Luis Fonsi, Jesse & Joy – Tanto

W sieci ukazał się nowy wspólny utwór portorykańskiego piosenkarza Luisa Fonsi i meksykańskiego duetu Jesse & Joy zatytułowany “Tanto”. Kawałek jest trzecim singlem z nadchodzącego albumu duetu, którego nazwy jeszcze nie ujawnili.
Gatunek nowej piosenki to pop. Kawałek napisali: Tomas Torres, Jesse & Joy oraz Luis Fonsi. Kompozycja została wyprodukowana przez Charlie Heata, Jesse & Joy i Martina Terefe. Numer podkreśla indywidualne zalety trójki artystów.
Oficjalny teledysk na YT ukazał się 3 października 2019 roku. Na chwilę obecną klip ma 39 577 608 wyświetleń na Youtube. Wideoklip nakręcony w Miami na Florydzie pod kierunkiem Kacho Lópeza, odpowiedzialnego za wideo takie jak „Tal Vez” Ricky’ego Martina i „Ojos Color Sol” Calle 13. Czy produkcja powtórzy sukces hitu 41-letniego Portorykańczyka pt. “Despacito” (ft. Daddy Yankee), który na Youtube ma już 6,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Warto dodać, że klip do “Despacito” jako pierwsze wideo w historii YouTube’a osiągnął wynik 6 mld wyświetleń. Nutka była niekwestionowanym liderem w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Australii, Austrii, Belgii, Danii, Ekwadorze, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kolumbii, Meksyku, Niemczech, Portugalii, Szwajcarii, Szwecji, Włoszech i oczywiście Polsce. Zarówno kompozycja, jak i klip, szybko stały się jednymi z najczęściej odtwarzanymi w historii, by w niedługim czasie cieszyć się pozycją lidera.
Luis Fonsi, obok światowego przeboju, ma na koncie 10 albumów studyjnych. Artysta jest pięciokrotnym laureatem Latin Grammy. Wykonawca wystąpił na koncercie sylwestrowym w Zakopanem 2017/18. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Luisa zamyka wydany 1 lutego 2019 roku krążek “Vida”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Latino. Album jest utrzymany w gatunkach Reggaeton i Latin pop. Płyta zawiera 15 numerów. Wydawnictwo zadebiutowało pod numerem 18 na amerykańskiej liście Billboard 200 i na pierwszym miejscu listy Top Latin Albums oraz Latin Pop Albums. Najbliższy koncert artysty odbędzie się 2 listopada 2019 w Estadio General Pablo Rojas, Asunción, Paraguay, a kolejny 5 listopada 2019 w Gimnasio Municipal de Concepción, Concepción, Chile.
Jesse & Joy (hiszpańska wymowa: [ˈɟʝesi i ˈʝoi]) to meksykański duet popowy utworzony w 2005 roku przez brata i siostrę: Jesse (ur. 31 grudnia 1982 r. jako Jesse Eduardo Huerta Uecke) i Joy (ur. 20 czerwca 1986 r. jako Tirzah Joy Huerta Uecke) w Mexico City. Duet wydał cztery albumy studyjne, jeden album live i jedną EP-kę w Warner Music Latin, koncertował na całym świecie i zdobył nagrodę Grammy Award w kategorii Best Latin Album oraz sześć nagród Latin Grammy Award w różnych kategoriach. Dużą popularnością na Youtube z ich produkcji cieszy się numer “¡Corre!”, który ma już 724 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię zespołu zamyka wydany 4 grudnia 2015 roku krążek “Un Besito Más”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Warner Music Mexico. Album jest utrzymany w gatunkach Latin rock, Latin pop i pop rock. Płyta zawiera 13 numerów. Jest to ich 4 album studyjny. Krążek pokrył się platyną. Podczas 17. dorocznych Latin Grammy Awards album otrzymał nominację do Albumu Roku i zdobył główną nagrodę w kategorii Best Contemporary Pop Vocal Album. Materiał zdobył także nagrodę Grammy za najlepszy album Latin Pop i był nominowany do nagrody Lo Nuestro Awards w kategorii popowy album roku. Najbliższy ich koncert odbędzie się 16 listopada 2019 w The Forum, Inglewood, CA, US, a kolejny 23 listopada 2019 w Coliseo de Puerto Rico José Miguel Agrelot, San Juan, Puerto Rico.
źródło: Wikipedia, diariolasamericas.com, kultura.onet.pl, muzyka.interia.pl, songkick.com, i inne


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Luisa

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Tanto”

[Verso 1: Joy]
Tú dices que soy imposible de descifrar
Callada, reservada y temperamental
Que te encantaría que me expresara un poco más
Y hablar de sentimientos a mí no se me da
Pero lo voy a intentar
[Coro: Joy]
Te amo tanto
Tanto que me siento tonta
Tonta que me duela tanto cuando tú no estás
Te amo tanto
Y para que imagines cuanto
Cuenta todas las estrellas y súmale una más
[Verso 2: Luis Fonsi]
Soy reservado no lo tomes personal
Tanta cursilería, me suele incomodar
Si me quedo sin palabras no es intencional, ja
¿Cómo expresar algo que yo no sé explicar?
Pero lo voy a intentar
[Coro: Luis Fonsi, Luis Fonsi & Joy]
Te amo tanto
Tanto que me siento tonto
Tonto que me duela tanto cuando tú no estás
Te amo tanto
Y para que imagines cuanto
Cuenta todas las estrellas y súmale una más, ja, y súmale una más
[Puente Instrumental: Jesse]
(Solo de Guitarra)
[Refrán: Joy & Luis Fonsi]
Te amo tanto
Tanto que no sé explicarlo
Tanto que hasta yo me espanto
Solo de pensar
[Coro: Joy & Luis Fonsi, Luis Fonsi, Joy]
Que te amo tanto
Tanto que me siento tonta
Tonta que me duela tanto cuando tú no está-á-á-ás
Tanto y para que imagines cuanto
Cuenta todas las estrellas
Súmale todas mis pecas
Y cuando creas que ya se acerca, súmale una más
[Outro: Joy]
Y súmale una más
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 9 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *