Sobel, sanah – Cześć, jak się masz?

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego piosenkarza i rapera Sobla oraz polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “Cześć, jak się masz?”. Kawałek jest w miłosnym klimacie. Nutka pochodzi z krążków “Pułapka na motyle” w wersji platynowej oraz “Irenka” w wersji finalnej.


Niektórzy mogą być zaskoczeni samą piosenką, ale już kiedyś wspominałem, że muzyka dla mnie nie ma granic. A jeśli numer wywołuje emocje i skłania do myślenia, będzie ona zawsze ponad podziałami – mówi Sobel.

– Już od dłuższego czasu bardzo chciałam stworzyć coś wspólnie z Soblem! Cieszę się, że gdy usiedliśmy razem w studio, totalnie rozumieliśmy się muzycznie i wiedzieliśmy, że powstaje utwór, z którego będziemy bardzo zadowoleni. Do tego mieliśmy okazję występować już na jednej scenie. Super, że mimo różnic w muzyce mojej i Szymona znaleźliśmy wspólny język i nasze dwa światy skomponowały się w piosence „cześć, jak się masz?”. Mamy nadzieję, że dla Was będzie to również jednocząca moc dźwięków! – opowiada Sanah.

Gatunek nowej piosenki to pop. Twórcami tekstu są Szymon Sobel oraz Zuzanna Jurczak, natomiast kompozytorami są Szymon Sobel, Zuzanna Jurczak, Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Patryk Kumór, Aleksander Kowalski i Tom Martin.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 19, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 października 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 33 951 935 wyświetleń na YT. Materiał był na pozycji numer 1 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Andiamo. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Igor Połaniewicz. Cast: Sanah, Sobel, Pola Łangowska, Michał Włodarczyk, Olena Churbanova, Michał Ciesielski, Zuzanna Galewicz, Michał Mazurkiewicz.

W opisie pod wideo czytamy:

“Cześć, jak się masz?” to wspólny utwór oraz teledysk Sobla i sanah stworzony w ramach kampanii Mastercard Music. Celem kampanii jest łączenie ludzi przez muzykę bez względu na różnice, które ich dzielą. Nowy projekt muzyczny marki Mastercard to zaproszenie do świata bezcennych muzycznych przeżyć ponad podziałami. Reprezentujący różne gatunki muzyczne Sobel i sanah to pierwszy z duetów Mastercard w ramach platformy Mastercard Music. Więcej o platformie tutaj: https://mastercard.pl/music.

Sobel i sanah to najpopularniejsi w Polsce artyści młodego pokolenia.

Sobel, właściwie Szymon Sobel (ur. 22 listopada 1999 w Świdnicy) – polski piosenkarz popowy i hip-hopowy, raper, autor tekstów, kompozytor oraz producent muzyczny. Popularność zyskał po wydaniu singla „Impreza”, który dostał certyfikat diamentowej płyty i ma 87 mln wyświetleń na YT. Sobel to muzyczne objawienie na polskim YouTube. Wiele jego produkcji ma ogromną ilość wyświetleń na YT – to niezły wynik młodego artysty, który śpiewanie łączy z rapem. Przypomnijmy, że 15 kwietnia 2021 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek 21-letniego artysty zatytułowany “Pułapka na motyle”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym.

Sanah (zapis stylizowany: sanah), właściwie Zuzanna Irena Jurczak (ur. 2 września 1997 w Warszawie) – polska piosenkarka, skrzypaczka, autorka tekstów i kompozytorka. W czerwcu 2019 obroniła pracę licencjacką w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. W czerwcu 2021 roku uzyskała na tej samej uczelni magisterium w zakresie instrumentalistyki. Dużą popularnością na YouTube z jej produkcji cieszy się numer “Ale jazz!” (nagrany wraz z Vito Bambino), który ma już 70 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 24-letniej artystki zamyka wydany 7 maja 2021 roku krążek “Irenka”. Wykonawczyni 31 października 2021 wyruszyła w trasę koncertową Kolońska i szlugi Tour. Seria występów promuje płytę “Irenka”. Najbliższy koncert sanah ma się odbyć 30-11-2021 w miejscowości Częstochowa, a kolejny 13-12-2021 w miejscowości Bydgoszcz.

źródło: radiozet.pl, glamrap.pl, 4fun.tv, bestsellery.zpav.pl, | YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sobla i sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Cześć, jak się masz?”

[Zwrotka 1: Sobel]
Pot na twarzy, całkiem sam, rozdarty
Barman raz po raz, dzisiaj nie chcę spać
Może zatańczmy, powygłupiajmy się dziś do późna
Łatwo się nie poddam
Nie wiem, ile czasu nam potrzeba, by zatłumić strach
Pytałaś o marzenia. Chcę, byś była pewna
To nie byłem ja

[Bridge: Sobel]
Nieważkości stan, ciężko mi ustać
Krzyczę z daleka, jak mam uciekać

[Refren: Sobel]
Nie wiem, ile czasu nam potrzeba, by zatłumić płacz
Pytałaś o marzenia, nie chcę ściemniać Mam już dosyć strat
Zbudujemy świat, całkiem nowy świat
Z tej miłości barw, z tylko pięknych barw

[Zwrotka 2: Sobel]
Cześć, jak się masz? Oby nie jak ja
Ostatnio nie łapie fal, ostatnio nie ta sama twarz
Patrzę na tę panią tak zawsze
Pani, która coś zmieni, ulepszy wszystko
Czasem łatwiej jest, jak już opadnę
Złapię w garść ten piach i wstanę, zawalczę, pokaże
Tej pani pokaże

[Bridge: Sobel]
Nieważkości stan, ciężko mi ustać
Krzyczę z daleka, jak mam uciekać

[Refren: Sobel]
Nie wiem, ile czasu nam potrzeba, by zatłumić płacz
Pytałaś o marzenia, nie chcę ściemniać Mam już dosyć strat
Zbudujemy świat, całkiem nowy świat
Z tej miłości barw, z tylko pięknych barw

[Zwrotka 3: sanah]
Gdyby miał mi Ciebie zabrać czas
Zatrzymaj go i nie zostawiaj tak, nie zostawiaj tak
Nie zostawiaj tak, plis, mnie samej
Gdyby miał mi Ciebie zabrać czas
Zatrzymaj go i nie zostawiaj tak, nie zostawiaj tak
Nie zostawiaj tak plis mnie samej

[Bridge: sanah]
Nie wiem ile czasu nam potrzeba, żeby zczaić miał
Pytałam o marzenia, bez znaczenia, teraz jest Pan sam
Nieważkości stan, mówił mi: madam
Brzmi jak poezja, czysta obsesja

[Refren: Sobel & sanah]
Nie wiem, ile czasu nam potrzeba, by zatłumić płacz
Pytałaś o marzenia, nie chcę ściemniać Mam już dosyć strat
Zbudujemy świat, całkiem nowy świat
Z tej miłości barw, z tylko pięknych barw

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 16 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *