LP – nowa piosenka

LPTytuł nowej piosenki LP to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki z 2021 roku to zobacz niżej do listy singli.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu LP

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki zatytułowana “Conversation”. Singiel promuje najnowszy studyjny krążek artystki zatytułowany “Churches”, który ukazał się 3 grudnia 2021 roku nakładem wytwórni płytowej PIAS. Płyta jest utrzymana w gatunkach Pop, rock, indie rock, synth-pop oraz country folk i zawiera 15 numerów. LP skomponowała większość albumu w San José del Cabo w Meksyku. Hotel, w którym mieszkała, El Ganzo, został przedstawiony w wideoklipie do „How Low Can You Go”. Wydawnictwo zostało wyprodukowane przez Mike Del Rio (Kylie Minogue, X Ambassadors, Skylar Grey). Oprócz kawałków wyprodukowanych przez długoletniego współpracownika LP, za produkcję odpowiada także Nate Campany (Tove Lo, K.Flay, Christina Aguillera) i Kyle Shearer (Becky G, Tove Lo, Carly Rae Jepsen) – znani jako Valley Girl; Lars Stalfors (Health, Local Natives, Cold War Kids); dwukrotny zwycięzca Grammy Dan Wilson (Adele, Pink, Leon Bridges, James Bay); Dan Nigro (Olivia Rodrigo, Carly Rae Jepsen, Sky Ferreira); i Isabella Machine Summers (Florence & The Machine).

„Ten album jest jak przyjaciel. Przyjaciel, który przeprowadził mnie przez jeden z najtrudniejszych okresów w historii ludzkości i jednocześnie dosyć trudny okres w moim życiu. To wiele prawdziwych historii i spostrzeżeń, którymi mam okazję się z Wami podzielić” – powiedziała LP o “Churches”.

Prestiżowy serwis The Independent przyznał wydawnictwu ocenę 5 z 5 możliwych gwiazdek.

Helen Brown z The Independent nazwała materiał:

“confidently genre-fluid, it fills its sails with powerful blasts of synth pop; tilts and tumbles on the choppier waves of indie rock and drifts on peaceful currents of ukulele-plucked folk.”

Zakończyła recenzję stwierdzeniem, że:

“Churches is LP at their best: cursing and worshipping at love’s altar.”

Pisząc dla Renowned for Sound, Mike Corner porównał tytułowy utwór do „Take Me to Church” Hoziera i zwrócił uwagę na różnorodność wydawnictwa (pod względem instrumentalnym), jednocześnie komentując, że miłość pozostaje jego głównym tematem.

“Materiał zebrany na płycie, jako całość odbieram bardzo pozytywnie. Miałem dużo przyjemności, podczas zapoznawania się z jej odsłuchem. Zresztą, nie mogło być inaczej, gdyż trzeba podkreślić, że muzyka płynąca od LP to czyste, instrumentalne i muzyczne złoto” – napisał Sebastian Torbicz w recenzji krążka w serwisie allaboutmusic.pl.

Płyta na liście Belgian Albums (Ultratop Wallonia) zajęła najwyższą pozycję numer 54, na liście French Albums (SNEP) numer 75, na liście Italian Albums (FIMI) numer 88, a na liście Swiss Albums (Schweizer Hitparade) numer 33.

Gatunek nowej piosenki to Alternatywna/niezależna. Materiał napisali: LP, Nate Campany oraz Kyle Shearer. Kompozycja została wyprodukowana przez Mike’a Del Rio i Kyle Shearera.

LP o nutce:

I almost didn’t include this song in the album. It’s about Lauren [the artist’s ex-partner, ndr], I wrote it just before starting touring and I just wanted everything between us to work out. It’s been my way to communicate with her more adequately, and I feel like we did it sometimes.

Translator Nam to przetłumaczył mniej więcej tak:

Prawie nie włączyłam tej piosenki do albumu. Jest o Lauren [byłej partnerce artyski, ndr], napisałam go tuż przed rozpoczęciem trasy i chciałam, żeby wszystko między nami się ułożyło. To był mój sposób na bardziej adekwatną komunikację z nią i wydaje mi się, że czasami to robiliśmy.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 3 grudnia 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 819 914 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował Stephen Norswrthy Schofield. Kierownikiem zdjęć do teledysku był Nathan Presley. Klip nakręcono w domu Steve’a Vaia. Widzimy w nim dwie wersje LP dyskutujące ze sobą. Tekst jest samorozmową, w której próbuje przekonać samą siebie do kontynuowania związku, a także postrzega piosenkę jako list miłosny do swojej byłej dziewczyny i koleżanki z muzyki, Lauren Ruth Ward.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 40-letniej Amerykanki pt. „Lost on You”, który na Youtube ma już 926 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Lost on You” zdobył szczyty list przebojów w piętnastu krajach (także na polskich listach Polish Airplay Top 100 [oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień] i Dance Top 50 kawałek zajął najwyższe pozycje numer 1). Materiał pokrył się diamentem. Pod koniec zeszłego roku przekroczył milliard streamów.

Laura Pergolizzi, ukrywająca się pod pseudonimem LP to piosenkarka, która od 2001 roku wytrwale pracuje na własne nazwisko. Jest także kompozytorką. Z jej olbrzymiego talentu kompozytorskiego korzystały już takie sławy jak Rihanna, Rita Ora, Backstreet Boys czy Christina Aguilera. Wykonawczyni szturmem zdobyła listy przebojów w 2016 roku. Jej utwór “Lost On You” nucił chyba prawie każdy i można go było usłyszeć w niemal wszystkich stacjach radiowych. Od tamtej pory nie zwalnia tempa. Koncertuje w najróżniejszych zakątkach świata. Zagrała już na najważniejszych festiwalach muzycznych na świecie, w tym m.in. Coachelli, Osheaga, Outside Lands czy Mad Cool.

Co piszą inni o gwieździe?

– “Jedna z najbardziej autentycznych gwiazd pop rocka naszego pokolenia” – V Magazine.
– “Fizyczne połączenie Johna Coopera Clarke’a i Patti Smith oraz wokalna mieszanka Gwen Stefani z Cyndi Lauper. LP niczym alchemik łączy te składniki w coś, czego nie może zaoferować nikt inny” – Guardian.

Serwis plusmusic.pl w artykule opublikowanym w dniu 07.12.2021 napisał: “Artystka zagra koncerty 22 lutego w Warszawie, 25 lutego we Wrocławiu oraz 26 lutego w Gdańsku”. Natomiast najbliższy koncert wykonawczyni ma się odbyć 3 lut 2022 w Lviv, Ukraine, Velotrek SKA.

źródło: plusmusic.pl, colours.pl, radio.rzeszow.pl, | jazzsoul.pl, rmf.fm, tvn24.pl, vanessa.fm, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Conversation”

[Verse 1]
You are my one desire
Who knew two waters make a fire sign?
And our worlds, though always in a spiral
Are taking me higher

[Verse 2]
It’s the truth that makes you melt
Path to heaven always goes through hell
I don’t like to kiss and tell
But you take me higher

[Chorus 1]
Let’s have a conversation
It’s hanging in the air, I hang on every line
Let’s have a conversation
I know you really care and so do I
If you talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind
Just talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind
Oh-whoa
Let’s have a conversation
Oh-whoa
Let’s have a conversation

[Verse 4]
Chances are it will be hard
Let’s discuss what takes us far apart
I’ll admire you still from afar
I’ll never get tired

[Chorus]
Let’s have a conversation
It’s hanging in the air, I hang on every line
Let’s have a conversation
I know you really care and so do I
If you talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind
Just talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind

[Chorus]
Oh-whoa
Let’s have a conversation
Oh-whoa
Let’s have a conversation
It’s just communication
I need some patience
Oh
Just communication
Not a revelation

[Chorus]
Let’s have a conversation
It’s hanging in the air, I hang on every line
Let’s have a conversation
I know you really care and so do I

If you talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind
Just talk to me and look at me, and say another word to me
Just say what’s on your mind

[Outro]
(Let’s have a conversation
Let’s have a conversation)

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

Tytuł Rok Najwyższe pozycje na listach
FRA
[26]
GRE ITA
[27]
“Into the Wild” (Live) 2012
“Into the Wild”
“Night Like This”[29] 2014
“Someday”[14]
“Muddy Waters”[16] 2016 42
“Lost on You” 1 1[A] 5
“Other People” 117 5 45
“N’oublie pas”
(oraz Mylène Farmer)
2018 1
“Girls Go Wild” 77
“Recovery” 89
“The One That You Love” 2020
“How Low Can You Go”
“One Last Time” 2021
“Goodbye”
“Fighter”
(oraz Imanbek)
“Angels”
“Conversation”
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

LP (Laura Pergolizzi) to amerykańska pop rockowa piosenkarka i autorka tekstów, pochodząca z Long Island, Nowy Jork. Przeprowadziła się do Los Angeles w 2010. Do roku 2016 wydała trzy płyty i jedną EP-kę. Jako kompozytor, ona pisała dla Rihanny, Christiny Aguilera i Cher Lloyd oraz innych artystów. Ukończyła Walt Whitman High School w 1996 roku. Laura jest pochodzenia włoskiego, jej dziadkowie pochodzą z Neapolu i Palermo. Laura przeniosła się do Nowego Jorku z Huntington Station w stanie Nowy Jork i przyjęła w tym czasie pseudonim “LP”. David Lowery z zespołu Cracker zobaczył występ LP i zaprezentował ją na “Cinderella”, ukrytym utworze na albumie zespołu z 1998 roku, Gentleman’s Blues. Lowery kontynuował produkcję debiutanckiego albumu LP. Drugi album LP, Suburban Sprawl & Alcohol, został wydany w czerwcu 2004 roku przez Lightswitch Records. Na płycie współpracowała z twórczynią piosenek i producentką muzyczną Lindą Perry. Jednak pomimo rozległych tras koncertowych promujących wydanie i pozytywnych recenzji krytyków muzycznych, album nie zyskał powszechnego uznania. Gatunki jej muzyki to Rock, pop, indie rock, indie pop i rock alternatywny. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Heart-Shaped Scar” ukazała się w 2001 roku nakładem wytwórni płytowej Koch Records i jest utrzymana w gatunku rock. Album zawiera 11 piosenek. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 4 z 5 możliwych gwiazdek. Czytaj więcej
źródło: en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 412 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)

3 komentarze do “LP – nowa piosenka”

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *