Muniek Staszczyk – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Muńka Staszczyka to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2019 roku to zobacz niżej do listy singli.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Muńka

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Muńka Staszczyka. Kawałek jest pierwszym singlem zapowiadającym nowy album artysty pt. „Syn Miasta”, którego premiera jest zaplanowana na 18 października 2019 roku. Przy realizacji krążka wykonawca podjął współpracę z nowym zespołem. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2018 roku T.Love (w którym Muniek był liderem i wokalistą) jako zespół jest zawieszony.


“To jest moja decyzja, trzeba zdystansować się od tego zjawiska, które nazywa się T.Love. Nie zamykam drzwi, bo to jest przecież najważniejsza rzecz muzyczna w moim życiu, żeby wrócić za jakiś czas w dobrym stylu. Nie chce się określać czasowo. Chce odpocząć od regularnego grania w kapeli, która funkcjonuje jak przedsiębiorstwo. To nie jest zarzut. To jest naprawdę przedsiębiorstwo, jest nas siedmiu w zespole, poza tym z nami pracuje jeszcze osiem osób. Ja jako lider przedsiębiorstwa muszę być lojalny wobec wszystkich ludzi. Muszę odpocząć” – podkreślił Muniek w rozmowie z PAP Life.

Producentem muzycznym nowego wydawnictwa jest Jurek Zagórski. Za mix odpowiada Piotr Emade Waglewski. Wyjątek stanowi kompozycja „Pola”, którą w całości wyprodukował i zmiksował Bartosz Dziedzic (producent płyt m.in. Brodki, Dawida Podsiadło czy Artura Rojka, laureat tegorocznego Fryderyka). Na albumie pojawi się najprawdopodobniej 10 kawałków skomponowanych przez m.in. Wojciecha Waglewskiego, Błażeja Króla, Jurka Zagórskiego, Kasię Piszek, Olka Świerkota, Janka Pęczaka.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorem tekstu jest Muniek Staszczyk, natomiast kompozytorami są Dawid Podsiadło (autor hitu Trofea) oraz Olek Świerkot.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 3 czerwca 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 858 649 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała i scenariusz do niego napisała Katarzyna Sawicka. Tytułową rolę Poli zagrała Agata Buzek, na ekranie można dostrzec też Jacka Braciaka. Widać po ilości wyświetleń, że produkcja przebiła sukces hitu artysty pt. „Dzieje grzechu” (gościnnie: Anna Maria Jopek), który na YT ma 1 mln wyświetleń.
Muniek Staszczyk to ikona polskiego rocka, lider legendarnej formacji T.Love (której większość krążków uzyskało status złotych płyt). 30 listopada 2019 roku w Klubie Stodoła w Warszawie, Muniek zagra pierwszy i jedyny w tym roku klubowy koncert z nową grupą. W programie koncertu oprócz numerów z nowej płyty będzie można usłyszeć także hity T.Love i inne kompozycje z różnych etapów kariery artysty. Na koncercie nie zabraknie gości specjalnych.
źródło: muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, zloteprzeboje.tuba.pl, Internet

Tekst utworu

Pola, błagam, obudź się
Sen o potędze skończył się
W swojej iluzji nie możesz trwać tak długo
Spiker z łapanki wciska kit
Rozbudza narodowy mit
On nic nie znaczy, jesienną jest szarugą
A ty masz swoje troski
Twój świat nie jest boski
Na ulicach miast
Zakrywasz twarz
Jak wielu z nas
Jak wielu z nas
Pola, musisz z kolan wstać
Bo tu już nie ma z czego brać
W pociągach czujesz swąd domowej wojny
Chociaż nie jesteś najpiękniejsza
I na wybiegach masz gorsze miejsca
Na kontynencie czy jest ktoś tak samotny…
Bo ty masz swoje troski
Twój świat nie jest boski
Na ulicach miast
Zakrywasz twarz
Jak wielu z nas
Jak wielu z nas
A ty?… A ja?…
A on?… A ona?…
A my?… A oni?…
A oni?…
O, Pola, oszukują cię
I ciągle używają cię
I gwałcą cię
I modlą się do ciebie
O, Pola, nie daj się im
O, Pola, nie daj się im
O, Pola, nie..
Dasz radę, wierzę w ciebie…
Wiem, że masz swoje troski
Twój świat nie jest boski
Na ulicach miast
Zakrywasz twarz
Jak wielu z nas
I ty… i ja…
I on.. i ona…
I my… i oni…
I oni

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
[18]
LP3
[19]
SLiP
[20]
„Chłopcy” (Myslovitz, gościnnie: Muniek Staszczyk)[21] 2000
„Święty” 2010 4 11
„Dzieje grzechu” (gościnnie: Anna Maria Jopek)[22] 15 12
„Nobody’s Perfect”[23] 2014 11
„Mietek” 2018 32
„Pola” 2019 22 1 10
„–” singel nie był notowany.

Ostatnio wystąpił również gościnnie w utworze „Ulica miłości” u boku Marka Jackowskiego.
Muniek Staszczyk, właśc. Zygmunt Marek Staszczyk (ur. 5 listopada 1963 w Częstochowie) – polski muzyk, współzałożyciel, lider, wokalista, autor tekstów, w początkowym okresie także basista zespołu T.Love. Współpracował z wieloma artystami i zespołami, jak Maanam, Kasia Nosowska, Pidżama Porno, Zipera, Habakuk. Jest absolwentem częstochowskiego IV LO (napisał piosenkę o tej szkole) oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Gatunki jego muzyki to rock, pop-rock, punk rock, southern rock, punk, muzyka alternatywna, rock alternatywny. Jego debiutancka solowa płyta zatytułowana “Muniek” ukazała się 15 marca 2010 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 10 piosenek. Nagrania dotarły do 3. miejsca lisy OLiS. Krążek pokrył się złotem. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 106 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *