Mrozu – Aura

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy utwór polskiego piosenkarza Mroza zatytułowany “Aura”. Produkcja promuje najnowszy album artysty o tym samym tytule, który ukazał się 12 kwietnia 2019 nakładem wytwórni płytowej Gorgo Music. Płyta zawiera 11 numerów. Krążek powstał z fascynacji rock’n’rollem, soulem i bluesem. Dzięki współpracy z Marcinem Borsem, odpowiedzialnym za produkcję materiału artyście udało się połączyć te gatunki z współczesną muzyką. Mrozu wraz z “Aurą” utwierdza swoje miejsce jako jednego z najlepszych wokalistów na naszym rynku, a przy okazji po raz kolejny zaskakuje. Kawałki są niby pełne przesterowanych gitar, lekko garażowe, ale całość jest jasna, przejrzysta i kojarzyć się może chociażby z tym, jakie podejście do dźwięku znajdowało się na coverach Czesława Niemena śpiewanych przez Krzysztofa Zalewskiego.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu oraz kompozytorami są Łukasz Mróz oraz Robert Krawczyk.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 19 września 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 216 344 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Łukasz Zabłocki. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Mateusz Dziekoński. Ciekawostką jest fakt, że Mrozu w teledysku wystąpił w garniturze, w którym Stanisław Tym zagrał w kultowym filmie “Miś”. Przypomnijmy, że “Miś” to polska komedia filmowa z 1980 w reżyserii Stanisława Barei, według scenariusza Stanisława Barei i Stanisława Tyma. Film jest pierwszą (przed Rozmowami kontrolowanymi i Rysiem) częścią trylogii o Ryszardzie Ochódzkim, prezesie Klubu Sportowego „Tęcza”, który z łatwością wykorzystuje systemowe nieprawidłowości na własną korzyść.

“Przyszedłem na plan teledysku do numeru “Aura”. Nagle dostaje taki niebieski garnitur welurowy, taki materiałowy. I mówię, że z czymś mi się kojarzy. Stylista mówi, że to jest ten co miał Stanisław Tym w “Misiu”. Nie mogłem w to uwierzyć! Jak go założyłem, spojrzałem do lustra, wygooglowałem go i mówię, że to jest to! Normalnie miałem ciarki! (…) Wspaniałe uczucie! Wszyscy kochamy film “Miś” i jeszcze stojąc na scenie w Teatrze Ateneum – to było coś wyjątkowego” – opowiada Mrozu.

“Tekst utworu odnosi się do euforycznego stanu ducha, który towarzyszy poznaniu nowej, niesamowitej osoby. Drżenie rąk, przyspieszony oddech, fantastyczne samopoczucie, naturalny high, świadomość, że jest się w najwspanialszym stanie ducha. Wystrzał endorfin przedstawiony w teledysku jest za pomocą mieniących się żywymi kolorami, abstrakcyjnych animacji 2d, dziejących się w przestrzeni kosmicznej. Fabularna część teledysku odbywa się na deskach teatru, w którym właśnie trwają przygotowania do próby generalnej spektaklu luźno opartego o scenariusz Małego Księcia. Odtwórca głównej roli Tim (Paweł Dobek), zauważa na scenie Panią Scenograf Trix (Marianna Zydek) i natychmiastowo jest zauroczony” – opowiada reżyser, Łukasz Zabłocki.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Mroza pt. “Nic do stracenia” (z gościnnym udziałem Sound’n’Grace), który na Youtube ma już 14 mln wyświetleń? Zobaczymy.

Mrozu zadebiutował w 2009 roku kiedy nagrał debiutancki krążek „Miliony Monet”, którego tytułowy singiel podbił listy przebojów największych stacji radiowych w Polsce. Artysta przez lata ewoluował, odszedł od R&B i obecnie w jego muzyce znajdziemy dużo odniesień do rdzennego soulu, bluesa i rock’and’roll’a. Muzyk na swoim koncie ma nagrody Viva Comet Awards oraz dwie statuetki Eska Music Awards. Wykonawca jest teraz w jesiennej trasie koncertowej “Aura Tour”. Najbliższy jego koncert odbędzie się 20-11-2019 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie), a kolejny 27-11-2019 w miejscowości Toruń (Kujawsko-pomorskie).

źródło: rmf.fm, muzyka.interia.pl, kultura.gazeta.pl, vanessa.fm, pl.wikipedia.org, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Mroza

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Aura”

Hej, miałem znów o Tobie sen
Unosił mnie wiatr jak liście unosi jesienią
Hej, mówili mi, że spotkam Cię
To jakbym znał Cię od lat
I Ty też mnie znała na wylot
Dostaję zielone światło i czuję
Czuję Twoją aurą, rezonują fale
Nigdy tego nie miałem
Ty nadajesz w moim paśmie
Całą noc możemy się nie ruszać stąd
Czuję Twoją aurę, rezonują fale
Chodź dywanem fioletowych łąk
Pokażę Ci dach mieniącego się nieba
Chodź, w ramionach moich znajdziesz dom
Zakwita świat w naszych promieniach
Dostałem zielone światło i czuję
Czuję Twoją aurą, rezonują fale
Nigdy tego nie miałem
Ty nadajesz w moim paśmie
Całą noc możemy się nie ruszać stąd
Czuję Twoją aurę, rezonują fale
Przez całą noc
Le-lewituję z Tobą
Przez całą noc
Ty rezonujesz ze mną
Przez całą noc
Ja lewituję
Patrz jak rezonuję
Rezonują falę
Nigdy tego nie miałem
Ty nadajesz w moim paśmie
Całą noc możemy się nie ruszać stąd
Czuję Twoją aurę, rezonują fale
Przez całą noc
Le-lewituję z Tobą
Przez całą noc
Ty rezonujesz ze mną
Przez całą noc
Ja lewituję
Patrz jak rezonuję
Przez całą noc
Le-lewituję z Tobą
Przez całą noc
Ty rezonujesz ze mną
Przez całą noc
Ja lewituję
Patrz jak rezonuję

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)