Quebonafide – nowa piosenka

QuebonafideTytuł nowej piosenki Quebonafide to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy utworów.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Quebonafide

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego rapera Quebonafide oraz estońskiego rapera i piosenkarza Tommy’ego Casha zatytułowana “Benz-Dealer”. Nie jest to pierwsza współpraca Polaka z zagranicznym artystą o międzynarodowej randze. W kawałku „Matcha Latte” gościnnie pojawia się Mick Jenkins – jeden z najpopularniejszych obecnie raperów młodego pokolenia na światowej scenie hip-hopowej. Przypomnijmy, że w tym roku Tommy wraz z Quebo wykonali nutkę na Fest Festivalu.

Gatunek nowej piosenki to Hip-hop/rap. Autorami tekstu są Quebonafide oraz Tommy Cash. Kompozycja została wyprodukowana przez Danny’ego Zuckermana.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 lipca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 058 750 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Sebastian Pańczyk. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Michał Sobociński PSC. Klip został zrealizowany niezależnie, bez udziału marki motoryzacyjnej. W wideoklipie wystąpili: Kuba Grabowski, Tomas Tammemets, Wojciech Sosnowski, Mariusz Wach, Weronika Andrzejak, Wojciej Gołacki, Bartosz Grabowski, Jakub Konopka, Piotr Morawski, Kamil Rąpel i Piotr Karolak.

W opisie pod wideo napisano:

Prace na projektem trwały ponad dwa lata. W międzyczasie w sieci pojawiło się mnóstwo plotek na temat domniemanej współpracy artystów. W „Benz Dealer” Quebonafide oraz Tommy Cash, jeden z najbardziej ekscentrycznych raperów na scenie międzynarodowej, zabierają nas na przejażdżkę przez świat mrocznych fantazji, gdzie szara rzeczywistość zderza się z symbolami przepychu i luksusu. W teledysku gościnnie pojawia się mistrz wagi ciężkiej – Mariusz Wach.

Pod wideo Tommy Cash dodał komentarz:

“WHEN ARE WE DROPPING PORCHE DEALER?”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Quebonafide pt. “Half dead” (ft. ReTo), który na Youtube ma już 106 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że kawałek “Half dead” w rankingu YouTube najchętniej oglądanych wideoklipów 2017 roku w Polsce zajął szóste miejsce.

Quebonafide to jeden z najpopularniejszych obecnie raperów, a nawet jeden z najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Kariera muzyka zaczęła się w 2009 roku, kiedy to razem z Fuso, jako skład pod nazwą Yochimu, wypuścił swój pierwszy nielegal – “Pierwsze cięcie”. Rozgłos przyniósł mu dopiero solowy krążek “Eklektyka” który ukazał się 31 lipca 2013 roku. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 30-letniego artysty zamyka wydany 1 kwietnia 2020 roku krążek „Romantic Psycho”, który ukazała się nakładem wytwórń płytowych QueQuality i Step Hurt. Płyta jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz pop. Wydanie krążka jest podzielone na trzy wersje. Edycja EU zawiera 16 kawałków. Nagrań dokonano w Studiu Nagrywarka w Warszawie. Pierwsza edycja płyty została w większości niejednoznacznie odebrana w środowisku krytyków muzycznych. Druga edycja albumu, ta właściwa, zdobyła przychylniejsze recenzje. Serwis CGM przyznał wydawnictwu (EU & Japan Edition) 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał pokrył się diamentem. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Album znalazł się na pierwszym miejscu listy pięć razy, co jest historycznym wynikiem w polskim hiphopie. Materiał był najlepiej sprzedającą się płytą w 2020 roku. W ramach promocji została zaplanowana trasa pt. Romantic Psycho Experience.

“Podsumowując: “Romantic Psycho” to najbardziej dopracowany album Quebonafide i być może najlepsza płyta w całym jego dorobku” – napisano w recenzji krążka w serwisie noizz.pl.

“Krążek nie każdemu może przypaść do gustu, jednak osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z rapem, mogą śmiało spróbować przełamać pierwsze lody, właśnie z nowością rapera z Ciechanowa” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Tommy Cash, właściwie Tomas Tammemets (ur. 18 listopada 1991 w Tallinnie) – estoński raper, piosenkarz i projektant mody. Popularność zyskał dzięki ekscentrycznemu wizerunkowi i stylowi muzycznemu, który sam artysta definiuje jako post-soviet rap. Kariera estońskiego rapera początkowo skupiała się w rodzimym kraju oraz innych państwach bałtyckich, jednak prędko zaczęła rosnąć jego popularność także w Rosji. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “LITTLE MOLLY”, który ma już 14 mln wyświetleń. 30 listopada 2018 roku ukazał się jego studyjny krążek zatytułowany “¥€$”. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 11 lutego 2022 w Los Angeles (LA), CA, US, Echoplex, a kolejny 15 lutego 2022 w Phoenix, AZ, US, Valley Bar.

źródło: goingapp.pl, popkiller.pl, kulturalnemedia.pl, | wprost.pl, popkiller.pl, eska.pl, muzyka.interia.pl, kiwiportal.pl, noizz.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Benz-Dealer”

[Music Video Intro]
I’m alphabet tonight
Higher than a kite
Who trying to fight?
My future looking bright
I got everything you need
I got everything you got
I got everything you want
I’m that everything you not

[Verse 1: Tommy Cash]
(I) Alphabet tonight
(I) Higher than a kite
(I) Who trying to fight?
(I) My future looking bright
(I) I am always right
(I) Never had a type
(I) Want more sleep tonight
(I) Opened up the dyke
I sold my kidneys, sold my lungs to this rap game (rap game)
I sold my heart and my brain to this rap game (rap game)
Thank god, but I never sold my ass mate (ass mate)
I’m the money Zeus; I make the cash ring (cash ring)
I ain’t got the bust down, there’s nothing on my wrist (Yeah, hoe)
Heart and soul, God, but I never sold that bitch (Yeah, hoe)
Deep inside her cunt, scratch that, only signed her tits (Yeah, hoe)
Now she can have my kids (Yeah, hoe)

[Chorus: Tommy Cash]
I got everything you need (I got), I got everything you got (I got)
I got everything you want, I’m that everything you not
I got everything you need (I got), I got everything you got (I got)
I got everything you want (want), I’m that everything you not (not)

[Verse 2: Quebonafide]
Pachnę jak gazolina, leję Chanel na jej szyję
Gazolina; dzwoni do mnie Benz Dealer
I nie chodzi o ćpanie, kasa balsamem na ranę
Styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj – bach, pod Park Hyatt
Problemy zostają z tyłu (okay)
Niczego nie muszę od Somy, oglądamy domy, jak znajomy chirurg (yo)
Oglądamy większe, yo, beton i przeszklone wnętrze, yo
Walizka Rimowa, Jakub z Ciechanowa, chodź całować pierścień, yo
Mam cztery, a nie jeżdżę Audi (okay)
Dresy Margieli, nie Sprandi (okay)
Za chwilę wywiady w i-D, mój dealer wydzwania z Bawarii
Dwieście na godzinę, patrzymy na gwiazdy
Połykam jej ślinę i zagryzam wargi, yo
Nie bujam się z Barbie, ah (nie bujam się z Barbie)

[Chorus: Tommy Cash]
I got everything you need (I got), I got everything you got (I got)
I got everything you want (I got), I’m that everything you not (got)
I got everything you need (I got), I got everything you got (I got)
I got everything you want (want), I’m that everything you not (not)

[Outro: Quebonafide]
A, B, C, D, E, fuck you (fuck you)
Chcesz ze mną beef, no to zaraz ci kupię Wagyu (Wagyu)
Ręce spocone jakbym właśnie uciekł z łagru (łagru)
Znam grubszych Niemców niż twój stary wujek z Reichu, yo

Lista utworów

1. 25 Godzina ft. Diset, Troom, prod. Eljot
2. Atropina
3. Avengers (feat. Eripe, prod. Eljot)
4. Blockbuster
5. Carnival
6. Ciernie
7. Ciuchy,kobiety…
8. Codzienność
9. Cotidie Morimur
10. Quebahombre
11. To nie jest hip-hop (ft. KRS-One)
12. Candy (ft. Klaudia Szafrańska)
13. „JESIEŃ” (gościnnie: Natalia Szroeder)
14. „Bubbletea” (gościnnie: Daria Zawiałow)
15. Benz-Dealer (oraz Tommy Cash)
Pozostałe single są na tej stronie
Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Opowieści z krypty” u boku Bonusa RPK.

Quebonafide, właśc. Kuba Grabowski (ur. 7 lipca 1991 w Ciechanowie), znany również jako Quebo – polski raper freestyle’owiec. Członek duetu Yochimu, który współtworzy z raperem Fuso. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Solar, Białas, WhiteHouse, Eripe, Te-Tris, Planet ANM, Dwa Sławy, Pawbeats, Paluch oraz Rasmentalism. Jego pierwszy album odniósł sukces komercyjny. 9 czerwca 2017 roku wydał swój drugi krążek studyjny zatytułowany „Egzotyka”, który zadebiutował na pierwszym miejscu list przebojów OLiS. Materiał odniósł większy sukces niż poprzednie wydawnictwo. Gatunki jego muzyki to hip-hop i freestyle rap. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ezoteryka” ukazała się 27 marca 2015 roku nakładem wytwórń płytowych QueQuality oraz Step Records i jest utrzymana w gatunku hip-hop. Album zawiera 15 numerów. Produkcji nagrań podjęli się: Chris Carson, Sherlock, SoulPete, Matheo, Eljot Sounds, Essex, TEKEN, O.S.T.R., Ka-Meal, RiskZero oraz Bob Air. Z kolei wśród gości na płycie znaleźli się m.in.: duet Dwa Sławy oraz raperzy Kuba Knap i Ten Typ Mes. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Materiał był nominowany w kategorii Płyta roku nagrody Onet – Najlepsi 2015 oraz w kategorii Album roku nagrody Plebiscyt Hip-hop & WuDoo. Wydawnictwo pokryło się platyną. Teksty na tym albumie w porównaniu z poprzednimi materiałami są bardziej refleksyjne, mniej tu bragga, które przeważały na ostatnich produkcjach. Największą zaletą krążka jest połączenie spokojniejszych kawałków z przeplatającymi się bangerami.

„Ezoteryka” to 15 dopracowanych w każdym calu kompozycji, w których raper prezentuje ogromny wachlarz umiejętności technicznych, unikając przy tym przerostu formy nad treścią. Zabawa słowem na wysokim poziomie, ciekawe,nowoczesne brzmienia i ogromny ładunek emocjonalny sprawiają, że album jest wyjątkowy i intrygujący – napisano o materiale w serwisie empik.com.

“Ezoteryka” to jednak jeszcze nie opus magnum Quebonafide. I całe szczęście. Raper z Ciechanowa zostawił sobie spore pole do działania, by w przyszłości stworzyć dzieło kompletne, a na razie mamy po prostu bardzo dobrą składankę, z małymi jedynie wachnięciami formy, za to z masą bangerów i popisów umiejętności poczynionych na najróżniejszych bitach – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie popkiller.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, de.wikipedia.org, glamrap.pl, empik.com oraz popkiller.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 171 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *