Maneskin – Supermodel

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “Supermodel”.


Gatunek nowej piosenki to Pop rock. Materiał napisali: Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi, Ethan Torchio, Justin Tranter, Max Martin, SLY oraz Rami. Kompozycja została wyprodukowana przez SLY, Maxa Martina i Rami.

Co artyści powiedzieli o piosence?

We wrote “SUPERMODEL” after spending some beautiful months in Los Angeles. Sometimes we were suprised and intrigued by the fact that the people care so much about growing their status, being a celebrity and they are totally obsessed with appearances and acquaintances – Måneskin

Translator nam to przetłumaczył następująco:

Napisaliśmy „SUPERMODEL” po kilku pięknych miesiącach spędzonych w Los Angeles. Czasami byliśmy zaskoczeni i zaintrygowani faktem, że ludziom tak bardzo zależy na podnoszeniu swojego statusu, byciu celebrytą i mają totalną obsesję na punkcie pozorów i znajomości.

„Supermodel” został wydany przed występem zespołu podczas finału Eurovision Song Contest 2022 w Turynie, gdzie zadebiutowali piosenką na żywo. Dodatkowo wykonali go w The Tonight Show Starring Jimmy Fallon tydzień później.

W anglojęzycznej Wikipedii możemy zobaczyć, że nutka znalazła się w TOP20 na 15 listach przebojów. Kawałek na liście UK Singles (OCC) zajął pozycję numer 43, na liście US Hot Rock & Alternative Songs (Billboard) numer 13, a na liście US Mainstream Top 40 (Billboard) numer 34. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 5.

Singiel “Supermodel” to następca singla “Mammamia”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 31 maja 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 13 444 499 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Bedroom. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Thomas Hole. Główną rolę modelki w wideoklipie zagrała pochodząca z Danii, Nina Marker. W teledysku widzimy też członków kapeli Måneskin.

Co zespół i reżyser powiedzieli o oficjalnym teledysku?

In the video-clip for “SUPERMODEL,” we wanted to pay homage to our favorite movies from the ‘90s. On the song, we tried to capture a cinematic atmosphere for an enigmatic character, so we wanted the video to reflect the same style.
After having this idea, we worked closely with the directors and Ben to recreate the close-ups and the sequences of our favorite movies from those years. We had a lot of fun while filming [the clips] in London, in funny scenes that reminded us of B-movies – Måneskin.

This video was born after spending a week at a swimming pool in Los Angeles with the band, who were reading Vogue issues from the 1990’s and were talking about their favorite movies from those years. We tried to include as many subtle references as possible in the video – Ben Chappell.

Translator nam to przetłumaczył następująco:

Ten teledysk narodził się po spędzeniu tygodnia na basenie w Los Angeles z zespołem, który czytał numery Vogue z lat 90. i rozmawiał o swoich ulubionych filmach z tamtych lat. Staraliśmy się zawrzeć w filmie jak najwięcej subtelnych odniesień.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Torna a casa”, który na YouTube ma już 153 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Torna a casa” znalazł się na szczycie listy FIMI we Włoszech i otrzymał certyfikat pięciokrotnej platyny[źródło]YouTube, Wikipedia.

Måneskin jest aktualnie jednym z najpopularniejszych europejskich zespołów muzycznych. Wygrana na Eurowizji umożliwiła im nawet wyprzedzenie w statystykach tak kultowych formacji jak U2 czy Metallica[źródło]allaboutmusic.pl 16 czerwca 2021. Osiągnięcia grupy obejmują podwójną nominację do BRIT Awards 2022 dla „Międzynarodowej grupy” i za „Międzynarodową piosenkę”, a także nagrodę MTV European Music Awards za „Best Rock”, pierwszą w historii wygraną dla włoskiego artysty w kategorii międzynarodowej[źródło]antyradio.pl 1.06.2022.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 19 marca 2021 roku krążek ‘Teatro d’ira: Vol. I’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku Rock i zawiera 8 numerów, które zachwycają od pierwszego przesłuchania. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty. Po zwycięstwie Måneskina w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, krążek zaczął pojawiać się na cotygodniowych listach w całej Europie. Osiągnął pierwsze miejsce na fińskich, litewskich i szwedzkich listach albumów. Gdzie indziej osiągnął TOP5 na cotygodniowych listach albumów w całej Europie i znalazł się na szczycie brytyjskiej listy UK Rock & Metal Albums Chart.

“Teatro d’ira – Vol. 1 jest dla mnie jak na razie jednym z najlepszych albumów wydanych w tym roku. Piosenki tworzą spójną całość, słychać bardzo dobrą współpracę muzyków” – napisała Ewa Polaczkiewicz w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 9,5.

Krążek ‘Teatro d’ira: Vol. I’ to następca krążka studyjnego ‘Il ballo della vita’ (2018).

W przyszłym roku Måneskin ma wystąpić w Polsce. Grupa ma dać koncert 12 maja 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert formacji ma się odbyć 18 sierpnia 2022 w Tokyo, Japan, Toyosu Pit / 豊洲ピット.

źródło: | allaboutmusic.pl, antyradio.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne?

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

Tekst nagrania “Supermodel”

[Verse 1]
Alone at parties in a deadly silhouette
She loves the cocaine, but cocaine don’t love her back
When she’s upset, she talks to Maury and takes deep breaths
She’s a ’90s supermodel, uh-uh-uh
Way back in high school, when she was a good Christian
I used to know her, but she’s got a new best friend
A drag queen named The Virgin Mary takes confessions
She’s a ’90s supermodel

[Pre-Chorus]
Yeah, she’s a master, my compliments
If you wanna love her, just deal with that
She’ll never love you more than money and cigarettes
Every night’s a heartbreak

[Chorus]
Hey, don’t think about it, hey, just let it go
‘Cause her boyfriend is the rock ‘n’ roll (Hey)
Savor every moment ’til she has to go
‘Cause her boyfriend is the rock ‘n’ roll

[Verse 2]
Alone at parties, she’s working around the clock
When you’re not looking, she’s stealing your Basquiat
Low-waisted pants on OnlyFans, I’ll pay for that
She’s a ’90s supermodel

[Pre-Chorus]
Yeah, she’s a master, my compliments
If you wanna love her, just deal with that
She’ll never love you, you just look a bit like her dad
Every night’s a heartbreak

[Chorus]
Hey, don’t think about it, hey, just let it go
‘Cause her boyfriend is the rock ‘n’ roll (Hey)
Savor every moment ’til she has to go
‘Cause her boyfriend is the rock ‘n’ roll

[Outro]
Yeah, huh-uh
She’s a ’90s supermodel, uh-uh-uh
She’s a ’90s supermodel, uh-uh-uh
Okay

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski, to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 6 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *