Margaret – nowa piosenka

MargaretTytuł nowej piosenki Margaret to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2020.
 
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Margaret

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Margaret zatytułowana “Roadster” (z gościnnym udziałem polskiego rapera Kizo). Kawałek jest drugim singlem artystki, który pokazuje jej przemianę z wokalistki pop w wykonawczynię śmiało wkraczającą do świata miejskiej muzyki. Artystka od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad nowym materiałem i przygotowuje się do wydania kolejnej płyty. Krążek ma się ukazać w tym roku i będzie efektem dalszej eksploracji muzyki miejskiej.

– Płyta się szykuje, stricte hip-hopowa… hip-hopowo-urban-popowa, chyba użyję tego słowa, bo hip-hop jest też popem teraz. Dużo nawijki, dużo moich uzewnętrznień i przemyśleń po tych sześciu latach w popie – zapowiada w rozmowie z Proceente, Margaret.

Przypomnijmy, że w pierwszym singlu zatytułowanym “Reksiu” gościnnie pojawił się polski raper Otsochodzi. Nutkę możecie posłuchać i obejrzeć na tej stronie. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli usłyszeć więcej kolaboracji Margaret z raperami.
Nowy numer to kolorowe, muśnięte ostatnimi promieniami słońca, wspomnienie wakacji. W kompozycji nie brakuje nawiązań do hip-hopu i muzyki miejskiej.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami i kompozytorami są Margaret oraz Kizo.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 11 września 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 222 352 wyświetleń na YT i jest na pozycji numer #1 na karcie “Na czasie”. Wideoklip wyreżyserował Maciej Adamczak. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Aleksy Kubiak. W klipie wystąpili: Magda Krawczyk, Ana Kaiser, Sara Prażmo, Agata Cristina Grados, Róża Warzecha, Mar ia Krawczyk, Bartek Trybus, Filip Łajza, Mikołaj Derecki, Wiktor Akpa, Piotr Gnacik, Mateusz Trybała, Wiktor Grados. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 29-letniej artystki „Byle jak”, który na Youtube ma już 60 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Byle jak” znalazł się na 6. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, na 2 miejscu AirPlay – Nowości oraz na 3 miejscu AirPlay – TV. Nutka wygrała plebiscyt na przebój lata RMF FM i Polsatu 2018.
Margaret jest jedną z najpopularniejszych polskich artystek młodego pokolenia. Gwiazda wbiła się na rynek szturmem i zawojowała wszystkie rozgłośnie radiowe, stacje telewizyjne i kluby, szybko stając się prawdziwą ulubienicą fanów rodzimej muzyki. Wiele jej przebojów zyskało rozgłos również poza granicami naszego kraju. Na swoim koncie ma ona m.in. 4 albumy studyjne oraz kilkanaście nagród, w tym MTV Europe Music Awards. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię wykonawczyni zamyka krążek”Gaja Hornby”, który ukazał się 31 maja 2019 nakładem wytwórń płytowych Artistars oraz Musicom. Płyta jest utrzymana w gatunku Urban pop i zawiera 9 numerów. Materiał zadebiutował na 13. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Artystka przy tej płycie pracowała z zespołem songwriterów i producentów: Kacezet, Errbits, Gverilla oraz Mikołaj Trybulec. Dzięki połączeniu tych wcale nieoczywistych muzycznych światów powstało niepowtarzalne brzmienie. Serwis Interia przyznał wydawnictwu 5 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis AllAboutMusic.pl przyznał wydawnictwu 6 z 10 możliwych gwiazdek.

“Album „Gaja Hornby” to polskojęzyczny debiut fonograficzny Margaret i tym samym pierwsza odsłona jej muzycznego alter ego. […] Nowy krążek zaskakuje swoją dynamiką, melodią oraz formą muzyczną. Co jednak najbardziej rzuca się w „uszy” to ciekawe, zgrabne a zarazem bezkompromisowe teksty, które nadają tej płycie niesamowicie osobistego wydźwięku” – napisał o materiale serwis polskaplyta-polskamuzyka.pl.

Najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 16-09-2020 w miejscowości Warszawa (Mazowieckie).
Kizo, właściwie Patryk Woziński (ur. 26 czerwca 1994 w Gdańsku) – polski raper i autor tekstów. W początkach swoich działań był związany z Ciemną Strefą. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Czempion” (feat. Malik Montana), który ma już 23 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 26-letniego artysty zamyka wydany 25 października 2019 roku krążek “Złoto i Biel”.
źródło: open.fm, cgm.pl, allaboutmusic.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl, allaboutmusic.pl, polskaplyta-polskamuzyka.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, goout.net, i inne

Tekst nagrania “Roadster”

[Zwrotka: Margaret]
Znowu to samo w te noce, gdy nie śpię
Ludzie się snują bez celu po mieście
Ktoś mnie zaprasza na kreskę, ja nie chcę
Załatwiam sprawy konkretne
Nie boję się wielkich emocji
Palę jak Pezet te szlugi i mosty
Nie lukam na koszty na ostatniej prostej
Gazu dodaję, bo zakręt jest ostry
Znowu ktoś podbija
Znowu za szybko fotoradar mijam
Będę miała album po kilku milach
Ale spoko, stać mnie, bo non stop tyram
Ktoś mnie poznaje i obcina
Od mojej historii się nie odcinam
Czasem mam dosyć, wrotki odpinam
Ale myślę, że mam spoko bilans
[Refren: Margaret]
Dodaję gazu na zakręcie (lecę)
W dwie sekundy robię setkę (jak zechcę)
Idę po moją roadster wersję (Teslę)
Staję na chwilę, zwijam bletkę w Bеntley
Skepta shutdown
Dodaję gazu na zakręcie (lеcę)
W dwie sekundy robię setkę (jak zechcę)
Idę po moją roadster wersję (Teslę)
Staję na chwilę, zwijam bletkę w Bentley
Skepta shutdown
[Zwrotka: Kizo]
W twoich włosach wiatr
Dach w dziesięć sekund składam (ej)
Kiedy zmęczony padam
Mach jointa mnie na nogi stawia (ej)
To miasto nocą jak Gotham, brudna flota
Jutro Toskania, tysiące pytań – “co tam?”
Tylko zarabiam i nic do dodania (ej, ej, ej)
Mam już dosyć ćpania, ostry zakręt, ja nie czuję strachu
Wolność i skala, w głowie przewraca się ciągle
Choć nie mamy dachu
Znam się na fachu, jednym i drugim
Milion w gotówce i ciało mej niuni
Ten świat serio wygląda tak pięknie
Przez co dawno mnie zgubił
[Refren: Margaret]
Dodaję gazu na zakręcie (lecę)
W dwie sekundy robię setkę (jak zechcę)
Idę po moją roadster wersję (Teslę)
Staję na chwilę, zwijam bletkę w Bentley
Skepta shutdown
Dodaję gazu na zakręcie (lecę)
W dwie sekundy robię setkę (jak zechcę)
Idę po moją roadster wersję (Teslę)
Staję na chwilę, zwijam bletkę w Bentley
Skepta shutdown

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach
POL
[a][17]
AUT
[3]
DEU
[2]
2013 „Thank You Very Much” 38 41
„Tell Me How Are Ya”
2014 „Wasted” 6
„Start a Fire” 10
2015 „Heartbeat” 11
„Just the Two of Us” (oraz Matt Dusk)
„‘Deed I Do” (oraz Matt Dusk)
2016 „Cool Me Down” 4
„Elephant” 21
2017 „Blue Vibes”
„What You Do” 14
„Byle jak” 6
2018 „In My Cabana” 3
„Lollipop”
2019 „Tempo” 7
„Gaja Hornby”
„Serce Baila”
„Chwile bez słów” (gościnnie: Kacezet)
„Ej chłopaku”
2020 „Nowe plemię”
„Przebiśniegi”
„Reksiu” (gościnnie: Otsochodzi)
„Roadster” (gościnnie: Kizo)
„–” singel nie był notowany lub nie został wydany w danym kraju.

Ostatnio wystąpiła również gościnnie w utworze „Układanki” u boku Youngiego Igi.
Margaret, właściwie Małgorzata Jamroży (ur. 30 czerwca 1991 w Stargardzie Szczecińskim) – polska piosenkarka i blogerka modowa. Pochodzi z Ińska, natomiast w Choszcznie ukończyła szkołę muzyczną pierwszego stopnia w klasie klarnetu i saksofonu. Dalszą edukację z kolei odbywała w Szczecinie, gdzie skończyła liceum ogólnokształcące. Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na wydziale anglistyki, lecz później przeniosła się na wydział projektowania ubioru. Debiutancki singiel Margaret 2013, “Thank You Very Much”, znalazł się na All I Need (jej pierwszej EP-ce). Utwór znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Jej debiutancki album studyjny osiągnął najwyższe miejsce w Polsce. Zawierał trzy single (“Wasted”, “Start a Fire” i “Heartbeat”), które osiągnęły odpowiednio numer sześć, dziesięć i jedenaście w Polsce. Reedycja albumu w 2016 r. wyprodukowała “Cool Me Down”, pierwszy polski singiel z pierwszej piątki. Piosenka również znalazła się w pierwszej trzydziestce w Rumunii i w pierwszej czterdziestce w Szwecji. W 2015 roku Margaret nagrała album Just the Two of Us z Mattem Duskiem, po którym w 2017 roku ukazał się jej trzeci długogrający krążek, Monkey Business. Ta ostatnia pozycja osiągnęła najwyższe noty w Polsce i zadebiutowała singlem “What You Do”. Od 2014 roku Małgorzata corocznie uczestniczy w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP). Piosenkarka wzięła również udział w nagrywaniu dwóch albumów charytatywnych wspierających Stowarzyszenie Siemacha w 2014 i 2015 roku. Jamroży pojawiła się również w telewizyjnych promocjach Fundacji Polsat, w której zachęcała widzów do wysyłania SMS-ów. Zyski zostały przekazane na cele charytatywne. Gatunki jej muzyki to pop, jazz i rap. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Add the Blonde” ukazała się 26 sierpnia 2014 roku nakładem wytwórni płytowej Magic Records oraz Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunku pop. Standardowa edycja albumu zawiera 14 anglojęzycznych piosenek. Krążek dotarł do 8. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS i uzyskał certyfikat platynowej płyty. Krążek zdobył ponadto nominację do SuperJedynek 2015 w kategorii SuperAlbum. Producentami materiału byli Joakim Buddee i Martin Eriksson oraz Ant Whiting. W 2016 roku ukazała się reedycja krążka. Serwis Onet.pl przyznał wydawnictwu 7 z 10 możliwych gwiazdek, natomiast serwis CGM przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Mając do pomocy szwedzkich producentów Margaret nagrała płytę, jakiej w Polsce chyba jeszcze nie było – nowoczesną, przebojową, a przede wszystkim nie odstającą od płyt najpopularniejszych popowych gwiazd. Jej piosenki są nagromadzeniem młodzieńczej energii” – napisał o płycie serwis allaboutmusic.pl.

“Materiał nie jest wymagający ponad miarę, więc młoda piosenkarka bez problemu odnajduje się we wszystkich nagraniach. Dzięki dobrej produkcji słodziutkie melodie wypadają nowocześnie, łącząc taneczną energię z radiowym brzmieniem” – napisał o albumie serwis kultura.onet.pl.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 338 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *