Natalia Szroeder – Para

Natalia SzroederJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Natalii Szroeder zatytułowana “Para”. Singiel znalazł się na najnowszym krążku artystki zatytułowanym “Pogłos”, który ukazał się 5 listopada 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Music Poland. Płyta utrzymana jest w gatunku Pop i zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 10. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS.


“Nowa płyta Natalii Szroeder nie jest idealna, ale muszę przyznać, że to jedna z najfajniejszych i najprzyjemniejszych polskich popowych pozycji ostatniego czasu. Może to właśnie dzięki tej słyszalnej we wszystkich utworach swobodzie, która czyni artystkę jeszcze bardziej autentyczną” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorką tekstu jest Natalia Szroeder, natomiast kompozytorami są Natalia Szroeder oraz Archie Shevsky.

W tym bardzo osobistym singlu Natalia Szroeder zachwyca swoim nieziemskim i krystalicznym głosem. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 15, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Singiel „Para” to następca świetnie przyjętego singla „Przypływy”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 sierpnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 501 227 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Adam Romanowski, który odpowiadał także za zdjęcia. Klimatyczny klip w symboliczny sposób oddaje sens kawałka.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 26-letniej artystki pt. „Powietrze”, który na Youtube ma już 23 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Powietrze” jest doskonale znany z ogólnopolskich stacji radiowych. Nutka zdobywała szczyty list przebojów w stacjach radiowych. Kawałek znalazł się również za oceanem na polonijnej liście przebojów. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce) zajął najwyższą pozycję numer 9, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. Singiel pokrył się dwukrotnie platyną.

Natalia Szroeder to jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. W dorobku ma przeboje nagrane z Liberem, występy w telewizyjnych programach “Szansa na sukces”, “Twoja twarz brzmi znajomo” i “Taniec z gwiazdami” (zwycięstwo) oraz udział w eliminacjach do Eurowizji 2016 (z piosenką “Lustra” – zajęła piąte miejsce). Natalia w zeszłym roku prowadziła także muzyczne show Polsatu – The Four. Bitwa o sławę.

źródło: 4fun.tv, dziendobry.tvn.pl, | muzotakt.pl, musiclife.pl, kultura.onet.pl, muzyka.interia.pl, radiowawa.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Natalii

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Para”

Za dużo spraw, za dużo spięć,
spóźniona biegnę, omijam ludzi sznur.
Za parę kaw, za parę zdjęć i niepotrzebnie,
za karę jakby znów.
Kiedyś i ja, kiedyś i mnie,
to obojętne się stanie jeden plus.
minie mi drive i minie chęć a miny wściekłe,
nie będą boleć już.

Sen z powiek sama sobie spędzam jak kat
i znów zalewa mnie żal.
W tych obcych twarzach ogień, klękam bez szans.
Kogo obchodzi mój żal?

Za mało jem, za mało śpię,
a tyle słyszę, że mam o siebie dbać.
Nie szukać dram, dać sobie czas nim się wyliżę,
to zwykle trochę trwa.
Pamiętam jak mnie cieszył maj,
zapachy senne i tak się chciało żyć.
A teraz maj, i tyle mam te swoje brednie
i nie śni mi się nic.

Sen z powiek sama sobie spędzam jak kat
i znów zalewa mnie żal.
W tych obcych twarzach ogień, klękam bez szans.
Kogo obchodzi mój żal?

Kogo obchodzi mój żal?
Kogo obchodzi mój żal?

Za dużo spraw, za dużo spięć,
spóźniony biegniesz omijasz ludzi sznur.
Za parę kaw, za parę zdjęć
i niepotrzebnie, za karę jakby znów.
Kiedyś i ty i tobie też,
to obojętne się stanie jeden plus.
Minie Ci drive i minie chęć a miny wściekłe,
nie będą boleć już.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 37 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *