Sławomir – KORDIAN

Jakiś czas temu w sieci ukazała się piosenka polskiego piosenkarza Sławomira zatytułowana “KORDIAN”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku artysty zatytułowanym „The Best Of”, który ukazał się 16 października 2020 nakładem wytwórni płytowej Too Fast Train Records. Płyta jest utrzymana w gatunkach Rock oraz Pop i zawiera 15 numerów. Mimo przekornego tytułu, na płycie znajdziemy same premierowe kawałki[źródło]realnews.pl. W nagraniach udział wzięli cenieni muzycy sesyjni[źródło]muzyka.interia.pl.


„Ta płyta jest jak moje życie, a żyję szeroko” – określa materiał jednym zdaniem Sławomir.

“Oprócz dopieszczonych grafik, otrzymujemy śpiewnik z tekstami i akordami. To ukłon w stronę muzykujących słuchaczy Rock Polo. Każdego fana, który zamówi płytę w pre-orderze Sławomir i Kajra uhonorują własnoręcznym podpisem. Posiadaczy fizycznego krążka – Sławomir postanowił nagrodzić dodatkowym bonusem muzycznym, który ukryty jest na krążku i mogą go usłyszeć tylko posiadacze płyty w wersji CD” – czytamy w informacji od wydawcy[źródło]muzyka.interia.pl.

Gatunek piosenki to disco polo. Autorem tekstu jest Sławomir.

W kawałku Sławomir odchodzi od swojego rozrywkowego oblicza. Poruszający numer poświęcony jest pięcioletniemu synowi Sławomira i Kajry. Tekst nutki to krzepiące słowa skierowane do Kordiana, który pojawia się na samym końcu wideoklipu.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 143 724. Wideoklip wyreżyserowała Kajra, natomiast scenariusz napisali Sławomir&Kajra.

W opisie pod wideo czytamy:

Cześć tu Sławomir. W moje urodziny, niech „Kordian” doda Wam otuchy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-letniego finalisty „Twoja twarz brzmi znajomo” pt. „Miłość w Zakopanem”, który na Youtube ma już 240 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek „Miłość w Zakopanem” był grany praktycznie w każdej rozgłośni radiowej[źródło]lolmania.eu. Hit ten w krótkim czasie wdarł się na listy przebojów w całej Polsce[źródło]nutyliterowe.pl. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1. Materiał zdobył certyfikat poczwórnie diamentowej płyty[źródło]Wikipedia.

Sławomir to jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy[źródło]7 lipca 2021 https://nowiny24.pl/w-lipcu-na-podkarpaciu-wystapi-slawomir-zapala-zaspiewa-w-jaworniku-polskim-a-wiec-w-miejscowosci-z-ktorej-pochodza-jego-mama-i/ar/c13-15700868. Początki kariery Sławomira sięgają początku 2014 r., kiedy premierę miał utwór “Megiera”. To wtedy znany dotychczas głównie jako aktor Sławomir Zapała pokazał swój nowy wizerunek – charakterystyczny wąs, zaczeska na głowie, bujne owłosienie na klacie, Volkswagen Golf 3[źródło]muzyka.interia.pl. Sławę przyniósł mu hit „Miłość w Zakopanem” z 2017 roku[źródło]rmf.fm. Teledyski tego samozwańczego odkrywcy gatunku rock-polo mają wielomilionową oglądalność.

źródło: open.fm, disco-polo.info, muzyka.interia.pl, open.fm, realnews.pl, | lolmania.eu, nutyliterowe.pl, nowiny24.pl, muzyka.interia.pl, rmf.fm, KM, Youtube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sławomira

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “KORDIAN”

Podaj mi rękę
Gdy Ci w życiu ciężko jest
Naszą piosenkę
Zanuć kiedy leję deszcz
W chmurną pogodę
Kiedy dłoniom ciepła brak
Weź mnie za rękę
Właśnie tak

I jeśli nawet idzie źle
To nie poddawaj, synu się
Radę damy
Mamy mamy

Przed nami tęcza barwna jest
To szefa z góry piękny gest
On jest z nami
Kolorami

Jedz czekoladę
Rosą z liści zęby myj
Zbuduj rakietę
W gwiezdnym pyle serce kryj
Uśmiech rozdawaj
Bo go w sobie dużo masz
A kiedy płaczesz
Podnieś twarz

I jeśli nawet idzie źle
To nie poddawaj, synu się
Radę damy
Mamy mamy

Przed nami tęcza barwna jest
To szefa z góry piękny gest
On jest z nami
Kolorami

Siłuj się z wiatrem
A jak trzeba, to się bij
Jak karzą milczeć
To w mrowisko wbijaj kij
Ćwicz lewy prosty
Siła ducha bronią Twą
Ochroni Ciebie
Kiedyś ją

I jeśli nawet idzie źle
To nie poddawaj, synu się
Radę damy
Mamy mamy

Przed nami tęcza barwna jest
To szefa z góry piękny gest
On jest z nami
Kolorami

I jeśli nawet idzie źle
To nie poddawaj, Kordian się
Radę damy
Siebie mamy

Przed nami tęcza barwna jest
To szefa z góry piękny gest
On jest z nami
Kolorami

W Tobie jest

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 14 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *