Linkin Park – nowa piosenka

linkin-parkTytuł nowej piosenki Linkin Park to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2017.
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Linkin Park

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.
W sieci ukazał się nowy utwór amerykańskiego zespołu Linkin Park. Singiel to dziewiąty i tytułowy kawałek z siódmego albumu studyjnego grupy pt. “One More Light”, który ukazał się 19 maja 2017 roku nakładem wytwórń płytowych Warner Bros. i Machine Shop. Płyta utrzymana jest w gatunkach Pop rock, pop oraz electropop i zawiera 10 numerów. Krążek wyszedł dobrze komercyjnie, debiutując na pierwszym miejscu w kilku krajach; stał się również piątym albumem formacji numer jeden na liście Billboard 200 i uzyskał certyfikat Gold w pięciu krajach. Pomimo pozytywnych wyników komercyjnych wydawnictwo otrzymało mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Album pomimo zdobycia nieprzychylnych recenzji ze strony krytyków muzycznych oraz fanów spowodowanych radykalną zmianą brzmienia nowego materiału, osiągnął top 10 notowań w większości krajów. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 46, na podstawie 7 recenzji. Natomiast prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek.
Gatunek nowej piosenki to Electropop. Kawałek napisali Mike Shinoda oraz Eg White. Kompozycja została wyprodukowana przez RAC, Brada Delsona i Mike’a Shinode. Numer jest ostatnim singlem zespołu nagranym wraz z wieloletnim głównym wokalistą Chesterem Benningtonem.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 18 września 2017 roku. W dniu 30.08.2019 klip ma 141 797 098 wyświetleń na YT. Wideoklip został wyreżyserowany przez Joe’a Hahna oraz Marka Fiore. Teledysk został wybrany numerem jeden w plebiscycie Fuse Top 40 Video z 2017 roku, a także nominowany do nagrody Best Rock Video podczas MTV Video Music Awards 2018.


“It has been incredibly emotional to work on this, and especially to watch it. I feel that by doing it, we not only faced some of our biggest fears, but it enabled us to use our talents to bring some light to people that need it. As we move forward to the Hollywood Bowl show and beyond, I think about the people that connect with the band, outside and inside our circle. This video is a gesture of good will to the people that want that connection.” – napisał pod klipem JOE HAHN.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Amerykanów pt. “Numb”, który na Youtube ma już 1,2 mld wyświetleń? Zobaczymy.
Początki działalności kalifornijskiej formacji Linkin Park sięgają 1996 roku. Wtedy Mike Kenji Shinoda oraz Brad Delson, którzy uczęszczali do tej samej szkoły średniej, po lekcjach nagrywali swoje pierwsze kompozycje w małym sypialnym studiu Mike’a. Zespół dzięki wytrwałej pracy zdobył światowy rozgłos. Fanom Linkin Park nie trzeba mówić, jak dobrym wokalistą jest Chester Bennington – muzyk świetnie sprawdzał się zarówno w mocniejszych kawałkach oraz potrafił doprowadzić słuchaczy do łez śpiewając poruszające ballady.
źródło: antyradio.pl, Wikipedia, rmf.fm, muzyka.wp.pl, i inne

