Marta Bijan – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Marty Bijan to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2020 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Marty

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Marty Bijan zatytułowana “Szczelina”. Po dłuższej przerwie na rynku muzycznym artystka powraca z nowymi kompozycjami, które zwiastują nadchodzącą drugą płytę. Wykonawczyni ostatniego dnia lata wydała singiel “Lato smakuje”, natomiast w piątek 13-go listopada swoją premierę miała “Szczelina”.

Gatunek nowej piosenki to Alternative/Indie. Autorką tekstu i kompozytorką jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną kawałka odpowiada Haldor Grunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me And That Man czy grupą Behemoth. Jest to ich druga wspólna nutka, która zwiastuje nadchodzący krążek. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć “lato smakuje”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 13 listopada 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 18 768 wyświetleń na YT.

W opisie pod wideo napisano:

od kilkudziesięciu lat w zimnych miesiącach w tajemniczym paśmie górskim Trybecz na Słowacji znikają ludzie. po prostu rozpływają się w powietrzu. według większości to zwykła legenda, inni twierdzą, że w górach wśród drzew mieści się przejście – może być nim nawet niewielka szczelina, cienka jak włos.
,,szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki. on sam mówi o Trybeczy, że kojarzy mu się z Twin Peaks: ,,duże nagromadzenie drobnych, dziwnych rzeczy na niewielkiej powierzchni”.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od zespołu Kwiat Jabłoni:

“wspaniałe. piosenka i teledysk przepełnione są wyjątkowym, trudnym do opisania nastrojem, który mnie zachwyca. Kasia” – Kwiat Jabłoni.

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2018 roku płytę pt. “Melancholia” (więcej o albumie na dole artykułu). Jednym z singli była wówczas nutka “Mówiłeś” (13 mln wyświetleń na YT), która w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnęła status Złotej Płyty.

Tekst nagrania “Szczelina”

Tutaj cisza ma oczy zielone
W oczy ciszy nie zagląda słońce
Możesz ją zawołać, podpisać ciszy pakt
W zielone zagrać na sam koniec
Zobaczyć, co odpowie
Noc nastanie głucha
I ciszy poznasz chłód
I chyba rację miał, kto mówił, że
W lesie zniknąć można, lecz ja
Chcę, zniknąć chcę
Znaleźć się, odnaleźć się
Chcę, zniknąć chcę
I znaleźć się, szukajcie mnie
Nagle cisza ma oczy ruchome
Oczy ciszy zjadają czas, milczące
Ciężki sufit lasu opada na mnie
Strach odczuwam głębiej niż bym chciała
Wychodzę z sieni ciała
Noc nastanie głucha
I ciszy poznam chłód
I chyba rację miał, kto mówił, że
W lesie zniknąć można, lecz ja
Chcę, zniknąć chcę
I znaleźć się, odnaleźć się
Chcę, zniknąć chcę
Znaleźć się, szukajcie mnie
(Chcę, zniknąć chcę
I znaleźć się, odnaleźć się
Chcę, zniknąć chcę
Znaleźć się, szukajcie mnie)
Chcę, zniknąć chcę
I znaleźć się, odnaleźć się
Chcę, zniknąć chcę
Znaleźć się, szukajcie mnie

Single

 

Rok Tytuł
2015 „Poza mną”[14]
2016 „Mówiłeś”[21]
„Śpiąca królewna”[25]
2018 „Lot na Marsa”[28]
„Nasze miejsce”[29]
2020 „Lato smakuje”[36]
„Szczelina”

Marta Bijan (ur. 6 kwietnia 1996 w Sosnowcu) – polska wokalistka, kompozytorka, poetka i reżyserka. W 2014 zajęła drugie miejsce w finale czwartej edycji programu X Factor. Rok później wydała debiutancki singel „Poza mną”. Gatunek jej muzyki to pop. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Melancholia” ukazała się 21 września 2018 nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku pop. Album zawiera 13 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 29. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Serwis allaboutmusic.pl przyznał materiałowi ocenę 7/10, natomiast serwis interia.pl przyznał materiałowi ocenę 4/10.

“[…] Co cieszy najbardziej to fakt, iż nowe utwory wyraźnie charakteryzują się większą dojrzałością i pomysłowością, nie pozostawiając jednocześnie w cieniu tych, będących pierwszymi poczynaniami wokalistki. Na przyjemność z słuchania tego krążka wpływa również autentyczność Marty, która postawiła na swoim i na płycie pozostała sobą. I co ważne – jej twórczość zdaje się być niezwykle świadomą. […]” – napisano w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 79 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *