Piotr Cugowski – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Piotra Cugowskiego to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Piotra

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Piotra Cugowskiego. Singiel jest zapowiedzią debiutanckiego solowego albumu artysty, który ma się ukazać jesienią 2019 nakładem Sony Music Poland. Wcześniej płytę zapowiadała dobrze przyjęta kompozycja pt. “Kto nie kochał”.


– “Jest to album, który powinienem nagrać już dawno temu, ale trzeba było czekać na odpowiedni czas i to jest teraz. Ta decyzja była przemyślana, jak chcę wyjść z pierwszą płytą, mam nadzieję, że nie ostatnią” – powiedział wykonawca.

Romantyczny kawałek opowiada o miłosnej relacji. Nie zawsze prostej, często uwikłanej w trudne momenty.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Piotr Cugowski, natomiast kompozytorami są Jarosław Chilkiewicz oraz Piotr Cugowski.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 kwietnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 486 296 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Jacek Kościuszko. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 39-latka pt. “Kto nie kochał”, który na Youtube ma już 15 milionów wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że numer “Kto nie kochał” okrył się statusem Złotej Płyty.
Piotr Cugowski zasłynął muzycznie przede wszystkim z występowania w formacji Bracia oraz Cugowscy. Braterski projekt przyniósł Cugowskim szereg nagród i wyróżnień. Nominacje do Fryderyków, Superjedynek, czy Toptrendy. Piotr wraz z ojcem i bratem dali setki koncertów w całej Polsce promując wspólną płytę “Cugowscy”. W zeszłym roku artysta był jednym z jurorów w programie „The Voice of Poland”. Najbliższa impreza, na której wystąpi wykonawca odbędzie się 25-05-2019 na wydarzeniu pn. THE AGE OF SING w miejscowości Legnica (Dolnośląskie), a kolejna 13-07-2019 na wydarzeniu pn. Jarocin Festiwal ’19 w miejscowości Jarocin (Wielkopolskie).
źródło: radiozet.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, Internet

Tekst utworu

Przyszedł czas by to powiedzieć
Kilka z tych najprostszych słów
Pewny swego byłem w błędzie
Myliłem się nie raz
Ty i ja płyniemy do brzegu
Na skos, ciągle pod prąd
Ty i ja – dwie prawdy, która to fałsz?
Mmm, wybacz nie umiem żyć jak chciałem
Szukam winnych o swój los
Głupio mi i to jest prawda
Myliłem się
Ty i ja płyniemy do brzegu
Na skos, ciągle pod prąd
Ty i ja – dwie prawdy, która to fałsz? (Woah)
Ty i ja płyniemy do brzegu
Na skos, ciągle pod prąd
Ty i ja – dwie prawdy, która to fałsz? (Oh-oh-oh)
Już mnie dobrze znasz
(Mimo tego ze mną zostań)
Byłem sam nie raz
Tak to dobrze znam
Słodko-gorzki smak
(Teraz proszę ze mną zostań)
Nie, nie zranię cię już, oh
Ty i ja płyniemy do brzegu
Na skos, ciągle pod prąd
Ty i ja – dwie prawdy, lecz jedno wiem
Zostań ze mną
Zostań ze mną

Single

1. Kto nie kochał (2018)
2. Zostań ze mną (2019)
Niedawno wystąpił również gościnnie w utworze „Szklanka szaleństwa” u boku Woobie Doobie.
Piotr Cugowski (ur. 5 października 1979 w Lublinie) – muzyk, wokalista grupy Bracia, założonej wraz z bratem Wojciechem. Pochodzi z muzycznej rodziny (jest synem Krzysztofa Cugowskiego). W czasach szkoły średniej współpracował z zespołami In Tenebris oraz Tipsy Train. Muzyczną pracę z bratem rozpoczął w 1997. W 2014 roku wraz z ojcem Krzysztofem i bratem Wojciechem założyli formację Cugowscy. Przełom w jego karierze nastąpił w 2002 roku, kiedy zdobył główną nagrodę na Festiwalu w Zielonej Górze za wykonanie utworu Czesława Niemena pod tytułem “Jednego serca”. Do najbardziej znanych piosenek, które Piotr nagrał z grupą Bracia należą: “Za szkłem”, “Nad Przepaścią”, “Wierzę w lepszy świat” i “Po drugiej stronie chmur”. We wrześniu 2018 roku Cugowski zadebiutował w roli jurora w dziewiątym sezonie The Voice of Poland. Żoną Cugowskiego jest Eliza Tokarczyk, dziennikarka telewizyjna. Pobrali się w 2008 roku. W 2011 roku na świat przyszedł ich syn Piotr. Gatunek jego muzyki to rock. Pierwszą solową płytę wyda na swoje 40 urodziny w 2019 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 206 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *