Mata – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Maty to: “Młody Paderewski”.
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


Wideo z YouTube

Wideo dostępne jest na tej stronie.

O utworze

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiego rapera Maty zatytułowana “Młody Paderewski”. W tym singlu artysta rapuje, że chce być pierwszym prezydentem z tatuażami.

Gatunek nowej piosenki to hip-hop/rap[źródło]Google. Autorem tekstu jest Mata. Kompozycja została wyprodukowana przez Matę, Francisa i Pedro.

Teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 16 stycznia 2023 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 361 428 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 2 na karcie Na czasie w kategorii muzyka (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube [materiał po kilkunastu godzinach od premiery znalazł się na 5. miejscu karty Na Czasie]). Wideoklip wyreżyserowali Kuba Wójcik i Nikodem Marek. Scenariusz napisali: Mariusz Stykała, Kuba Wójcik, Nikodem Marek. Wideo to dzieło Widok Kolektyw.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego artysty pt. “Kiss cam (podryw roku)”, który na Youtube ma już 83 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel okazał się przebojem numer jeden w Polsce w serwisach Spotify, Apple Music oraz iTunes. Na Spotify nutkę w w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery odsłuchano ponad 700 tysięcy razy. Numer trafił na globalną listę Global 200 Excl. US (czyli kawałków spoza Stanów Zjednoczonych) magazynu „Billboard”. Nutka Maty jest pierwszą polskojęzyczną kompozycją, która znalazła się na tej liście. Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 37, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 3[źródło]Google, YouTube, Wikipedia.

Mata jest jednym z najpopularniejszych raperów w Polsce[źródło]open.fm 1-10-2021. Artysta za sprawą produkcji “Patointeligencja” bez pardonu wszedł na muzyczny rynek i zyskał miano jednego z najważniejszych głosów młodego pokolenia[źródło]kultura.onet.pl 1.04.2021. W przygotowaniu jest nowy krążek, który ma się ukazać w tym roku.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych muzyka zamyka wydany 1 października 2021 roku krążek ‘Młody Matczak’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej SBM Label. Album jest utrzymany w gatunkach hip-hop oraz trap. Płyta zawiera 21 numerów. Jest to jego drugi album studyjny. Materiał zdobył certyfikat diamentowej płyty. Album w sześć godzin od uruchomienia preorderu sprzedał się w 15 tysiącach egzemplarzy, zyskując status złotego. Materiał był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify w 2021. Wydawnictwo zadebiutowało na 1. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Młody Matczak” to płyta poświęcona okresowi wchodzenia w dorosłość[źródło]Wikipedia i wirtualnemedia.pl.

“Młody Matczak” to podobnie jak w przypadku “100 dni do matury” album, który próbuje uchwycić to, co dzieje się u Maty tu i teraz – napisano o krążku w serwisie open.fm.

“Trudno jednoznacznie ocenić tę płytę. Jedna osoba powie, że to płyta roku a druga nazwie ją kompletną porażką. Ja mogę śmiało powiedzieć, że dostałem więcej niż oczekiwałem, ale zabrakło mi jednak tej pełnej dojrzałości w tekstach, której mogliśmy się spodziewać po wydanych singlach. Mimo tego płyty słucha się naprawdę przyjemnie i na pewno będę wracał do poszczególnych pozycji z tego albumu” – napisał Antoni Szot w recenzji krążka w serwisie meteor.amu.edu.pl.

Krążek ‘Młody Matczak’ to następca krążka studyjnego ‘100 dni do matury’ (2020).

Najbliższy koncert muzyka ma się odbyć 28-01-2023 w miejscowości Gliwice.

źródło: 4fun.tv, vibez.pl, | open.fm, kultura.onet.pl, wirtualnemedia.pl, meteor.amu.edu.pl, Google, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne?

Tekst nagrania “Młody Paderewski”

Tekst piosenki dostępny jest na tej stronie.

Lista utworów

1. #Hot16Challenge2
2. 100 dni do matury
3. Biblioteka trap
4. Brum brum
5. Cafe PRL
6. Camel
7. Gold
8. Gombao 33
9. MC
10. Patoprohibicja (28.01.2022)
11. Młody Paderewski
Pozostałe utwory są na tej stronie

Biogram

Mata, właściwie Michał Matczak (ur. 14 lipca 2000 we Wrocławiu) – polski raper oraz autor tekstów. W 2019 zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie. W trakcie egzaminów przedstawił m.in. esej Ewolucja języka w polskim hip-hopie w latach 2001–2014 na przykładzie twórczości Jacka Granieckiego ps. „Tede”. Gatunki jego muzyki to rap i hip-hop.

Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “100 dni do matury” ukazała się 18 stycznia 2020 nakładem wytwórni płytowej SBM Label i jest utrzymana w gatunkach hip-hop oraz trap. Album zawiera 18 piosenek. Krążek zadebiutował na 1. miejscu polskiej listy sprzedażowej OLiS. Materiał został opisany przez recenzentów jako „przyzwoity krążek, z naprawdę dobrymi momentami”. Serwis Interia.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Płyta ukazała się też na winylu, stając się pierwszym materiałem w historii SBM Label wydanym na czarnym krążku. Materiał pokrył się diamentem. Krążek był najczęściej odsłuchiwaną płytą polskiego artysty na platformie streamingowej Spotify i 10. najczęściej kupowaną płytą w Polsce w 2020.

“Mata zdał maturę, podpisał kontrakt z wytwórnią, wyleciał z rodzinnego gniazda i spiął wspomnienia z czasów dziecięco-licealnych albumem. Albumem nierównym ale też zaskakującym, inteligentnym i zabawnym” – napisał o wydawnictwie serwis noizz.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, rytmy.pl oraz noizz.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 1 592 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 7)