Michael Patrick Kelly – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Michaela Patricka Kelly to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Michaela

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka irlandzkiego piosenkarza Michaela Patricka Kelly zatytułowana “Throwback”. Singiel w niezwykły sposób łączy współczesne brzmienia z klimatem lat 70-tych[źródło]https://www.rmf.fm/magazyn/news,39093,michael-patrick-kelly-promuje-nowy-singiel-throwback-laczy-wspolczesne-brzmienia-z-klimatem-lat-70-tych.html.

“Napisałem „Throwback”, aby spojrzeć wstecz na dobre czasy w życiu, a w szczególności na bardzo wyjątkową noc, kiedy bawiłem się na parkiecie do 6 rano, tańcząc do playlisty z lat 70-tych” – powiedział Michael[źródło]https://www.rmf.fm/magazyn/news,39093,michael-patrick-kelly-promuje-nowy-singiel-throwback-laczy-wspolczesne-brzmienia-z-klimatem-lat-70-tych.html.

Gatunki nowej piosenki to Rock i Pop[źródło]https://www.discogs.com/Michael-Patrick-Kelly-Throwback/master/2230210. Materiał napisali: Joacim Persson, Michael Patrick Kelly oraz Sebastian Arman. Kompozycja została wyprodukowana przez DECCO i Michaela Patricka Kelly’ego.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 893 919 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Marvin Ströter.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 43-letniego Irlandczyka pt. “Beautiful Madness”, który na Youtube ma już 26,9 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Beautiful Madness” trafił na szczyty list przebojów w wielu krajach[źródło]https://www.rmf.fm/magazyn/news,39093,michael-patrick-kelly-promuje-nowy-singiel-throwback-laczy-wspolczesne-brzmienia-z-klimatem-lat-70-tych.html. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 1, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty[źródło]Wikipedia.

Michael Patrick Kelly popularność zdobył występując przez wiele lat wraz z rodzeństwem w formacji The Kelly Family. To właśnie on jest autorem kawałka “An Angel”, dzięki któremu zespół The Kelly Familly zaistniał w świecie show biznesu[źródło]Wikipedia i KM. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawcy zamyka wydany 16 czerwca 2017 roku krążek “ID”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Pop i pop rock. Płyta zawiera 15 numerów. Jest to jego 4 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Materiał na niemieckiej liście albumów Offizielle Top 100 zajął najwyższą pozycję numer 2, na szwajcarskiej liście albumów Schweizer Hitparade zajął najwyższą pozycję numer 5, natomiast na austriackiej liście albumów Ö3 Austria zajął najwyższą pozycję numer 7[źródło]Wikipedia.

“iD to aż 15 utworów utrzymanych w stylistyce rock i pop-rock. Tym, co łączy je w całość jest wyjątkowa melodyjność i głęboka warstwa tekstowa […] Każdy utwór porusza, zmusza do refleksji i opowiada niezwykle osobiste historie. Nie brakuje też odniesień do religii, która jest tak ważna w życiu artysty” – napisano o płycie w serwisie swiatkultury.com.pl.

Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 18 stycznia 2022 w Hamburg, Germany, Sing meinen Song – Das Tauschkonzert LIVE, a kolejny 19 stycznia 2022 w Munich, Germany, Sing meinen Song – Das Tauschkonzert LIVE.

źródło: rmf.fm, discogs.com, Wikipedia, | rmf.fm, KM, swiatkultury.com.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Throwback”

[Refrain]
We sang a song from the 70s
You talked to me like a melody
And we were dreamers chasing the sky

[Chorus]
I just want a throwback when I used to know that
You and I were co-stars, oh my-my-my
I just wanna go back to the magic moment
When I used to know that you’re mi-mi-mine
Oh, she’s got that you know what
She’s got that oh my God
I need a throwback when I used to know that
You and I were co-stars, oh my-my-my

[Refrain]
We sang a song from the 70s
You talked to me like a melody
And we were dreamers chasing the sky
So high, so high, yeah
We danced along to an evergreen
Still in my head like a symphony
Oh, we were dreamers chasing the sky

[Chorus]
I just want a throwback when I used to know that
You and I were co-stars, oh my-my-my
I just wanna go back to the magic moment
When I used to know that you’re mi-mi-mine
Oh, she’s got that you know what
She’s got that oh my God
I need a throwback when I used to know that
You and I were co-stars, oh my-my-my

[Post-Chorus]
Oh my-my-my

[Refrain]
We sang a song from the 70s
You talked to me like a melody
And we were dreamers chasing the sky
So high, so high, yeah
We danced along to an evergreen
Still in my head like a symphony
Oh, we were dreamers chasing the sky (Ohh, yeah)

[Outro]
She got hair like gold and eyes like the summer
We danced all night to Carlos Santana
She stole my heart, a dream like no other
High, so high, so high, yeah
She got hair like gold and eyes like the summer
We danced all night to Carlos Santana
And we were dreamers chasing the sky

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
AUT
[3]
GER
[4]
NLD
[7]
“Pray Pray Pray” (as Paddy Kelly) 2003 43 13 74
“When You Sleep” (as Paddy Kelly) 70 45
“Shake Away” 2015
“Golden Age” 2017
“iD” (featuring Gentleman) 57
“Roundabouts” 2018
“Beautiful Madness” 2020 73 42
“Throwback” 2021
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Michael Patrick Kelly, występujący dawniej pod pseud. Paddy Kelly (ur. 5 grudnia 1977 w Dublinie) – irlandzki piosenkarz i autor tekstów, kompozytor oraz działacz pokojowy. Przez wiele lat występował wraz z rodzeństwem w zespole The Kelly Family. W latach 2004–2010 przebywał we Wspólnocie św. Jana (fr. Communauté Saint-Jean), gdzie nosił imię John Paul Mary. Od 2000 roku miał coraz większą potrzebę grania i komponowania z innymi muzykami spoza rodziny. Jego nowo odkrytą wiarę można było odnaleźć w jego pracy solowej, na przykład w piosence Pray Pray Pray, którą napisał po pielgrzymce do Medziugorje. Inne tytuły duchowe obejmują pieśń “Thanking blessed Mary”, skomponowaną z okazji jego nawrócenia w Lourdes oraz pieśń “Rain of Roses” o kanonizowanej Teresie von Lisieux. Singiel “When You Sleep”, wydany w maju 2003 roku, osiągnął 45 pozycję w Niemczech. 27 lipca 2016 roku Irlandczyk dał dwa koncerty dla pielgrzymów w Krakowie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Michael obecnie mieszka w Niemczech. Gatunki jego muzyki to folk, rock i pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “In Exile” ukazała się 17 marca 2003 roku nakładem wytwórni płytowej Polydor i jest utrzymana w gatunkach Pop oraz pop rock. Album zawiera 11 piosenek. Krążek zadebiutował na 13 miejscu na liście German Albums Chart. Materiał na austriackiej liście albumów zajął najwyższą pozycję numer 49[źródło]Wikipedia.

Paddy to prawdziwy multiinstrumentalista – gra na gitarze, instrumentach klawiszowych, perkusyjnych, akordeonie, harmonijce ustnej, gitarze basowej, kongach i mandolinie. Wszystkie te umiejętności prezentuje na tej debiutanckiej solowej płycie, po której niektórzy krytycy zaczęli nazywać go “niemieckim Justinem Timberlakem” – napisano o wydawnictwie w serwisie muzyka.interia.pl[źródło]https://muzyka.interia.pl/plyta-in-exile,dId,917.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, en.wikipedia.org, de.wikipedia.org oraz muzyka.interia.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 3 457 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *