Måneskin – I Wanna Be Your Slave

W sieci ukazała się nowa piosenka włoskiego zespołu Måneskin zatytułowana “I Wanna Be Your Slave”. Kawałek występuje w dwóch wersjach: solo oraz nagrany wspólnie z amerykańskim piosenkarzem Iggy’m Popem. Przed wydaniem jako singiel, nutka zdołała dotrzeć do TOP10 na listach przebojów w całej Europie, w tym na pierwsze miejsce w Finlandii i na Słowacji, i stała się wiralowa na listach przebojów Spotify (w aplikacji Spotify odtworzono ją niemal 180 000 razy – pisał 15 lipca 2021 serwis eurowizja.org). Kompozycja stała się niezwykle popularna dzięki TikTokowi. “Do tej pory do kawałka nagrano 300 000 filmów” – pisał 15 lipca 2021 serwis eurowizja.org. W ślad za dobrymi wynikami słuchalności poszły czołowe miejsca na listach przebojów na całym świecie. Nutka dotarła do wysokiego, piątego miejsca w prestiżowym, brytyjskim zestawieniu UK Singles Charts czy trzynastej pozycji na liście US Hot Rock & Alternative Songs równie prestiżowego amerykańskiego Billboardu. Jest to drugi kawałek grupy, który znalazł się w TOP20 brytyjskiej listy UK Singles Chart[źródło]Wikipedia i https://eurowizja.org/maneskin-i-wanna-be-your-slave-eurowizja/. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 19. Wersja z udziałem Iggy’ego Popa została wydana 6 sierpnia 2021 roku. Polscy widzowie mieli okazję usłyszeć kawałek w wykonaniu na żywo podczas czerwcowego Polsat SuperHit Festival. Kolejna okazja, by usłyszeć nutkę w koncertowej wersji już 19 sierpnia podczas Open’er Park[źródło]https://eurowizja.org/maneskin-i-wanna-be-your-slave-eurowizja/. 16 lipca 2021 roku utwór został oficjalnie wydany we włoskich stacjach radiowych jako trzeci singiel z krążka kapeli zatytułowanego “Teatro d’ira: Vol. I”. Płyta ukazała się 19 marca 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Sony Music. Album jest utrzymany w gatunku Rock i zawiera 8 numerów, które zachwycają od pierwszego przesłuchania. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty. Po zwycięstwie Måneskina w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, krążek zaczął pojawiać się na cotygodniowych listach w całej Europie. Osiągnął pierwsze miejsce na fińskich, litewskich i szwedzkich listach albumów. Gdzie indziej osiągnął TOP5 na cotygodniowych listach albumów w całej Europie i znalazł się na szczycie brytyjskiej listy UK Rock & Metal Albums Chart.


“Teatro d’ira – Vol. 1 jest dla mnie jak na razie jednym z najlepszych albumów wydanych w tym roku. Piosenki tworzą spójną całość, słychać bardzo dobrą współpracę muzyków” – napisano w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dano mu ocenę 9,5.

Gatunek nowej piosenki to Hard rock. Materiał napisali: Damiano David, Victoria De Angelis, Thomas Raggi oraz Ethan Torchio[źródło]Wikipedia.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 15 lipca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 30 649 914 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Simone Bozzelli. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Gianluca Oliva. Klip budzi nie mniej emocji niż sam kawałek[źródło]https://eurowizja.org/maneskin-i-wanna-be-your-slave-eurowizja/.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Włochów pt. “Torna a casa”, który na YouTube ma już 130 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel “Torna a casa” znalazł się na szczycie listy FIMI we Włoszech i otrzymał certyfikat pięciokrotnej platyny[źródło]Wikipedia.

Måneskin jest aktualnie jednym z najpopularniejszych europejskich zespołów muzycznych. Wygrana na Eurowizji umożliwiła im nawet wyprzedzenie w statystykach tak kultowych formacji jak U2 czy Metallica[źródło]16 czerwca 2021 https://allaboutmusic.pl/maneskin-wyprzedzaja-metallice-i-u2-na-spotify/.

źródło: empik.com, eurowizja.org, | allaboutmusic.pl, Wikipedia, YouTube, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 11 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *