MIG – nowa piosenka

migTytuł nowej piosenki grupy MIG to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiego zespołu Mig oraz formacji DISCOBOYS i SPONTAN zatytułowana “Schodki nad Wisłą”. Kawałek jeszcze przed premierą okazał się przebojem TikToka.

“Projekt wspólny i wspólny pomysł narodzony w Zakopanem na sylwestrze marzeń” – przyznał disco-polo.info Marek Gwiazdowski.

Gatunek nowej piosenki to disco polo. Autorami tekstu są Marek Gwiazdowski (MIG), Kamil Kossakowski (DISCOBOYS) oraz Damian Gwiazdowski (SPONTAN). Aranżacja: Wojtek Sarwa (Levelon). Na YT pojawiły się remixy kompozycji.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 2 września 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 444 323 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 76 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW. Realizacją wideoklipu zajęła się ekipa POVIDOK. Sceny zostały zrealizowane m.in. w Pałacu w Boglewicach między Warką, a Grójcem oraz jak zdradza tytuł – nad Wisłą.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu zespołu pt. “Wymarzona”, który na Youtube ma już 111 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że za materiał “Wymarzona” zespół zdobył Pierwsze miejsce Super Premiera na Polo tv Hit Festival 2015[źródło]Youtube, Wikipedia.

Formacja Mig to jedna z najpopularniejszych grup disco polo. Jej członkowie mają niezwykły talent do tworzenia prawdziwych hitów[źródło]disco-polo.info 28 Listopad 2021. Grupa ta to najbardziej rozpoznawalna rodzina w świecie disco polo. Dorota, Marek, Krzysiek oraz Sławek zaistnieli na rynku muzycznym takimi utworami jak “Wymarzona”, czy “Miód malina”[źródło]disco-polo.info 15 czerwiec 2021. Najbliższy koncert zespołu ma się odbyć 19 listopada 2022 w łódzkiej Atlas Arenie.

Discoboys to jeden z bardziej znanych zespołów disco polo. Na swoim koncie posiada mnóstwo pełnych energii materiałów m.in. “Od jutra będę grzeczny”, „Jeśli tylko byś chciała” czy też „Mała baluje”. Najbliższy ich koncert ma się odbyć 12 listopada 2022 w Stegu Arena w Opolu, a kolejny tego samego dnia w Hali Sportowej w Nysie.

Zespół Spontan powstał w 2015 r. Grupa brała udział w IV edycji talent show Disco Star. Najbliższy ich koncert ma się odbyć na imprezie Andrzejki w Rytmie Disco Polo 2022.

źródło: disco-polo.info, | disco-polo.info, Wikipedia, i inne

Lista utworów

1. Ale impreza
2. Cieszę się
3. Co mi daje świat
4. Co ty mi dasz
5. Czy to prawda
6. Do widzenia
7. Dziewczyna z sąsiedniej ulicy
8. Gdzie Ty jesteś
9. Mocna strona
10. Kawa na ławę
11. Schodki nad Wisłą
Pozostałe utwory są na tej stronie

Zespół MIG pochodzi z miejscowości Pruszkowo k. Płońska. Formację tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota, Marek, Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000, kiedy to zespół rozpoczął pracę nad materiałem wydawniczym. Jej powstanie grupa w dużym stopniu zawdzięcza zespołowi TOP ONE, który zajął się aranżacjami piosenek oraz jako pierwszy pomógł grupie wkroczyć na rynek Disco Polo i Dance. W 2001 roku, nakładem wytwórni płytowej Green Star, ukazała się ich płyta zatytułowana ‘Czy to prawda’. Krążek jest utrzymany w gatunku Disco Polo. Album zawiera 12 piosenek. Czytaj więcej
źródło: zespolmig.pl oraz pl.wikipedia.org
tagi: M.I.G

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 551 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)