja. Melodia i tekst idealnie pasują do historii, jaką pokazaliśmy widzom w filmie – dodaje Michał Bandurski, także reżyser filmu ‘Ania’.”

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął na chwilę obecną najwyższą pozycję numer 17, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Karolina Kozak, natomiast kompozytorami są Sylwia Grzeszczak oraz Jakub Galiński.

Singiel „O nich, o Tobie” to następca singla „Dżungla”.

Oficjalne audio do nowego utworu na Youtube ukazało się 13 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 008 497 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 14 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW.

Sylwia Grzeszczak pod wideo dodała następujący komentarz:

“Dziękuję Wam za te piękne, często podniosłe słowa, które piszecie w komentarzach. Cieszę się, że poruszył on Wasze serducha, tak jak poruszył ponad rok temu moje w dniu w którym go skomponowałam i trwa to po dziś dzień.”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. “Tamta Dziewczyna”, który na Youtube ma już 141 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Tamta Dziewczyna” po niecałych 2 miesiącach od premiery stał się najczęściej granym kawałkiem w Polsce i przez siedem tygodni z rzędu to był najczęściej grany numer w polskich rozgłośniach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, i tak samo na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Wideoklip do nutki w zaledwie miesiąc odtworzono ponad 15 milionów razy. Materiał zdobył certyfikat podwójnego diamentu[źródło]Google, Youtube, Wikipedia.

Sylwia Grzeszczak to jedna z najpopularniejszych wokalistek w naszym kraju[źródło]polskaplyta-polskamuzyka.pl 12 kwietnia 2021. Ma ona na swoim koncie mnóstwo hitów[źródło]radiozet.pl 9.04.2021. Serca publiczności zdobyła kompozycją „Nowe szanse”, która jest owocem współpracy z raperem Liberem i producentem muzycznym Tabbem[źródło]rmf.fm i KM.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych wykonawczyni zamyka wydany 25 listopada 2016 roku krążek “Tamta dziewczyna”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 10 numerów. Jest to jej czwarty album studyjny. Krążek pokrył się podwójną platyną. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.

“Sylwia tym krążkiem samej sobie, podobnie jak innym wokalistom z rodzimego rynku muzycznego, podbiła poprzeczkę wysoko. Skłoniłbym się do tego, że jest to jeden z najciekawszych krążków tego roku” – napisał Paweł Markiewicz w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 7,5.

źródło: open.fm, filmweb.pl, | polskaplyta-polskamuzyka.pl, radiozet.pl, rmf.fm, allaboutmusic.pl, Google, Youtube, Wikipedia, i inne

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[5]
POL
(airplay
nowości)

[6]
POL
(airplay
TV)

[7]
2008 „Nowe szanse”
(oraz Liber)
„Co z nami będzie”
(oraz Liber)[13]
2009 „Mijamy się”
(oraz Liber)
2011 „Małe rzeczy”[14] 1 1 1
„Sen o przyszłości”[15] 1 1 1
2012 „Karuzela”[16] 2 2
2013 „Flirt”[17] 3 1 4
„Pożyczony” 1 2 4
„Księżniczka” 1 1 2
2014 „Nowy ty, nowa ja” 7 3
2015 „Kiedy tylko spojrzę”
(gościnnie: Sound’n’Grace)
1
2016 „Tamta dziewczyna” 1 1 3
„Bezdroża”
(gościnnie: Mateusz Ziółko)
53 3
2018 „Dobre myśli”
(oraz Liber)
5 1
2019 „Rakiety” 17 1
2021 „Prawda o nas” 10 2
2022 „Dżungla” 22 1
„O nich, o Tobie” 17 1
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Wystąpiła również gościnnie w utworze “Tak Wyszło” u boku Ascetoholix.

Sylwia Grzeszczak (ur. 7 kwietnia 1989 w Poznaniu) – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Będąc dzieckiem, w wieku pięciu lat, wzięła udział w programie Od przedszkola do Opola, w którym wykonała piosenkę z repertuaru Krzysztofa Krawczyka. Uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. H. Wieniawskiego oraz do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu. Brała udział w 4 sezonie polskiej wersji Pop Idola. W 2004 roku wygrała polski konkurs śpiewu “Drzwi do kariery”. W 2006 roku śpiewała w tle na szóstym studyjnym albumie grupy hip-hopowej Ascetoholix. W 2007 roku śpiewała “w tle” na pierwszej studyjnej płycie polskiej aktorki i piosenkarki Agnieszki Włodarczyk. Brała udział w tournée Gwiazdy na Warmii i Mazurach z Liberem. W 2011 roku nagrała z 11 innymi muzykami piosenkę “Muzyki moc” na 10-lecie polskiego kanału muzycznego VIVA Polska. Gatunki jej muzyki to pop i R&B.

Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Ona i On’ ukazała się 21 listopada 2008 roku nakładem wytwórni płytowej My Music i jest utrzymana w gatunkach pop, hip-hop oraz pop-rap. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 44. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Producentem wydawnictwa jest Bartosz „Tabb” Zielony. Materiał uznano za Album roku podczas gali Eska Music Awards 2009, która odbyła się w Łodzi. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org?, olis.onyx.pl, oraz kultura.onet.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 821 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 5)

1 komentarz do “Sylwia Grzeszczak – nowa piosenka”

Możliwość komentowania została wyłączona.