Tekst utworu

[Verse 1]
Should’ve stayed, were there signs, I ignored?
Can I help you, not to hurt, anymore?
We saw brilliance, when the world, was asleep
There are things that we can have, but can’t keep
[Chorus]
If they say
Who cares if one more light goes out?
In the sky of a million stars
It flickers, flickers
Who cares when someone’s time runs out?
If a moment is all we are
Or quicker, quicker
Who cares if one more light goes out?
Well I do
[Verse 2 ]
The reminders, pull the floor from your feet
In the kitchen, one more chair than you need, oh
And you’re angry, and you should be, it’s not fair
Just ’cause you can’t see it, doesn’t mean it, isn’t there
[Chorus]
If they say
Who cares if one more light goes out?
In the sky of a million stars
It flickers, flickers
Who cares when someone’s time runs out?
If a moment is all we are
Or quicker, quicker
Who cares if one more light goes out?
Well I do
[Instrumental + Bridge]
(I do)
[Chorus/Outro]
Who cares if one more light goes out?
In the sky of a million stars
It flickers, flickers
Who cares when someone’s time runs out?
If a moment is all we are
Or quicker, quicker
Who cares if one more light goes out?
Well I do
Well I do
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[5]
US
Alt.
[107]
US
Main.
Rock
[108]
“One Step Closer” 2000 75 5 4
“Crawling” 2001 79 5 3
“Papercut” 32
“In the End” 2 1 3
“Pts.OF.Athrty”
(with Jay Gordon)
2002 29
“Somewhere I Belong” 2003 32 1 1
“Faint” 48 1 2
“Numb” 11 1 1
“From the Inside” 2004
“Breaking the Habit” 20 1 1
“Numb/Encore”
(with Jay-Z)
20
“What I’ve Done” 2007 7 1 1
“Bleed It Out” 52 2 3
“Shadow of the Day” 15 2 6
“Given Up” 2008 99 4 5
“Leave Out All the Rest” 94 11 33
“New Divide” 2009 6 1 1
“The Catalyst” 2010 27 1 12
“Waiting for the End” 42 1 37
“Burning in the Skies” 2011
“Iridescent” 81 19
“Not Alone”[131]
“Burn It Down” 2012 30 1 1
“Lost in the Echo” 95 12 7
“Powerless”[133]
“Castle of Glass” 2013 16
“A Light That Never Comes”
(with Steve Aoki)
65 7
“Guilty All the Same”
(featuring Rakim)
2014 [A] 21 1
“Until It’s Gone” [B] 19 1
“Wastelands”[136]
“Rebellion”[137]
(featuring Daron Malakian)
15
“Final Masquerade” [C] 32 35
“Heavy”
(featuring Kiiara)[138]
2017 45 22
“Talking to Myself” [D]
“One More Light” [E] 21
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Ostatnio wystąpili również gościnnie w utworze “Darker Than Blood” u boku Steve’a Aoki.
Linkin Park – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1996 roku w Los Angeles. Pierwotnie zespół nosił nazwę Xero. Nazwę chciano też zmienić na Hybrid Theory. Idea tej nazwy polegała na zaznaczeniu tego, że Kalifornijczycy grają muzykę nietypową. Nazwa okazała się jednak zastrzeżona przez inny zespół. W 2003 roku MTV2 nazwało Linkin Park szóstym największym zespołem epoki muzyki i trzecim najlepszym z nowego tysiąclecia. Billboard sklasyfikowała LP na pozycji nr 19 na listach Najlepszych Artystów Dekady. W 2012 roku zespół został wybrany do największego artysty z lat 2000 w ankiecie Bracket Madness poll on VH1. W 2014 r. grupa została uznana za największy zespół na świecie przez Kerrang!. Obecny skład formacji stanowi sześć osób. Wokalistą formacji jest Chester Bennington. Gatunki ich muzyki to nu metal, heavy metal, metal alternatywny, post grunge, rapcore, rock alternatywny i rap rock. Ich debiutancka studyjna płyta zatytułowana Hybrid Theory ukazała się 24 października 2000 roku nakładem wytwórni płytowej Warner Bros. i jest utrzymana w gatunkach Nu metal, rap metal oraz rap rock. Album zawiera 12 piosenek. W 2017 roku krążek uzyskał diamentowy certyfikat od RIAA za sprzedaży w rodzinnym kraju zespołu, Stanach Zjednoczonych, ponad jedenaście milionów egzemplarzy. Wydawnictwo osiągneło drugie miejsce na amerykańskiej liście Billboard 200, a także osiągnęło wysokie pozycje na innych listach przebojów na całym świecie. Sprzedano 30 milionów egzemplarzy, co czyni go najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem od czasu albumu Guns N’ Roses “Appetite for Destruction” (1987) i najlepiej sprzedającym się albumem rockowym XXI wieku. Podczas 2002 Grammy Awards materiał został nominowany w kategorii Best Rock Album. Płyta otrzymała ogólnie pozytywne recenzje od krytyków. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 18 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *