Purple Disco Machine – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Purple Disco Machine to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego producenta Purple Disco Machine oraz francuskiego producenta Cerrone zatytułowana “Summer Lovin'”.

“Pomimo różnicy pokoleniowej, w numerze dobrze słychać symbiozę między stylami obu artystów. “Summer Lovin” wyraźnie nawiązuje do starej twórczości francuskiego weterana, jednocześnie łącząc ją z nowoczesną produkcją którą do perfekcji opanował Purple Disco Machine” – czytamy w serwisie shiningbeats.pl.”

Gatunek nowej piosenki to Nu-Disco[źródło]discogs.com.

Wideo do nowego utworu na YouTube ukazało się 28 lipca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 298 747 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu urodzonego w 1980 roku Niemca pt. “Hypnotized” (nagranego wraz z Sophie and the Giants), który na Youtube ma już 117 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Hypnotized” po zdobyciu 120 milionów streamów oraz dotarciu na 1. miejsce w stacjach radiowych we Włoszech, podbił także polską listę Airplay Chart. “Hypnotized” był najpopularniejszym kawałkiem w stacjach radiowych w Polsce i trzecim w całej Europie[źródło]radioswinoujscie.pl. Materiał pokrył się pięciokrotną platyna[źródło]Wikipedia. W artykule opublikowanym w serwisie open.fm w dniu 24-01-2022 czytamy: Ich poprzednia współpraca “Hypnotized” przekroczyła 350 milionów streamów, uzyskała wiele platynowych certyfikatów w całej Europie oraz zajęła 9. miejsce na globalnych listach przebojów Shazam, w tym na 1. miejscu w Polsce.

W ciągu ostatnich kilku lat, Purple Disco Machine ugruntował swoją pozycję jako wiodący producent muzyki elektronicznej[źródło]open.fm 20-02-2021. Purple Disco Machine robili już remiksy dla największych gwiazd od Duy Lipy, przez Foals do Eltona Johna. To projekt, który stał się już instytucją w świecie muzyki tanecznej i nowoczesnego disco[źródło]radioszczecin.pl.

Dnia 17 grudnia 2021 roku, nakładem wytwórni płytowej Positiva Records, ukazał się krążek artysty zatytułowany ‘Club Exotica’. Płyta jest utrzymana w gatunku Nu-Disco i zawiera 28 numerów. Jest to 14-ścieżkowy set z wersjami extended, remiksami, a nawet tzw. dubami. To taki suplement do wydanego już materiału “Exotica“[źródło]Wikipedia, discogs.com, djpromotion.com.pl.

“Czy jest więc klubowo i egzotycznie ? Klubowo, na pewno, a egzotycznie z powodu użytych wersji” – czytamy o wydawnictwie ‘Club Exotica’ w serwisie djpromotion.com.pl.

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 12 listopada 2022 w Denver, CO, US, Mission Ballroom, a kolejny 30 grudnia 2022 w Boston, MA, US, Big Night Live.

Marc Cerrone (urodzony 24 maja 1952 r.) to francuski perkusista disco, kompozytor, producent muzyczny i twórca koncertów. Cerrone jest producentem piosenek disco z lat 70. i 80. Sprzedał ponad 30 milionów albumów na całym świecie, w tym ponad cztery miliony kopii we Francji i osiem milionów kopii Supernature. Singiel „Love in c-moll” (1976) osiągnął trzecie miejsce i przez dwa miesiące był na listach przebojów, sprzedając się w trzech milionach egzemplarzy. W „Supernature” (1977) Cerrone połączył orkiestrację symfoniczną z syntezatorami. W 1978 roku na Billboard Disco Forum Cerrone otrzymał sześć nagród, w tym Disco Artist of the Year. Cerrone to, obok Giorgio Morodera, jeden z głównych pionierów tanecznej elektroniki.

źródło: discogs.com, | radioswinoujscie.pl, open.fm, radioszczecin.pl, djpromotion.com.pl, shiningbeats.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

Tytuł Rok Pozycje na listach
GER
[5]
AUT
[6]
BEL
(FL)
[7]
“Let It Whip” 2012
“Need Someone” 2013
“My House / These Sheets”
(with James Silk)
“Move or Not”
“People” (with Teenage Mutants) 2014
“Something About Us”
“Musique”
“Get Lost” (with Teenage Mutants) 2015
“Soul So Sweet”
(featuring Natalie Conway)
“L.O.V.E.”
(with Boris Dlugosch)
“Set It Out”
(with Boris Dlugosch)
2016
“Sambal”
“Counting on Me”
(with Airplane featuring Aloe Blacc)
“Body Funk” 2017
“Devil in Me”
(featuring Joe Killington and Duane Harden)
“Dished (Male Stripper)” 2018
“Encore” (featuring Baxter)
“Love for Days”
(with Boris Dlugosch and Karen Harding)
“In My Arms” 2020
“Hypnotized”
(with Sophie and the Giants)
11 23 9
“Exotica”
(featuring Mind Enterprises)
“Fireworks”
(featuring Moss Kena and The Knocks)
2021 32 34 36
“Playbox”
“Dopamine”
(featuring Eyelar)
34 52 19
“Rise”[27]
(featuring Tasita D’Mour)
“In the Dark”
(oraz Sophie and the Giants)
2022 12 26 3
“Twisted Mind”
(featuring Agnes)
“Summer Lovin'”
(oraz Cerrone)
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

9 paź 2020 na YT ukazał się jego remiks “Magic”, którego oryginalnym wykonawcą jest Kylie Minogue.

Purple Disco Machine (Tino Schmidt, znany również jako Tino Piontek, ur. 1980 w Dreźnie) to niemiecki producent muzyki disco i house oraz DJ. Artysta ma na swoim koncie wiele osiągnięć, chociaż to jego przełomowy hit “My House ” z 2013 r. naprawdę wyniósł Purple Disco Machine na nowe wyżyny.

3 października 2017 wydał swój debiutancki album “Soulmatic” nakładem australijskiej wytwórni Sony Music Entertainment. Płyta jest utrzymana w gatunkach House oraz Nu-Disco i zawiera 13 piosenek. Album zrodził dwa wielkie single: światowy przebój klubowy “Body Funk” oraz radiowy przebój “Devil In Me Featuring Joe Killington & Duane Harden”. Czytaj więcej (en)
źródło: en.wikipedia.org oraz purplediscomachine.com

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 469 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)