Måneskin – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Måneskin to: “The Loneliest”
Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy singli – może tam go znajdziesz.


Posłuchaj tego nagrania w formacie MP3 na YouTube Music.

W sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “The Loneliest”. Singiel to oda do klasycznych oldschoolowych ballad rockowych. Dzięki głośnym wokalom i elektryzującym solówkom doprawionym elegancką delikatnością, kawałek ukazuje grupę od jej najbardziej wrażliwej strony.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 22, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Gatunki nowej piosenki to Rock i Pop[źródło]discogs.com. Materiał napisali Damiano David, Ethan Torchio, MNEK, Thomas Raggi, Victoria De Angelis, JHart, Sarah Hudson, Jason Evigan oraz Rami. Kompozycja została wyprodukowana przez włoskiego producenta Fabrizio Ferraguzzo.

Singiel “The Loneliest” to następca singla “If I Can Dream”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 12 października 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 15 550 527 wyświetleń na YT.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Torna a casa”, który na YouTube ma już 159 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Torna a casa” znalazł się na szczycie listy FIMI we Włoszech i otrzymał certyfikat pięciokrotnej platyny[źródło]Wikipedia.

Måneskin jest aktualnie jednym z najpopularniejszych europejskich zespołów muzycznych. Wygrana na Eurowizji umożliwiła im nawet wyprzedzenie w statystykach tak kultowych formacji jak U2 czy Metallica[źródło]allaboutmusic.pl 16 czerwca 2021. Kapela triumfowała na tegorocznej gali MTV VMA, wykonując hit “Supermodel”. Artyści z dumą zabrali do domu nagrodę VMA za Najlepszy Teledysk Alternatywny – pierwszą w historii nagrodę VMA dla włoskiego artysty. Zespół pracuje nad nowym albumem. Warto wspomnieć, że w polskich radiach ostatnio popularne są nutki kapeli zatytułowane “I Wanna Be Your Slave” i “Supermodel”. Pierwszej możecie posłuchać na tej stronie, a drugiej na tej.

Przypomnijmy, że dotychczasową dyskografię albumów studyjnych kapeli zamyka wydany 19 marca 2021 roku krążek ‘Teatro d’ira: Vol. I’, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku Rock i zawiera 8 numerów, które zachwycają od pierwszego przesłuchania. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty. Po zwycięstwie Måneskina w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, krążek zaczął pojawiać się na cotygodniowych listach w całej Europie. Osiągnął pierwsze miejsce na fińskich, litewskich i szwedzkich listach albumów. Gdzie indziej osiągnął TOP5 na cotygodniowych listach albumów w całej Europie i znalazł się na szczycie brytyjskiej listy UK Rock & Metal Albums Chart.

“Teatro d’ira – Vol. 1 jest dla mnie jak na razie jednym z najlepszych albumów wydanych w tym roku. Piosenki tworzą spójną całość, słychać bardzo dobrą współpracę muzyków” – napisała Ewa Polaczkiewicz w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dała mu ocenę 9,5.

Krążek ‘Teatro d’ira: Vol. I’ to następca krążka studyjnego ‘Il ballo della vita’ (2018).

W przyszłym roku Måneskin ma wystąpić w Polsce. Grupa ma dać koncert 12 maja 2023 w Warszawie (Torwar). Natomiast najbliższy koncert formacji ma się odbyć 29 listopad 2022 w Philadelphia, PA, US, The Fillmore Philadelphia.

źródło: open.fm, eskarock.pl, discogs.com, | bestsellery.zpav.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, YouTube, songkick.com, i inne?

Single

Poniższa tabela może nie zawierać aktualnych danych dotyczących pozycji na listach.

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
ITA
[15]
FIN
[3]
GER
[4]
“Chosen” 2017 2
“Morirò da re” 2018 2
“Torna a casa” 1 14
“Fear for Nobody” 2019 26
“L’altra dimensione” 6
“Le parole lontane” 5
“Vent’anni” 2020 12
“Zitti e buoni” 2021 2 1 9
“I Wanna Be Your Slave”
(solo or featuring Iggy Pop)
7 1 3
“Mammamia” 6 12 60
“Supermodel” 2022 11 9 49
“If I Can Dream”
“The Loneliest” 1 82
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2020 roku wystąpili gościnnie w utworze “Stato di natura” u boku Franceski Michielin.

Måneskin – włoska grupa muzyczna założona w 2016 roku, w skład której wchodzą: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi oraz perkusista Ethan Torchio. Zwycięzcy 65. Konkursu Piosenki Eurowizji (2021). Występujący na ulicach we wczesnych latach zespół zyskał rozgłos w 2017 roku po zajęciu drugiego miejsca w jedenastym sezonie włoskiego programu talentów X Factor. W 2021 roku Måneskin został pierwszą włoską formacją, która znalazła się w TOP10 na brytyjskiej liście UK Singles Chart. Aktualnie wokalistą kapeli jest Damiano. Gatunki ich muzyki to Pop rock, alternative rock, glam rock i hard rock.

Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Il ballo della vita” ukazała się 26 października 2018 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music i jest utrzymana w gatunku Pop rock. Album zawiera 12 piosenek. Krążek osiągnął szczyt na liście Italian Albums Chart i zdołał dotrzeć do TOP20 na europejskich listach. Do maja 2019 r. kawałki z wydawnictwa zgromadziły ponad 196 milionów strumieni na Spotify. Na polskiej liście albumów (ZPAV) płyta zajęła najwyższą pozycję numer 9. Materiał zdobył certyfikat czterokrotnie platynowej płyty. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org i en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 499 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 4)