Milky Chance – nowa piosenka

milky-chanceTytuł nowej piosenki Milky Chance to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Milky Chance

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka niemieckiego duetu Milky Chance zatytułowana “Synchronize”. Kawałek ten to nostalgiczna opowieść o uczuciach i relacji. Nutka idealnie wpisuje się w wiosenno-letnią aurę, tworząc bardzo przyjemny klimat delikatnymi, elektronicznymi brzmieniami.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Materiał napisali: Clemens Rehbein, Joacim Persson, Philipp Dausch oraz Sebastian Arman. Kompozycja została wyprodukowana przez DECCO i Milky Chance.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4.

Singiel “Synchronize” to następca singla “Unknown Song” (nagranego wraz z Pauliną Eisenberg).

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 9 marca 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 552 580 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Marie Schuller. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Carlos Feher. Tancerze: Berta Martín, Laura Lliteras, Carmen Martos, Ariadna Saltó, Enric Ases, Jose Fernández, Mari Carmen Martos, Amanda Rubio, Miquel Cruz, Heyler Lameda, Marc Codony, Diego Sánchez, Lara Munin, Sergi Corominas Joan Ferré oraz María José Ortega.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Niemców pt. “Stolen Dance”, który na YouTube ma już 793 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Stolen Dance” osiągnął numer jeden w Austrii, Francji, Belgii (Walonia), Szwajcarii, Polsce, Czechach, Irlandii, Luksemburgu (Digital Songs (Billboard)), Portugalii (Digital Songs (Billboard)) i Słowenii. Na angielskiej Wikipedii możemy zobaczyć, że kawałek znalazł się w TOP10 na listach w 26 krajach. Nutka w rocznym podsumowaniu Airplay 2014 znalazła się na pierwszym miejscu. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – TV (lista muzycznych nagrań video z największą liczbą widzów w monitorowanych stacjach TV, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3. Kompozycja zdobyła pierwszą nagrodę 1Live Krone w kategorii Best Single. Materiał zdobył certyfikat pięciokrotnie platynowej płyty.

Milky Chance to duet wokalistów i instrumentalistów. Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych formacji zamyka wydany 15 listopada 2019 roku krążek ‘Mind the Moon’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Muggelig Records. Album jest utrzymany w gatunkach Alternatywna/niezależna i Pop. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to ich trzeci album studyjny.

“Ten tytuł pojawił się dość późno. Spędziliśmy dwa tygodnie w Norwegii, nagrywając piosenki na płytę. Nasze studio znajdowało się nad oceanem. Co noc przez okno widać było wodę w świetle księżyca. Udało nam się tam stworzyć sporą ilość materiału, bo to miejsce napędzało nasz proces kreatywny. Pod koniec zorientowaliśmy się, że symbol Księżyca przewija się przez wiele tekstów, które napisaliśmy. Zdecydowaliśmy się na taki tytuł, żeby oddać pewien rodzaj nastroju, który nam towarzyszył przy pracy nad płytą” – odpowiedział zespół w wywiadzie na pytanie co kryje się za nazwą wydawnictwa.

Krążek ‘Mind the Moon’ to następca krążka ‘Blossom’ (2017).

Zespół ma dać w tym roku koncert w Polsce. Grupa ma wystąpić 30.11.2022 w Warszawie (Klub Stodoła). Natomiast najbliższy koncert muzyków ma się odbyć na wydarzeniu pn. CATEDRAL Music Festival, które ma mieć miejsce w dniach 20-21 maja 2022 w Iasi, Romania.

źródło: dziendobry.tvn.pl, | bestsellery.zpav.pl, allaboutmusic.pl, songkick.com, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “Synchronize”

[Refrain]
Smoke in the sky got me feeling so blue
Burning down the city while I’m here with you
Smoke in the sky and I’m holding you tight
Because

[Chorus]
I love the way we synchronize
We synchronize
Let the moment crystallize
Don’t think twice

[Verse]
I just wanna simmer
Like the way you glimmer
Pretty fires all around
Tell me, are we dreaming?
Dancing on the ceiling
I wanna keep you safe and sound

[Refrain]
And all the smoke in the sky got me feeling so blue
Burning down the city while I’m here with you
Smoke in the sky and I’m holding you tight
Because

[Chorus]
I love the way we synchronize
We synchronize
Let the moment crystallize
Don’t think twice, yeah

[Bridge]
Feel your skin on mine
Forget about the time
Floating on a purple cloud
I don’t mind as long as you hold me in your arms
We ain’t never coming down

[Refrain]
And all the smoke in the sky got me feeling so blue
Burning down the city while I’m here with you
Smoke in the sky and I’m holding you tight
Yeah

[Chorus]
‘Cause I love the way we synchronize (I love the way we synchronize)
We synchronize (Let the moment crystallize)
Crystallize (I love the way we synchronize)
Don’t think twice
I love the way we synchronize (I love the way we synchronize)
We synchronize (Let the moment crystallize)
Crystallize (I love the way we synchronize)
Don’t think twice (Don’t think twice)

[Outro]
(I love the way)
(I love the way we synchronize)
(I love the way)
(I love the way we synchronize)
(Don’t think twice)
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski, to skorzystaj z tej strony.
Milky Chance Synchronize

Milky Chance Synchronize

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
GER
[1]
AUS
[2]
AUT
[3]
“Stolen Dance” 2013 2 2 1
“Down by the River” 2014 39
“Flashed Junk Mind” 73 51
“Cocoon” 2016 34 10 40
“Doing Good”[25] 2017
“Blossom”
“Ego”[26]
“Bad Things”
“Daydreaming”[27]
(with Tash Sultana)
2019
“The Game”[29]
“Fado”[32]
“Rush”
(with Témé Tan)
“Don’t Let Me Down”
(with Jack Johnson)
2020
“Colorado” 2021 28 18
“Unknown Song”[38]
(with Paulina Eisenberg)
2022
“Synchronize” [K]
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Milky Chance – niemiecki duet z Kassel wykonujący muzykę alternatywno-popowo-rockową, z wpływami reggae i muzyki elektronicznej. Tworzą go Clemens Rehbein (wokalista oraz muzyk) oraz Philipp Dausch (mikser oraz perkusja). Obaj pochodzą z miasta Kassel. Zespół zadebiutował na antenie TV Jimmy Kimmel Live! w październiku 2014 r, a także wygrał w tym miesiącu nagrodę European Border Breakers Award. Zaczęli objazd po Ameryce Północnej pod koniec 2014 r. występując w takich miejscach, jak House of Blues i na festiwalach takich jak Coachella Valley Music i Arts Festival. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana ‘Sadnecessary’ ukazała się 18 października 2013 roku nakładem wytwórni płytowej Lichtdicht i jest utrzymana w gatunku Folktronica. Standardowa edycja albumu zawiera 14 piosenek. Krążek wygrał nagrodę European Border Breakers Award w kategorii Best Album. Wydawictwo znalazło się na listach w TOP10 w pięciu krajach. Materiał na liście UK Albums (OCC) zajął pozycję numer 36, na liście US Billboard 200 numer 17, na liście US Top Alternative Albums (Billboard) numer 3, a na liście US Top Rock Albums (Billboard) numer 4. Album osiągnął w Niemczech numer 14. W serwisie empik.com czytamy, że tym wydawnictwem duet podbił serca fanów w Niemczech, Holandii, Szwajcarii i Austrii.

Album „Sadnecessary” powstał w kameralnych warunkach. Clemens stworzył swoje własne studio nagraniowe w małym pokoju, w domu rodziców. To właśnie tutaj powstały pierwsze „szkice” utworów, tu został skomponowany cały materiał na debiutancki album – czytamy w serwisie empik.com.

“Jeden hit i dziesięć jego kopii – taki pomysł na debiutancki album miał niemiecki duet Milky Chance” – napisał Jurek Gibadło w recenzji krążka w serwisie magazyngitarzysta.pl.

Materiał zdobył certyfikat platynowej płyty.
Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 64 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *