Popek, Dr Alban, Claysteer – Sing Hallelujah ft. Sound’n’Grace

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Popka, szwedzkiego piosenkarza Dr. Albana oraz producenta Claysteera zatytułowana “Sing Hallelujah” (z gościnnym udziałem polskiego chóru Sound’n’Grace).


Popek nie zwalnia tempa i po sukcesie z nową wersją hitu It’s My Life postanowił wziąć na warsztat kolejny kultowy utwór lat 90. XX wieku. Piosenka Sing Hallelujah 2020 została podkręcona do takiego stopnia, że bez wątpienia przeżywać będzie kolejną młodość – czytamy w serwisie eska.pl

Dodajmy, że oryginalny kawałek “Sing Hallelujah” to przebój Dr. Albana, który został wydany w 1993 roku jako trzeci singiel z jego drugiego krążka studyjnego, One Love. Nutka stała się hitem w wielu krajach europejskich, docierając do TOP5 w Belgii, Danii, Finlandii, Niemczech, Islandii i Szwajcarii. W Wielkiej Brytanii kompozycja osiągnęła szczyt 16 na liście UK Singles Chart, a na Eurochart Hot 100 osiągnęła szczyt na czwartym miejscu. Poza Europą, w Australii, „Sing Hallelujah!” osiągnął szczyt na piątym miejscu, a w Zimbabwe, osiągnął numer 11. Nutka na liście UK Dance (Music Week) zajęła pozycję numer 9, na liście US Hot Dance Club Play (Billboard) numer 15, a na liście US Hot Dance Music/Maxi-Singles Sales (Billboard) numer 20. Oryginału możecie posłuchać na tej stronie.

Gatunek nowej piosenki to pop[źródło]muzyka.interia.pl. Autorami tekstu są Alban Uzoma Napa oraz Paweł Mikołajuw.

Warto wspomnieć, że wideoklip wspólnego materiału artystów “It’s My Life” w trzy miesiące od premiery zebrał 18 milionów wyświetleń. Co więcej, nowa wersja nutki stała się megahitem w serwisach streamingowych.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 26 listopada 2020 roku. W dniu 27.06.2022 klip ma 5 284 431 wyświetleń na YT. Wideo to dzieło Brevko_art. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Artur Kowal. Tancerze: Martyna Berbas i Bruno Duarte.

W opisie pod wideo czytamy:

Kolejny singiel kolektywu Polsko-Szwedzkiego z gościnnym udziałem Warszawskiego chóru Sound’n’Grace.
Całościową produkcją singla zajął się Claysteer.

Popek, właśc. Paweł Ryszard Mikołajuw (ur. 2 grudnia 1978 w Legnicy) – polski raper, wokalista, muzyk, aktor, członek zespołów Firma (od 2001) i Gang Albanii (2014–2017). Popek to jeden z czołowych polskich artystów[źródło]sport.se.pl 2021-04-10. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Wodospady” (nagrany wraz z Matheo), który ma już 78 mln wyświetleń. 19 października 2018 roku ukazała się jego płyta zatytułowana ‘Dr Jekyll and Mr Hyde’.

Dr. Alban, właściwie Alban Uzoma Nwapa (ur. 26 sierpnia 1957) – szwedzki piosenkarz i producent muzyczny nigeryjskiego pochodzenia. Jedna z największych gwiazd muzyki eurodance lat 90 XX wieku. 13 listopada 2008 roku ukazała się jego płyta studyjna zatytułowana ‘Back to Basics’. Najbliższy jego koncert ma się odbyć 2 lip 2022 w Gothenburg, Sweden, Vi som älskar 90-talet, a kolejny 9 lip 2022 w Stockholm, Sweden, Vi som älskar 90-talet.

Claysteer – DJ i producent muzyczny.

Sound’n’Grace – polski chór, wykonujący muzykę gospel, pop, soul, R&B i funk. Chór powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. Dużą popularnością na YouTube z ich produkcji cieszy się numer “100”, który ma już 40 mln wyświetleń. 11 grudnia 2020 roku ukazała się ich płyta zatytułowana ‘Początek’.

źródło: eska.pl, | YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Sing Hallelujah”

Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
yeah
Sing Hallelujah sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it

[Dr Alban:]
A B C is like 1 2 3
The beat
the rhythm
the bass Y’all
come on
Happy people come on
Jam with me
oh Lord
come on
come on
Happy people
singing people
party people
Happy people
jamming on the party session oh Lord

Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
yeah
Sing Hallelujah sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it

[Popek]
Come on!
Wysoko tak jak dron
Unieś serce, ziom
Niech zabije dzwon
Come on! Come on!
Nie duś tego w sobie
Przecież śmiech to samo zdrowie
Więc zaśpiewaj ze mną
Głośno

Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
yeah
Sing Hallelujah sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it

[Dr Alban:]
Come on
Polska people, come on
Jump whit me, come on!
Sing this song, come on
Party people come on
Sing with me
oh Lord

Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
yeah
Sing Hallelujah sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah sing it
Sing Hallelujah

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *