Pectus – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Pectus to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Pectus

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego zespołu Pectus zatytułowany “Przejazdem” (z gościnnym udziałem polskiej piosenkarki Kayah). To nie pierwsza współpraca obu artystów – w 2016 roku Kayah wystąpiła gościnnie w kawałku Pectusa „Róż i dusz”, który znalazł się na albumie grupy zatytułowanym “Kobiety”. Nowy singiel promuje najnowszą płytę formacji zatytułowaną “Kobiety/Wojciech Młynarski”, która ukazała się 8 listopada 2019 nakładem wytwórni płytowej Agora. Krążek zawiera 10 numerów i jest utrzymany w gatunku pop. Do materiału zespół Pectus zaprosił takie wokalistki, jak m.in. Kayah, Kasia Popowska, Natalia Szroeder, Kasia Cerekwicka i żeński zespół Tulia. Bracia Szczepanikowie z grupy Pectus sięgnęli po niepublikowane wcześniej teksty Wojciecha Młynarskiego, które zostały znalezione w archiwach i muzeach.


“[…] Najlepsze jest jednak to, że słabych piosenek na tej płycie po prostu nie uświadczymy. […] Ciekawostką jest fakt, że większość piosenek zawartych na płycie stanowią kompozycje bardzo dojrzałe, nie tylko w warstwie tekstowej, ale również muzycznej (bogactwo instrumentalne to kolejna ogromna zaleta całej płyty – tutaj ukłony dla pozostałych braci Szczepaników, którzy stworzyli piękne tło dla wszystkich wokali). […]” – napisał w recenzji albumu serwis polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Wojciech Młynarski, natomiast kompozytorem jest Tomasz Szczepanik. Na YT można posłuchać także akustycznej wersji nutki.

“Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem” – powiedział wokalista formacji Pectus.

“Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst ‘Przejazdem’ Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji ‘Tu i teraz’ w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla Taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał. Bracia Szczepanik to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie… Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda” – powiedziała Kayah.

Kayah wielokrotnie podkreślała, że zostaje pod wrażeniem muzykalności braci Szczepaników. Dała temu wyraz nie tylko przyjmując zaproszenie do zaśpiewania na dwóch albumach grupy Pectus, ale również występując gościnnie na ich koncertach.
Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 24 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 888 083 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Michał Węgrzyn. Za zdjęcia odpowiadał Wojciech Węgrzyn. W klipie wystąpili: Kayah, Pectus, Matylda Makowska (młoda wokalistka i kompozytorka) i Kuba Kuzia (mistrz Polski w surfingu). Teledysk został nakręcony jeszcze pod koniec listopada 2019 r. na Teneryfie. Wideoklip został wydany z okazji rocznicy urodzin Wojciecha Młynarskiego. Czy produkcja powtórzy sukces hitu formacji pt. “To, co chciałbym Ci dać”, który na Youtube ma już 10 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “To, co chciałbym Ci dać” w 2008 roku był jednym z najczęściej granych i powtarzanych we wszystkich stacjach radiowych. Z tym kawałkiem grupa zakwalifikowała się do 45. Sopot Festivalu 2008, gdzie konkursowa publiczność przyznała zespołowi Słowika Publiczności.
Pectus to jedna z najpopularniejszych polskich grup pop-rockowych. Zespół popularność w Polsce zdobył w 2008 roku za sprawą udziału w 45. edycji Sopot Festivalu. Najbliższy koncert formacji ma się odbyć 14-10-2020 w miejscowości Olsztyn (Warmińsko-mazurskie).
Kayah, właśc. Katarzyna Magda Rooijens z domu Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) – polska wokalistka, autorka tekstów, producentka muzyczna, prezenterka radiowa i osobowość telewizyjna. Założycielka wytwórni płytowej Kayax. Debiutowała fonograficznie w 1988 singlem „Córeczko”, za który otrzymała nagrodę specjalną Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Ramię W Ramię” (nagrany wraz z Viki Gabor), który ma już 34 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”. Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 29-08-2020 w miejscowości Gorzów Wielkopolski (Lubuskie), a kolejny 12-09-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).
źródło: muzyka.interia.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, onet.pl, nakoncercie.pl, pectus.com.pl, czestochowa.wyborcza.pl, kultura.onet.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania

Przejazdem jestem, przejazdem
W wędrówce z gwiazdy na gwiazdę
W locie z pytania w pytanie
W biegu z kochania w kochanie
Pół spakowana walizka
Odpocząć pragnie daremnie
Pięknie rozrasta się lista
Miejsc niezagrzanych przeze mnie
Na tymczasowy meldunek
Blankiet wypełniam z pamięci
Przez tymczasowy frasunek
Łza mi się w oku nie kręci
Przejazdem jestem, przejazdem
W wędrówce z gwiazdy na gwiazdę
W locie z pytania w pytanie
W biegu z kochania w kochanie
Przelotem jestem, przelotem
W drodze z tęsknoty w tęsknotę
W locie z olśnienia w olśnienie
W biegu z niechcenia w niechcenie
A ludzie, słusznie szalenie
Ochoty na to nie mają
Uczeni w ziemię korzenie
Pozapuszczali i trwają
Wśród niespełnionych miłości
Marzeń realnych i płonnych
Zadomowili się, wrośli
Zastygli w geście obronnym
Przejazdem jestem, przejazdem
W wędrówce z gwiazdy na gwiazdę
W locie z pytania w pytanie
W biegu z kochania w kochanie
Przelotem jestem, przelotem
W drodze z tęsknoty w tęsknotę
W locie z olśnienia w olśnienie
W biegu z niechcenia w niechcenie
Choć myśliciele z nich tędzy
Świadomi losu kolei
Ja wolę zostać pomiędzy
W drodze od-do i w nadziei
Przejazdem jestem, przejazdem
W wędrówce z gwiazdy na gwiazdę
W locie z pytania w pytanie
W biegu z kochania w kochanie

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[34]
WiR
[35]
RDN
[36]
2008 „To, co chciałbym Ci dać”[38] 5 8 1
2009 „Jeden moment”[38] 1 2
„Życie na dystans”[38] 4
„Jedna z pierwszych gwiazd”[38]
2010 „Oceany”[38] 4 2
„Motyle”[38] 8
2011 „Tańczę z nią”[38]
2012 „Dla Ciebie”[39]
„Barcelona”[40] 46
2013 „Szkoła marzeń”[41]
„Jak daleko a jak blisko”[42]
2015 „Nowy Jork, jazz i styl”
(gościnnie: Urszula Dudziak)
„Między słowami”
(gościnnie: Patrycja Markowska)
2017 „Iluzja”
2018 „Do góry nogami”
(gościnnie: Pawlik)
„Smak zwycięstwa”
2019 „Najlepiej być w podróży”
(gościnnie: Kasia Popowska)
70 3
„Głowę noś do góry”
(gościnnie: Kasia Cerekwicka)
13
2020 „Przejazdem”
(gościnnie: Kayah)
„–” pozycja nie była notowana.

Pectus (z łac. „pierś”) – polski zespół pop-rockowy, utworzony w 2005 roku w Rzeszowie. W maju 2006 wygrali z utworem „Spacer” na Carpathia Festival 2006 organizowanym w Rzeszowie. W sierpniu zajęli drugie miejsce w corocznym konkursie Przebojem na Antenę w Hajnówce, w nagrodę otrzymali czek w wysokości 2500 zł. Obecny skład formacji stanowią cztery osoby. Aktualnie wokalistą grupy jest Tomasz Szczepanik. Gatunki ich muzyki to rock i pop-rock. Ich debiutancka płyta zatytułowana “Pectus” ukazała się 27 lutego 2009 nakładem wytwórni płytowej QL Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 11 piosenek. Nagrania dotarły do 5. miejsca zestawienia OLiS. Autorem tekstów i większości pomysłów muzycznych jest Tomek Szczepanik. Producentem krążka jest Jarosław Jasiu Kidawa (współpracujący wcześniej z takimi artystami jak Małgorzata Ostrowska, Wilki, czy formacja Feel). Materiał pokrył się złotem.

“Płyta ‘PECTUS’ powstawała stosunkowo długo, zespół szukał bowiem dźwięków i artystycznej tożsamości, mozolnie dopracowywano kompozycje i brzmienia. Dzięki tym zabiegom, słuchacze dostali to, co dla twórców było najważniejsze – gitarowy wyraz ciekawych melodii, połączony z charakterystycznym wokalem Tomka – napisano o wydawnictwie na oficjalnej stronie internetowej grupy – pectus.com.pl.”

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz pectus.com.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 62 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *