Shanguy, Marnik – Dalida

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka francusko-włoskiego projektu Shanguy oraz włoskiego duetu Marnik zatytułowana “Dalida”. Singiel przepełniony jest nostalgią, hipnotycznym bitem oraz mrocznym brzmieniem. Muzycznie kawałek zbliżony jest do brzmienia, które serwuje nam Shanguy, a więc ciepły beat z bardzo charakterystycznym elektronicznym aranżem. Intrygująca nutka dedykowana jest słynnej francuskiej piosenkarce o pseudonimie Dalida.


“To czasy, w których słuchamy melancholijnych utworów takich jakie tworzyła Dalida” – powiedzieli artyści.

Dalida, właściwie Iolanda Cristina Gigliotti (ur. 17 stycznia 1933 w Kairze, zm. 3 maja 1987 w Paryżu) – francuska piosenkarka włoskiego pochodzenia, aktorka i modelka. Podczas kariery nagrała 500 piosenek po francusku, z których 200 zostało przetłumaczonych na włoski, a 300 na inne języki (nagrywała w 8 językach – francuskim, włoskim, hiszpańskim, flamandzkim, niemieckim, angielskim, hebrajskim i arabskim). Sprzedała ponad 170 milionów nagrań na całym świecie, zdobywając 70 złotych płyt. W roku 1974 jej przeboje zostały nagrodzone Oscarem za Światowy Sukces Piosenkarski oraz platynową płytą w krajach Beneluksu.

Gatunki nowej piosenki to Dance i Electronic.

Wideo do nowego utworu na Youtube ukazało się 27 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 105 451 wyświetleń na YT. Czy produkcja powtórzy sukces hitu tria pt. “La Louze”, który na Youtube ma już 24 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że przebój “La Louze” w 2018 roku był najczęściej granym kawałkiem w polskich radiach i uzyskał w Polsce status platyny. Kompozycja radziła sobie świetnie również w innych krajach, trafiając m.in. do Top40 Shazam Global i odnosząc sukcesy na listach przebojów między innymi we Francji, Rosji czy we Włoszech.

Shanguy to projekt oferujący świeże spojrzenie na dotychczasową scenę muzyczną. To połączenie różnych światów od indie folku przez reggae do elektroniki. Twórczość formacji została bardzo ciepło przyjęta również przez polską publiczność. Artyści na razie nie wydali żadnego albumu.

Marnik to włoski duet progressive house, w skład którego wchodzą Alessandro Martello i Emanuele Longo. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Bazaar (Official Sunburn Goa 2015 Anthem)” (nagrany wraz z artystą Kshmr), który ma już 47 mln wyświetleń. Muzycy na razie nie wydali żadnego krążka. W tym roku artyści mają dać dwa koncerty w Polsce: 14 maja 2021 w Krakowie i 15 maja 2021 w Zabrzu. Oba wydarzenia odbędą się w ramach The Harbour Of Heaven.

źródło: djpromotion.com.pl, | muzyka.interia.pl, eska.pl, djpromotion.com.pl, allaboutmusic.pl, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki SHANGUY

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Dalida”

Ta face sur mon écran me tente
Oui mais
J’suis là-bas
J’suis là-bas
En route pour la joie
Il paraît que tu me manques
Et tu me manques
Dis-moi
Où tu vas
Où tu vas
En route pour la joie
Comme une chanson dans ma tête
Tu es dans mes rêves
J’suis presque là (Avec toi)
Tu me vois (Je suis là)
Mais rien n’est plus pareil
Et dans mes oreilles
Y’a Dalida
Oui c’est ça
J’écoute Dalida
Dalida
Dalida
T’écoutes Dalida
Dalida
Dalida
J’écoute Dalida
Dalida
Dalida
J’écoute Dalida
Dalida
Dalida
J’écoute Dalida
Et dans le ciel y’a des nuages
Jusqu’ici ça va
Ici ça va
En route pour la joie
Et dans l’avion je vois du monde
Tous ces visages
Dis-moi
Où tu vas
Où tu vas
En route pour la joie
Comme une chanson dans ma tête
Tu es…

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *