Ray Dalton – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ray’a Daltona to: “Call It Love”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Teledysk dostępny jest na tej stronie.

MP3 z YouTube Music

Te nagranie w formacie MP3 dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiego piosenkarza Ray’a Daltona oraz niemieckiego producenta Felixa Jaehna zatytułowana „Call It Love”.

W artykule opublikowanym w serwisie wdr.de w dniu 30.09.2022 czytamy:

„Erfolg gefeiert! Seine Stimme verleiht „Call It Love“ einen souligen Touch, während der Sound, in klassischer Felix Jaehn-Manier, extrem tanzbar und clubbig ist.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

„Jego głos (Ray’a Daltona – przyp. red.) nadaje „Call It Love” uduchowiony charakter, podczas gdy dźwięk, w klasycznym stylu Felixa Jaehna, jest niezwykle taneczny i klubowy.”

Gatunek nowej piosenki to House[źródło]discogs.com. Materiał napisali: Sebastian Arman, Joacim Persson, Dag Lundberg, Ray Dalton, Felix Jaehn, Dennis Bierbrodt, Jürgen Dohr, Guido Kramer, Stefan Dabruck oraz Daniel Deimann. Kompozycja została wyprodukowana przez Felixa Jaehna, JUNKXA, DECCO i Daga Lundberga.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 10, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]bestsellery.zpav.pl.

Singiel „Call It Love” to następca singla „The Best Is Yet to Come”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 6 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 285 388 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 31-letniego Amerykanina pt. „In My Bones”, który na Youtube ma już 22 mln wyświetleń? Zobaczymy. Na anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że singiel „In My Bones” znalazł się w TOP20 na 4 listach przebojów (stan na 3.12.2022). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 2. Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Nominowany do nagrody Grammy, Ray Dalton, powoli wyrasta na mega gwiazdę tzw. pierwszej ligi[źródło]jazzsoul.pl i djpromotion.com.pl początek 2021. Jego wielokrotnie nagradzany hip-hopowy hymn nagrany z Macklemorem i Ryanem Lewisem zatytułowany „Can’t Hold Us” był kamieniem węgielnym dla wielkiej kariery[źródło]jazzsoul.pl.

Felix Jaehn (ur. 28 sierpnia 1994 w Hamburgu w Niemczech) to niemiecki producent muzyczny i DJ specjalizujący się w deep house. Brał lekcje gry na skrzypcach w wieku 5 lat i rozpoczął swoją karierę DJ-a w wieku 16 lat. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Cheerleader” (Remix), który ma już 1,2 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek 'Breathe’.

źródło: bestsellery.zpav.pl, wdr.de, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, netfan.pl, eska.pl, 4fun.tv, djpromotion.com.pl, jazzsoul.pl, Google, YouTube, Wikipedia, i inne?

Tekst nagrania “Call It Love”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
AUT
[7]
BEL
(Fl)
[8]
BEL
(Wa)
[9]
„So Emotional” 2012
„If You Fall” 2017
„Bass Down” 2018
„In My Bones” 2020 13 44
„Good Times Hard Times”
„If You’re Tired”
(with Connor Duermit)
„Don’t Make Me Miss You” 2021 [A] [B]
„Melody”
(with Vinai)
„Manila”
(with Álvaro Soler)
15
„The Best Is Yet to Come” 2022
„Call It Love”
(oraz Felix Jaehn)
27
„-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2016 roku wystąpił gościnnie w utworze „Stronger” u boku Arty.

Biogram

Ray Dalton (ur. 10 maja 1991 r.) to amerykański piosenkarz i autor piosenek z Seattle w stanie Waszyngton. Karierę rozpoczął jako piosenkarz gospel i R&B. Ray zyskał na znaczeniu jako piosenkarz dzięki popularnej kompozycji Macklemore & Ryan Lewis z 2011 roku „Can’t Hold Us”, która zyskała popularność, gdy została ponownie wydana jako singiel na początku 2013 roku. Kawałek uzyskał certyfikat platyny w Stanach Zjednoczonych w kwietniu 2013 r. Zdobył dwie nagrody MTV Video Music Awards. Matka Ray’a jest Amerykanką z Meksyku, a jego ojciec jest Afroamerykaninem. Ray zaczął śpiewać w wieku 6 lat za radą swojego nauczyciela muzyki, dołączając do chóru dziecięcego w Seattle. Kontynuował śpiew w liceum. Opisał się jako fan Fleetwood Mac. Ray spędził rok w szkole średniej, słuchając Missy Elliott, Amy Winehouse i Kanye Westa. Gatunki jego muzyki to Hip hop, gospel, R&B i pop. Na razie artysta nie wydał żadnej płyty. Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org

Powiązane wpisy: