Margaret – Tak Na Oko

MargaretW sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Tak Na Oko”. Singiel zapowiadał najnowszą płytę EP-kę artystki zatytułowaną “Gelato”, która ukazała się 2 lipca 2021 roku nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album utrzymany jest w gatunku pop i zawiera 4 numery inspirowane świeżymi brzmieniami muzyki hiszpańskiej i południowo-amerykańskiej[źródło]rmf.fm i https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2021/07/04/wakacyjna-gelato-ep-od-margaret-posluchaj-singla-z-tymkiem/.


Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami i kompozytorami są Margaret oraz Kacezet (prywatnie mąż piosenkarki). Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął jak dotychczas najwyższą pozycję numer 20, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 1.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 25 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 2 211 361 wyświetleń na YT (dwa dni po premierze znalazł się na 17. miejscu na Karcie na czasie z liczbą ponad 134 tys. wyświetleń [karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube[źródło]https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,27257385,nowy-utwor-margaret-tak-na-oko-juz-jest-bez-watpienia-to.html]). Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Krzysztof Wróbel. Za zdjęcia odpowiadał Łukasz Dryżałowski. Wakacyjny teledysk nakręcony w Rimini we Włoszech przez ekipę Mohdo to hołd dla klasyki polskiego klipu lat dziewięćdziesiątych, kręconego w zagranicznych kurortach[źródło]https://www.rmf.fm/magazyn/news,39483,margaret-tak-na-oko-premierowo-w-rmf-fm-tylko-u-nas-piosenkarka-otworzyla-weekend.html. W wideoklipie Margaret jak przystało na turystkę, spędza czas na plaży, w basenie z przyjaciółmi oraz w wesołym miasteczku. Teledysk jest kolorowy, słoneczny, pełen życia, a przy tym wykonawczyni po raz kolejny wspiera społeczność LGBTQ+[źródło]https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114526,27257385,nowy-utwor-margaret-tak-na-oko-juz-jest-bez-watpienia-to.html.

Jest dużo komentarzy pod wideo oceniających pozytywnie materiał m.in. od polskiego producenta muzycznego Gromee:

“Na jedno i drugie oko, w okularach i bez, jest bardzo spoko 🔥”

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 30-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 63 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018[źródło]Wikipedia.

Margaret to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, która od lat świetnie sobie radzi na scenie[źródło]1 czerwca 2021 https://muzotakt.pl/93719/margaret-pokazala-stare-zdjecia-z-dziecinstwa-byla-slodka-dziewczynka/. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki[źródło]jastrzabpost.pl. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju[źródło]plejada.pl. Na swoim koncie ma ona m.in. 5 albumów studyjnych oraz kilkadziesiąt nagród, w tym MTV Europe Music Awards.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 12 lutego 2021 roku krążek “Maggie Vision”, który ukazał się nakładem wytwórń płytowych Gaja Hornby Records i Sony Music Entertainment Poland. Album jest utrzymany w gatunku pop. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to jej piąty album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 5. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS[źródło]http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?idlisty=1346&lang=. Krążek z jednej strony jest wypadkową muzycznych fascynacji – hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music – a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w życiu Margaret oraz tuż obok[źródło]https://www.empik.com/maggie-vision-margaret,p1259985076,muzyka-p. Goście pojawiają się aż na 8 nutkach. W większości to czołówka polskiej sceny muzycznej. Pojawiają się Kara, Natalia Szroeder, Kizo, Otsochodzi, Kukon i Stanislavv, a także Young Igi oraz Urboishawty[źródło]https://polskaplyta-polskamuzyka.pl/2021/02/27/margaret-maggie-vision-recenzja/.

“Mój nowy album jest na wpół słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody” – mówi o warstwie lirycznej Margaret.

“Podsumowując ten krążek, trzeba zaznaczyć dużą otwartość wokalistki na wszelkiego rodzaju eksperymenty, nowe doświadczenia czy współprace. […] Cała płyta to zlepek emocji i różnych przeżyć” – napisano w recenzji materiału w serwisie polskaplyta-polskamuzyka.pl i dano mu ocenę 4,5 z 5 możliwych gwiazdek.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 18-08-2021 w miejscowości Sopot.

źródło: rmf.fm, polskaplyta-polskamuzyka.pl, kultura.gazeta.pl, | muzotakt.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, olis.onyx.pl, empik.com, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne?

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Tak Na Oko”

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
usycham kiedy tęsknię
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Świat się otwiera gdy latam wysoko
przed nami gorące dni jak w Maroko
łapie te chwile bez ruchu jak foto
i chyba jest tak na loko spoko

Świat się otwiera gdy latam wysoko
chciałabym z Tobą zawinąć się w kokon
co będzie jutro, za miesiąc w tym roku
ale chyba tak na oko spoko

swojej wiedzy może trochę mniej mam
historie zapętlone już wiem że to nie ja
co spotyka mnie nie wybieram
my poza nawias chcemy chcemy wyjść poza schemat

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

Serce nagrzane mam jak latem Sopot
kocham te chwile gdy jesteś tuż obok
zamykam oczy oddycham głęboko
i chyba jest tak na oko spoko

Leżymy sobie nad morzem jak molo
trzymam za rękę i trzymam za słowo
nie wiem gdzie nogi zabiorą nas boso
i chyba jest tak na oko spoko

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
usycham kiedy tęsknię
te melodie to mój exodus…

Byłam zagubiona we mgle
rozbita na milion atomów
coś mi umyka kiedy pędze
te melodie to mój exodus…

przed nami długie dni, zarwane noce
unoszę się jak Ty
jak Ty w hipnozie

przed nami długie dni, zarwane noce
i chyba jest tak na oko spoko

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 23 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)