Sarsa – nowa piosenka

SarsaTytuł nowej piosenki Sarsy to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2019.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Sarsy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Sarsy i polskiego rapera Meek, Oh Why? zatytułowany “Zachód” (z gościnnym udziałem chóru Hyper Son). Produkcja promuje najnowszy album rapera pt. “Zachód”, który ukazał się 21 listopada 2019 nakładem wytwórni płytowej Asfalt Records. Płyta jest utrzymana w gatunku Hip Hop i zawiera 11 numerów. Krążek trzyma równy, wysoki poziom. Czuć, że materiał został dobrze przemyślany.


– “Zachód” to trzeci, a zarazem najbardziej przełomowy album projektu “Meek, Oh Why?”. Futurystyczne synthowe brzmienie w połączeniu z intrygującą liryką i wyjątkową lekkością wokalną Mikołaja składa się na hipnotyczną całość, która w naszym odczuciu odkrywa nowe oblicze muzyki balansującej między hiphopem, a popem alternatywnym. Album promuje teledysk do tytułowego singla w którym usłyszymy gościnnie Sarsę oraz trio Hyper Son. Za oprawę graficzną płyty “Zachód” odpowiada Gosia Stolińska oraz Alicja Kozak” – napisano w opisie klipu do kawałka “Zachód”.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop. Autorami tekstu są Meek, Oh Why?, Sarsa oraz Hyper Son, natomiast kompozytorami są Meek, Oh Why? i Mateusz Hulbój (którzy odpowiadają także za produkcje).
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 21 listopada 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 463 043 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Olga Czyżykiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Adam Romanowski. Czy produkcja powtórzy sukces hitu piosenkarki pt. „Naucz Mnie”, który na Youtube ma już 56 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka „Naucz Mnie” była notowana na 1. miejscu listy AirPlay, najczęściej granych kawałków w polskich rozgłośniach radiowych. Numer zdobył nagrodę Eska Music Award w kategorii Najlepszy hit. Nagranie otrzymało w Polsce status diamentowego singla. Był to najlepiej sprzedający się singel polskiego wykonawcy w postaci cyfrowej w Polsce w 2015 roku, za co ZPAV przyznał mu wyróżnienie Cyfrowej Piosenki Roku.
Sarsa przygodę z muzyką zaczynała od twórczości alternatywnej, pojawiając się pod szyldem zespołu FLUKTUA, z którym nagrała EP-kę a i grupą SARSA PARILLA. Niezapomniany klimat buduje jej nietuzinkowa barwa głosu, której charakterystyka stawiana jest obok takich wokalistek jak Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine czy Sia. Występowała w talent shows Must Be The Music, X Factor i The Voice of Poland. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 24 maja 2019 roku krążek “Zakryj”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunku pop i zawiera 11 numerów. Jest to jej 3 album studyjny. Krążek pokrył się złotem. Sarsa jako autorka tekstu i kompozytorka, a także producent kreatywny płyty, konsekwentnie pozycjonuje swoją twórczość w obrębie popu. Sama wykonawczyni o krążku mówi:

“Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach, czy znakach.. dlatego komunikacji tego albumu towarzyszą m. in. namalowane przeze mnie obrazy inspirowane konkretnymi utworami z płyty. Poprzez bardzo symboliczne grafiki chcę umożliwić odbiór mojej twórczości również za pomocą innych zmysłów. Jeżeli chodzi o klipy – nie tworzyłam wyreżyserowanych historii. Słowa i tekst każdego singla widzę i wyrażam w kolorach, symbolach, gestach. W ten sposób chcę zwrócić uwagę na różne warstwy moich kompozycji”.

Najbliższy koncert artystki odbędzie się 16-02-2020 w miejscowości Działdowo (Warmińsko-mazurskie) – Hala sportowa, ul. Sportowa 1.
Meek, Oh Why? właściwie Mikołaj Kubicki (ur. 17 sierpnia 1995) – polski raper i trębacz. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Członek zespołu Kapelanka. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Voo Voo, Andrzej Piaseczny, Seweryn Krajewski, Dagadana oraz Pawbeats. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Księżniczka i Buc”, który ma już 2,6 mln wyświetleń. Najbliższy koncert muzyka odbędzie się 22-02-2020 w miejscowości Krasnystaw (Lubelskie) – KDK – Krasnostawski Dom Kultury , ul. Okrzei 10.
Muzyka trio Hyper Son to wyjątkowe połączenie indie popu, hip-hopu i elektroniki. Grupa istnieje od czerwca 2018 r. jednak ma już na koncie takie sukcesy jak zwycięstwo na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie gdzie została doceniona przez m.in. Katarzynę Nosowską i Piotra Metza czy współpracę z dwiema wytwórniami płytowymi, Kayax i Hashashins. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “Miasta”, który ma już 66 tys wyświetleń.
źródło: polskaplyta-polskamuzyka.pl, popkiller.pl, rmf.fm, alchemia.com.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst utworu

[Hyper Son & Sarsa]
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Spaceruję sam
[Hyper Son & Sarsa]
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Spaceruję sam
Miliony spraw
[Meek, Oh Why?]
Kiedyś Era Tak Tak, teraz era “Nie, nie”
Chyba nie zaprzeczysz, dziwne to wszystko, stworzenie
Siedzę znów na ławkach, w mych słuchawkach Niemen
Muszę się z nim zgodzić – bardzo dziwny jest ten świat
Nie mogę tak przesiedzieć całego dnia
Więc wstaję i idę przed siebie obserwując was
Stale dręczy mnie myśl, jak znowu znaleźć się w snach, snach
Niestety mimo starań szans na taką przeprowadzkę nadal brak, brak
Pod Teatrem STU wspominam Zaucha
Pod Teatrem „Bagatela” bagatelizuję to
Widzę, że tam stoisz już, więc podchodzę i patrzę
A gdy wysyłasz mi spojrzenie zwrotne, to mnie onieśmiela już, wow
Chodźmy przed siebie, możemy dreptać po Szewskiej, albo przefrunąć nad niebem, wow
Choć przeminął senny świat, no to w całej tej szarości mamy jeszcze siebie, wow
[Hyper Son & Sarsa]
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Spaceruję sam
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Spaceruję sam
Miliony spraw
[Sarsa]
Minął czas, ja to już inna ja
Spoglądałam w przyszłość, nie widziałam nas
Spłonie sterta czarno-białych zdjęć
Dym zagubił się w tej mgle
Nie zapukam do Twych drzwi
Minął czas, ja to już inna ja
Sentymentów ból splótł drogi, spacer smutku
Nie osłodził Twoich gorzkich kłamstw
Na rozstaju tylko ja-a-a
[Hyper Son & Sarsa]
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Nie ma tam już nas
Miliony tanich spraw
Miliony bzdur mam
W swojej głowie zatrzymuję czas
Zatrzymuję nas na moment
Ty i ja
Na polu półmgła
To już koniec, spaceruję sam
Spaceruję sam
Miliony spraw

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)

[18]
POL
(airplay
nowości)

[51]
POL
(airplay
TV)

[52]
2015 „Naucz mnie” 1 1 1
„Indiana” 12 1
„Zapomnij mi” 6 1
2016 „Feel No Fear”
„Dzielę” (wersja akustyczna)
2017 „Bronię się” 26 3
„Volta” 17 2
„Motyle i ćmy” 18 2
2018 „Pióropusze”
„Zakryj” 1 1 5
2019 „Carmen” 14 1
„Sentymenty”
„Tęskno mi” 24 2
„Nienaiwne”
„Zachód”
(oraz Meek, Oh Why?, gościnnie: Hyper Son)
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Brzmienie” u boku KęKę.
Sarsa czyli Marta Markiewicz – pochodzi ze Słupska. Autorka tekstów i muzyki, gra na instrumentach klawiszowych, keytar i ukulele. Laureatka licznych konkursów i festiwali z których warto wymienić: „Auto Śkoda Muzyka”, Bałtyk Festiwal czy „Mój Niemen”. Piosenkarka znana jest z oryginalnego wizerunku oraz charakterystycznych ruchów scenicznych. Jej fryzura spopularyzowana w Polsce jako „sarsorogi” uważana jest za jej znak rozpoznawczy. Uczęszczała do Akademii Pomorskiej w Słupsku, specjalizując się w edukacji artystycznej. Po raz pierwszy dostała się do branży muzycznej w 2011 roku, biorąc udział w drugim sezonie Must Be the Music. Trzy lata później wzięła udział w polskiej wersji The X Factor. W 2014 roku brała udział w piątym sezonie The Voice of Poland. Początkowo była członkiem zespołu Edyty Górniak, ale została później skradziona przez drużynę Tomson & Baron. W ćwierćfinale wycofała się z konkursu z powodu problemów zdrowotnych. Gatunki jej muzyki to pop i alternatywa. Czytaj więcej
źródło: rmf.fm oraz pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 173 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *