Stachursky – Uwierz mi (To nie koniec)

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Stachursky’ego zatytułowana “Uwierz mi (To nie koniec)”. Miłosny kawałek artysty jest utrzymany w stylu tzw. Memphis soulu. To prawdziwy prezent z okazji Święta Zakochanych i zwiastun nowej płyty. W oryginale nutkę „Uwierz mi (to nie koniec)”, czyli „Fool (If You Think It’s Over)” wykonał Chris Rea.


Piosenka „Fool (If You Think It’s Over)” została wydana pierwotnie w 1978 roku. Kompozycja pojawiła się na debiutanckim albumie Chris Rea zatytułowanym “Whaters Happened to Benny Santini?” (1978). Sukces singla na listach przebojów w USA przyniósł mu nominację do nagrody Grammy w kategorii Best New Artist w 1979 roku.

Christopher Anton „Chris” Rea (ur. 4 marca 1951 w Middlesbrough) to brytyjski gitarzysta, piosenkarz, autor tekstów. Chris sprzedał ponad 30 milionów egzemplarzy swoich płyt na całym świecie. Chris zaczynał w 1973 roku, w lokalnej grupie Magdalene. Zastąpił Davida Coverdale’a, który odszedł do Deep Purple.

– Ponad dwie dekady temu – jeszcze w XX wieku – pojawił się w moim sercu utwór, który od tego momentu na trwałe wpisał się w osobisty kanon inspiracji muzycznych. Piękna kompozycja i moja, polska adaptacja tekstu, to kolejna odsłona wyzwania fonograficznego zwanego MOJE UKOCHANE COVERY, którego efekty będziecie mogli już ocenić niebawem. A póki co, prezentuję Wam kolejną odsłonę mojej inspiracji i pasji życiowej – tak mówi o nowym numerze Stachursky. – To Muzyka spod znaku Słońca i Miłości. I wierzcie mi, Moi Drodzy… To naprawdę jeszcze nie koniec – dodaje wykonawca.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu i kompozytorem oryginału jest Christopher Rea, natomiast za polski tekst był odpowiedzialny Jacek Łaszczok.

Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 14 lutego 2021 roku (w Walentynki). W chwili pisania tego artykułu klip ma 118 422 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Łukasz Szapert. Producent wykonawczy wideogramu: Fabryka Marzeń. W klipie wystąpili: Jan i Lenka Klimentowie (profesjonalni tancerze i choreografowie, uczestnicy programu Taniec z Gwiazdami), Jacek Stachursky. Zdjęcia do wideoklipu zrealizowano w “ChaCharnia” (Klub Muzyczny w Czechowicach – Dziedzicach).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 55-letniego artysty pt. „Essa” (nagranego wraz z BBX), który na Youtube ma już 59 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Essa” pokrył się platyną.

Stachursky to jeden najpopularniejszych wokalistów w naszym kraju. Jest gwiazdą polskiej sceny pop-dance, zadebiutował w branży muzycznej w 1994 roku. Ma na swoim koncie kilka platynowych i złotych płyt. Muzyk ma na koncie współpracę z zachodnimi gwiazdami muzyki dance, między innymi z Fun Factory oraz z DJ-em Bobo.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artysty zamyka wydany 27 września 2019 roku krążek “2K19”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach pop, dance, trance i electro house. Płyta zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 28. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Krążek został nominowany do Nagroda Muzyczna „Fryderyk” 2020 w kategorii Album Roku Elektronika.

“Stachursky na “2k19″ chce być jednocześnie „typem niepokornym” – romantykiem w satynowej koszuli z różą przy piersi – i Jackiem-wiksiarzem, diabelskim tricksterem, który kusi do tańca. Oba oblicza przecierają się na jego nowym albumie, z tym że Łaszczok nie przegina w żadnym kierunku, a scala wszystko w nieco ugładzony (i przeklęty) złoty środek” – napisano w podsumowaniu recenzji płyty w serwisie noizz.pl.

 

– “Jeżeli miałbym jakoś uogólnić to, co znajdzie się na krążku, to będzie tam muzyka klubowa, transowa, elektroniczna. Płyta będzie imprezowa i nie obarczona zbyt dużym ciężarem gatunkowym jeżeli chodzi o warstwę literacką” – zapowiadał Stachursky.

źródło: radiowawa.pl, Wikipedia, | voxfm.pl, radiozet.pl, muzyka.interia.pl, noizz.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Stachursky’ego

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Uwierz mi (To nie koniec)”

Widzę Cię w blasku świec
Ach co za noc czaruje mnie
Od kilku już lat u stóp mam cały świat
Ale w sercu żal, że to nie jest bal
Jak wiele trzeba przejść i w życiu ponieść strat
By los ofiarował z Tobą dzień

Uwierz mi, to nie koniec
Wciąż powtarzam setny raz
Uwierz mi, to nie koniec
Jeszcze nie czas
Weź moją dłoń i całując się
Poczekajmy na poranny brzask
Mówię Ci to nie koniec
Jeszcze nie czas

Czas zwijać się
Diabłu krzyknąć ,,cześć”
I zbawić świat, bez zbędnych strat
Od kilku już lat u stóp mam cały, cały świat
Ale w sercu wciąż żal, że to nie jest bal

Uwierz mi, to nie koniec
Mówię Ci, to nie koniec

Mam bilet do nieba bram
I wiem nie będę sam
Gdy jesteś wszystkim co dziś mam

Uwierz mi, to nie koniec
Wciąż powtarzam setny raz
Uwierz mi, to nie koniec
Jeszcze nie czas
Weź moją dłoń i całując się
Poczekajmy na poranny brzask
Mówię Ci to nie koniec
Jeszcze nie czas, (nie)

Uwierz mi, to nie koniec
Mówię Ci, to nie koniec

Uwierz mi, to nie koniec

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 25 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *