Mrozu – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Mroza to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Mroza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiego piosenkarza Mroza zatytułowana “Za daleko” (z gościnnym udziałem polsko-niemieckiego piosenkarza Vito Bambino). Kawałek to czwarty singiel promujący krążek ‘Złote bloki’, który ukazał się 1 kwietnia 2022 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 11 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało na 3. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Nutka “Złoto” z tego albumu otrzymała nominację do Fryderyków 2022 w kategorii Utwór Roku. ‘Złote bloki’ to szósty krążek studyjny Mroza. Na albumie pojawia się kilku znakomicie współbrzmiących gości: donGURALesko, Vito Bambino, Jarecki i Ras, czyli Arek Sitarz, z którym Mrozu napisał większość tekstów nutek.[źródło]Wikipedia, empik.com

Mrozu o materiale „Złote Bloki”:

“Nagrywanie energetycznych, dobrze nastrajających kawałków było dla mnie najlepszym antidotum na trudne czasy, w których żyliśmy przez ostatnie 2 lata. Większość materiału powstawała wśród warszawskich bloków, a każda ucieczka z osiedla dawała podmuch gorącego inspirującego powietrza.Dziś gdy czasy wcale nie są lżejsze tym bardziej czuję, że pozytywny przekaz tego albumu będzie potrzebny.”[źródło]YouTube

Na Facebooku Mrozu napisał:

Mamy to! 🔥🏙
Dziś premiera albumu „ZŁOTE BLOKI”, który jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych jak i sklepach muzycznych w wydaniu fizycznym! 😎
Po 2 latach kompletowania materiału mam dla Was 11 kawałków, z których jestem ogromnie dumny, które dawały mi masę radochy w studio, a po wczorajszym fenomenalnym koncercie we Wrocławiu już wiem, że będą doskonale sprawdzały się na trasie. Chociaż pogoda dzisiaj zrobiła prima aprilis i przyniosła nam Zimę (8 track na płycie 😉 ) to jednak mam dla Was na płycie dużo kalifornijskiego słońca, które mam nadzieję odczaruje chociaż na chwilę szarzyznę dzisiejszych realiów.
A czarodziejów dźwięku, głosu i słowa na tym krążku co niemiara, którym serdecznie dziękuję.
Dzięki Wam ten materiał to ZŁOTO! 🙏
Dziękuję wszystkim którzy zakupili album i do zobaczenia na “ZŁOTEJ TRASIE” ! 🙌

Bloki nie są już szare. Mrozu zamienia je w złoto. Nowy album dostępny!
„Złote bloki” to szósty album Mroza, którym dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości. Po gorącym przyjęciu płyt „Zew” i „Aura” artysta zabiera słuchaczy na wyprawę po osiedlu, które tętni wibracją muzyki soul, funk i oldschoolowego r’n’b – czytamy w opisie pod wideoklipem do kawałka “Za daleko”[źródło]YouTube.

„Złote bloki” to kontynuacja artystycznej ścieżki, którą Mrozu obrał na poprzednich albumach, ale śmiało można powiedzieć, że jako pełnokrwisty, doświadczony i kompletny artysta, z każdą płytą sięga po coraz śmielsze i ambitniejsze rozwiązania – czytamy w serwisie empik.com.

Album jest przepełniony naprawdę niesamowicie pozytywną energią, która może wciągnąć słuchacza w wycieczkę po miastach i osiedlach. Wpada w ucho – napisała Ewelina Bryja w recenzji wydawnictwa w serwisie radiosygnaly.pl.

Krążek ‘Złote bloki’ to następca krążka studyjnego ‘Aura’ (2019).

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Łukasz Mróz, Arkadiusz Sitarz oraz Mateusz Dopieralski, natomiast kompozytorami są Mrozu, Piotr Rubens Rubik i Wiktor Koperski.

Sam Mrozu darzy tę produkcję sentymentalnym uczuciem:

Przed nami mocno koncertowe wakacje, a numer „Za daleko” z całej tracklisty „Złotych bloków” ma największy letni vibe. Tę atmosferę pełną słońca, beztroski i szaleństwa Ajgor oddał znakomicie, dodając do tego jeszcze szczyptę abstrakcyjnego humoru, który też przenika przez mój kawałek z Vito w tekście. – Mrozu.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Singiel „Za daleko” to następca singla „Palę w oknie”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 9 czerwca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 115 012 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 68 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Igor Ignacy Leśniewski. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Konrad Bloch. Obsada: Magdalena Poręba, Maja Michnacka, Lech Drzazga, Ewa Nowakowska, Halina Micińska. Reżyser Ajgor Ignacy swobodnie odnalazł się w tematyce i brzmieniu nutki, dzięki czemu udało się wyprodukować spójną korelację pomiędzy warstwą wizualną oraz dźwiękową.

Teledysk identycznie jak liryka utworu jest uniwersalny, nie ma konkretnego adresata, jest jednocześnie o przyjaźni, natchnieniu, muzie i miłości – Ajgor Ignacy.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 35-letniego artysty pt. “Szerokie wody” [Live Session], który na Youtube ma już 21 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że zwykła wersja “Szerokie wody” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 16, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajęła pozycję numer 4[źródło]YouTube i Wikipedia.

Mrozu to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów[źródło]radiozet.pl 12.07.2021. Muzyk zadebiutował w 2009 roku kiedy nagrał debiutancki krążek „Miliony Monet”, którego tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce[źródło]vanessa.fm. Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 15-07-2022 w miejscowości Łódź, a kolejny 21-07-2022 w miejscowości Kołobrzeg.

Vito Bambino, właśc. Mateusz Wojciech Dopieralski (ur. 27 kwietnia 1988 w Katowicach) – niemiecki aktor filmowy i telewizyjny pochodzenia polskiego (ma podwójne obywatelstwo), a także polskojęzyczny piosenkarz, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny i wokalista zespołu Bitamina. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer „Ale jazz!” (nagrany wraz z Sanah), który ma już 85 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 24 września 2020 roku ukazał się debiutancki studyjny krążek artysty zatytułowany ‘Poczekalnia’, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert 34-letniego artysty ma się odbyć 22-07-2022 w miejscowości Baranowo, a kolejny 24-07-2022 w miejscowości Katowice.

źródło: open.fm, polskaplyta-polskamuzyka.pl, empik.com, Facebook, radiosygnaly.pl, | radiozet.pl, vanessa.fm, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Tekst nagrania “Za daleko”

Z każdą chmurą jestem bliżej nieba
W puszystym obłoku zatrzymałem czas
Rosną tu owoce zakazane
Jak mam ich nie zerwać gdy poznałem smak
Choć to diabelski młyn ale nic mnie nie kręci jak ty
Zniknijmy na chwilę niech świat sobie schodzi na psy
Zmienimy orbitę nikomu nie stanie nic

Lecimy za wysoko ciągle za daleko
Ale kiedy spadam spadam z tobą to lądujemy miękko
Lecimy za wysoko ciągle za daleko
Ale kiedy spadam spadam z tobą to lądujemy miękko

Z tobą jakoś łatwiej mi się śpiewa
Bez ciebie nie pamietam żadnej z nut
Po wspólnej nocy zawsze za dnia ziewam
Łagodzisz we mnie poniedziałków trud
Bo ty pomagasz mi na co dzień zmagać się z tym
W ostatniej chwili zdania znajdujesz rym
Czarujesz uśmiech kiedy mój dzień był zły

Lecimy za wysoko ciągle za daleko
Ale kiedy spadam spadam z tobą to lądujemy miękko
Lecimy za wysoko ciągle za daleko
Ale kiedy spadam spadam z tobą to lądujemy miękko

Mrozu feat. Vito Bambino - Za daleko - zrzut ekranu teledysku

Single

Tytuł Rok Pozycja na liście
POL
(airplay)
[12]
POL
(airplay
nowości)

[13]
POL
(airplay
TV)

[14]
„Miliony monet” 2009
„Femme Fatale”
„Wait Up”[19] 2010
„Miasto płonie”[20]
„Horyzont” 2011
„Globalnie” (gościnnie: Waldemar Kasta)
„Rollercoaster”[21] 2012 2 2
„1000 m nad ziemią”[22] 3
„Jak nie my to kto” (gościnnie: Tomson)[23] 2014 13 2
„Nic do stracenia” (gościnnie: Sound’n’Grace) 7 4 1
„Poza logiką” 2 5 1
„Huragan” 2015
„Sierść”[24] 2017
„Duch”
„Nieśmiertelni”
„Szerokie wody”[25] 16 4
„Mgła”
„Napad” 2019 3 1
„Chcę do Ciebie wrócić”
„Aura” 8 1
„Złoto” 2021 5 2
„Galácticos” 10 2
„Palę w oknie” 2022
„Za daleko”
(gościnnie: Vito Bambino)
20 1
„–” singel nie był notowany.

W 2018 roku wystąpił gościnnie w utworze “Ikar” u boku duetu Flirtini.

Mrozu, właściwie Łukasz Mróz (ur. 22 lipca 1986 we Wrocławiu) – polski piosenkarz i producent muzyczny. Uczęszczał do klasy o profilu teatralnym, rozwijając jednocześnie swoje umiejętności wokalne. Gatunki jego muzyki to pop, R&B, soul. W jego piosenkach można doszukać się również elementów hip-hopu i reggae.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Miliony monet” ukazała się 27 kwietnia 2009 roku nakładem wytwórni płytowej Pink Crow Records i jest utrzymana w gatunkach R&B oraz pop. Album zawiera 11 kawałków (siedem w języku polskim i cztery w języku angielskim). Krążek nie był notowany na liście OLiS, natomiast uplasował się na 39. miejscu listy 100 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce w kwietniu 2009 roku, opracowanej przez ZPAV na podstawie danych pochodzących z firm fonograficznych.

Atutami albumu są zapadające w pamięć linie melodyczne i znakomite aranżacje. Płyta nie pozostawia wątpliwości co do talentu Mroza. Artysta ma nie tylko głos o ciepłej barwie, którym potrafi się bardzo dobrze posługiwać, ale również sam skomponował większość utworów oraz napisał do nich słowa – napisał o wydawnictwie serwis empik.com.


Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz empik.com

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 455 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)