Sobel – Daj mi znać ft. Michał Szczygieł

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka świdnickiego artysty Sobla zatytułowana “Daj mi znać” (z gościnnym udziałem polskiego piosenkarza Michała Szczygła). Emocjonalny singiel znalazł się na debiutanckiej płycie EP-ce muzyka zatytułowanej “Kontrast”, która ukazała się 26 czerwca 2020 roku. Album zawiera 8 piosenek. Na krążku gościnnie wystąpili: Frosti, Michał Szczygieł, Siles i Skip. Producenci: Atut, Czarny HIFI, Encore, Penacho, PSR, Sobel i Łysy.


“[…] wydał krótki materiał, w którym nie dość, że prezentuje pełen przekrój swoich umiejętności, to jeszcze zostawia u słuchacza niedosyt, który wręcz każe wierzyć, że Sobel jeszcze nas czymś zaskoczy” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie skrr.pl.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop. Autorem tekstu jest Sobel, natomiast kompozytorami są Czarny HIFI oraz Piotr Lewandowski.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 4 sierpnia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 10 933 251 wyświetleń na YT. Wakacyjny wideoklip wyreżyserował Maciej Pieczykolan, który był również odpowiedzialny za zdjęcia. W teledysku oprócz samych wykonawców kompozycji wystąpili Emira Ellili i Peter Walichnowski.
W opisie pod wideo napisano:

“Podziękowania dla obiektu Baltic Family Mielno za użyczenie miejsca do realizacji klipu.”

Z powyższego można wywnioskować, że wideoklip był kręcony w Mielnie. Dodajmy, że Mielno to miasto w północno-zachodniej Polsce w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim. Położone nad Morzem Bałtyckim i jeziorem Jamno, na Wybrzeżu Słowińskim.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu Sobla pt. “Impreza”, który na Youtube ma już 49 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Impreza” znalazł się wysoko w zestawieniu najpopularniejszych hitów lata 2020 roku serwisu streamingowego Spotify. Materiał pokrył się platyną.
Sobel to muzyczne objawienie na polskim YouTube. Ponad 80 milionów wyświetleń to doskonały wynik młodego artysty, który śpiewanie łączy z rapem. Sobel to raper o potencjale na zwojowanie sobie trapowej części rapowej sceny. Jest młody, oryginalny, pomysłowy, a jego dzikie flow prędko zjednało mu grono fanów. Muzyk oficjalnie dołączył do Def Jam Recordings Poland. Według informacji w necie, artysta jesienią miał wyruszyć w swoją pierwsza trasę koncertową „Kontrast Tour” i miał wystąpić w Katowicach, Wrocławiu oraz Toruniu. Czy trasa się odbyła? Tego nie wiemy. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 27-11-2020 w miejscowości Poznań (Wielkopolskie), a kolejny 28-11-2020 w miejscowości Toruń (Kujawsko-pomorskie).
Michał Szczygieł (ur. 1999 w Nowej Wsi) – polski piosenkarz i autor tekstów. Finalista programu The Voice of Poland (2017). W styczniu 2019 artysta otrzymał nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „utwór roku” (za nutkę „Nic tu po mnie”). „Nic tu po mnie” ma 22 mln wyświetleń na portalu YT. Muzyk na razie nie wydał żadnego albumu.
źródło: eska.pl, Wikipedia, | allaboutmusic.pl, netfan.pl, dziendobry.tvn.pl, winiarybookings.pl, rapowo.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sobla

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Daj mi znać”

[Sobel]
Wyobraź sobie sama, że tak trochę u mnie źle bez Ciebie
Mimo tego chyba wiem, że nie chcę
Mimo tego nadal czuję dreszcze
Wyobraź sobie sama, że teraz dzieje się o wiele więcej
Ty po prostu już o niczym nie wiesz
W snach nadal trzymam Cię za rękę
Trochę śmieszne, bo już trochę minęło, a ja nadal pewnie tęsknię
Sentymentem zakrywam to co błędne
Śmieszne w ogóle, że nagrywam tę piosenkę
Teraz po pierwsze, otrzyj łezkę
Pewnie ciężko nam będzie o porozumienie
Pewnie ciężko nam będzie z nienawidzeniem
Jak mam przełamać tę barierę?
[Michał Szczygieł]
Może daj mi znać, chciałbym wiedzieć zanim już dotknę dna, dotknę dna
Może daj mi znać, co jeżeli teraz nadszedł ten czas, ten czas, o ten czas,
to nasz czas
[Sobel]
Co jeśli spytam Cię o powrót
Czy damy radę przeżyć jeszcze raz to
Czy damy radę z taką ciężką prawdą
Szczerze powiedz, w ogóle czy jeszcze warto
Wierz mi wiem jak bardzo już źle Ci
Jest u mnie tak bez przerwy, podaj mi rękę, lećmy stąd
Dużo się uczę, chcę cieszyć się życiem, ale ciężko idzie
Nostalgia psuję psyche
Sam nie wiem o czym myśleć i nie wiem co chcę słyszeć
Pragnę tylko Ciebie widzieć, więc
[Michał Szczygieł]
Może daj mi znać, chciałbym wiedzieć zanim już dotknę dna, dotknę dna
Może daj mi znać, co jeżeli teraz nadszedł ten czas, ten czas, o ten czas, to nasz czas
[Michał Szczygieł, Sobel]
Jak się nie martwić, gdy myślę co z nami
Jak potoczą sprawy się, czy spełnią plany
Jak się nie martwić, gdy myślę co z nami
Jak potoczą sprawy się, czy spełnią plany
[Michał Szczygieł]
Może daj mi znać, chciałbym wiedzieć zanim już dotknę dna, dotknę dna, dotknę dna
Może daj mi znać, co jeżeli teraz nadszedł ten czas, ten czas, o ten czas, to nasz czas

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 748 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *