Sanah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Sanah to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do sekcji “Inne”.

 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Sanah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Sanah zatytułowana “To koniec”. Kawałek znalazł się na najnowszym krążku artystki zatytułowanym “Irenka”, który ukazał się 7 maja 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i w standardowej wersji zawiera 14 numerów. Jest to drugi studyjny album wykonawczyni. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Materiał zdobył certyfikat złotej płyty. Krążek promowały wcześniejsze single: “Ale Jazz!” nagrany z Vito Bambino, “2:00” oraz “etc.(na disco). Wszystkie kompozycje na albumie układają się w historię tytułowej postaci przepełnioną pięknem i autentycznością – jak okładka wydawnictwa, gdzie na darmo doszukiwać się śladów retuszu. W dniu premiery nowej produkcji piosenkarka zrobiła fanom miłą niespodziankę – zrealizowała klipy do niemal wszystkich nutek z krążka.

“Tym albumem udało się sanah potwierdzić, że nie znalazła się przypadkiem w miejscu, w którym teraz jest. Może “Irenka” nie przynosi wielkich zaskoczeń, ale też nie znajdziemy na niej rozczarowań. Ot, taka zgrabna kontynuacja debiutu, którą z pewnością zaakceptuje liczna rzesza fanów” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są sanah oraz Magdalena Wójcik, natomiast kompozytorami są sanah, Tom Martin i Edward Leithead-Docherty.

Oficjalne audio do nowego utworu na YouTube ukazało się 7 maja 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 291 633 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #22 na karcie “Na czasie” w kategorii Muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Realizacją wideo zajęła się ekipa THEDREAMS Studio.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 23-letniej artystki pt. “Szampan”, który na Youtube ma już 61 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Szampan” można było usłyszeć w największych stacjach radiowych. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał ukazał się także w wersji piano.

Sanah z przytupem wkroczyła na polską scenę muzyczną. Już jej EP-ka “Ja na imię niewidzialna mam” okazała się być strzałem w dziesiątkę. Zgromadzone na niej numery zapewniły artystce uznanie rzeszy fanów. Mocną stroną wykonawczyni jest z pewnością zgrabne łączenie świata alternatywy z mainstreamem. Sanah już została doceniona przez członków Akademii Fonograficznej nominacją do nagrody Fryderyk 2020 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Pop Alternatywny i Najlepsze Nowe Wykonanie oraz nominacją do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Album roku pop, Autor roku, Kompozytor roku, Teledysk roku i Utwór roku. Choć debiut sanah i premiera jej pierwszej płyty “Królowa Dram” (o krążku przeczytacie na dole artykułu) przypadły na szczyt pandemii, wykonawczyni świetnie sobie radzi. Pierwsza trasa koncertowa artystki – #NoSory Tour ruszyła w listopadzie 2020 roku (pierwszy koncert: 15 listopada – Łódź, Wytwórnia) i miała się zakończyć 17 stycznia 2021 koncertem w Warszawie, ale z powodu pandemii koncert przełożono.

Przypomnijmy, że 23 października 2020 roku nakładem wytwórni muzycznej Magic Records w dystrybucji Universal Music Polska ukazał się drugi minialbum artystki zatytułowany “BUJDA”. Płyta zawiera 8 numerów i jest utrzymana w gatunku pop. Wydawnictwo zadebiutowało na 27. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “BUJDA” ukazuje się w wersji cyfrowej oraz na 2 nośnikach fizycznych – czerwono-czarnym winylu i czerwonej kasecie magnetofonowej. Na krążku znajdziemy m.in. dwie wersje nagrodzonego na festiwalu w Opolu kawałka „No sory”.

“[…] Przy EP-ce BUJDA udowodniła, że nie jest gwiazdką jednego przeboju i jednego stylu, a jest gotowa na mniejsze i większe szaleństwa. […] Tak czy inaczej, wszystko gra jak grać powinno. I za to należą się jej wielkie brawa” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl i przyznano materiałowi 4 na 5 gwiazdek.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 07-06-2021 w miejscowości Lublin, a kolejny 08-06-2021 w miejscowości Rzeszów.

źródło: radiozet.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, | rytmy.pl, radiozet.pl, eska.pl, muzykoholicy.com, palladium.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “To koniec”

Było randek chyba sto
Wino, świeczki, fajny rok
Hej, co tu stało się

Na telefon kfc
I uberem kurs na film
Hej, co tu stało się

Zamknę oczy i przyznam, że
To koniec już
Będę beztrosko szalała gdy
Opadnie kurz
Do powiedzenia mam jedno dziś
Na koniec już
Życzę Ci dobrze i wiemy, że
To koniec

Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień

O pilota walki wręcz
Disney, netflix, fajny dzień
Hej, co zmieniło się
Przecież powtarzałeś, że
Ze mną nuda jest the best
Hej, co zmieniło się

Zamknę oczy i przyznam, że
To koniec już
Będę beztrosko szalała gdy
Opadnie kurz
Do powiedzenia mam jedno dziś
Na koniec już
Życzę Ci dobrze i wiemy, że
To koniec

Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień

Obiecam ci, że poradzę sobie
Już jakiś czas przeczuwałam taki ruch
Gotowa byłam na pożegnanie
Ze zwrotek treść nigdy nie powróci już

Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień i kolejny dzień popłaczę, potem możesz odejść
Kolejny dzień

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
(airplay)
[51]
POL
(airplay
nowości)

[88]
POL
(airplay
TV)

[89]
2017 „Rehab”[26]
(jako Ayreen)
2019 „Cząstka”
„Siebie zapytasz”
„Proszę pana”
2020 „Szampan” 1 2
„Melodia” 1 2 1
„Królowa dram”
„No sory” 1 1 2
„Pożal się Boże”
„Bujda”
2021 „Ale jazz!”
(oraz Vito Bambino)
1 1 1
„2:00”
„Etc. (na disco)” 16 5
„–” oznacza, że singiel nie był notowany na danej liście.

Inne

1. To koniec

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze “Rich In Love” u boku Matta Duska.

Sanah, właśc. Zuzanna Jurczak (ur. 2 września 1997) – polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Po ukończeniu studiów rozpoczęła karierę muzyczną i podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Magic Records. Artystka pisze nie tylko dla siebie, ale i dla innych. Współtworzyła piosenki “Kłopoty” Natalii Zastępy i “Half of My Heart” Roksany Węgiel. Gatunki jej muzyki to Indie pop i art pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Królowa dram” ukazała się 8 maja 2020 nakładem wytwórni płytowej Magic Records i jest utrzymana w gatunkach Indie pop oraz art pop. Edycja standardowa albumu (CD) zawiera 13 piosenek. Przykuwający uwagę tytuł albumu nie jest oczywiście przypadkiem. Otóż, Sanah uważa, że sama jest królową dram. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży OLiS i uzyskał status platynowej płyty. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 9 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis Jazzsoul.pl przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek.

“Są płyty, które z czasem nabierają całkiem nowego wymiaru i to pierwotnie nie zamierzonego. Do nich należy album „Królowa dram”, firmowany przez objawienie ostatnich miesięcy, Sanah. Artystka prezentuje rodzaj sztuki, której bardzo, ale to bardzo, brakowało w polskim show businessie. W niezwykle zgrabny sposób łączy lekkość i przebojowość tradycyjnej muzyki pop (od soulu do folku) ze świetnymi tekstami” – napisał w recenzji krążka serwis jazzsoul.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, eska.pl, plotek.pl oraz jazzsoul.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 4 563 razy, 3 wizyt dzisiaj)

1 komentarz do wpisu “Sanah – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *