Lanberry – Tracę

lanberryJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Lanberry zatytułowana “Tracę”. Kawałek jest kolejną, po nutce ‘Zew’, odsłoną nadchodzącego krążka artystki. Nowa kompozycja została świetnie przyjęta przez krytykę, fanów i słuchaczy. Numer znalazł się na 12. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych nutek w polskich rozgłośniach radiowych, natomiast na liście AirPlay – Nowości kawałek zanotował najwyższą pozycje numer 1. 27 marca 2020 singel w wersji akustycznej został wykonany na żywo w ramach cyklu recitali Digster Live Sessions na kanale Digster Polska.


“Singiel jest przepełniony emocjami i opowieścią o tym, jak łatwo wpuszczamy do swojego życia osoby, które nie zasługują na nasz cenny czas, uwagę i energię”.
“Wielokrotnie podkreślam w wywiadach, że od dziecka słuchałam skrajnie różnej muzyki. Byłam tym dziwnym dzieckiem, które z jednej strony słuchało Spice Girls, Backstreet Boys, Britney, wielkich diw, takich jak Whitney czy Mariah, a z drugiej Alanis Morissette, Heya czy solowej Nosowskiej. Ta eklektyczność pozostała we mnie do dzisiaj i sprawiła, że muzyka nie ma dla mnie granic gatunkowych. To dzięki niej mogę teraz odkryć kolejną warstwę siebie i zaprezentować słuchaczom nową odsłonę swojej twórczości. I z niecierpliwością czekam na to, jak zostanie odebrana przez moich fanów” – powiedziała Lanberry.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu i kompozytorami są Małgorzata Uściłowska, Patryk Kumór oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 marca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 639 724 wyświetleń na Youtube. Wideoklip wyreżyserował Adam Romanowski, który odpowiadał także za zdjęcia i scenariusz. Nagrania zrealizowane zostały w Makata Studio oraz Energy Fitness Club Palace.
Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. „Gotowi Na Wszystko” (nagranego wraz z Feel), który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się platyną, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.
Lanberry to młoda, zdolna wokalistka, która zadebiutowała na rynku fonograficznym singlem “Podpalimy świat” w 2015 roku. Wcześniej próbowała swoich sił w programach: The Voice of Poland oraz X Factor. Mimo, że żadnego z nich nie wygrała, udało jej się rozpocząć karierę. Prawie każda z jej promowanych piosenek gości na antenach największych stacji, dobrych kilka tygodni. Warto wspomnieć o jej serialowej współpracy. W styczniu stworzyła specjalną kompozycję Po Drugiej Stronie Lustra na potrzeby serialu 10h. Dokument opowiada o historii polskiego YouTube’a. Małgosia ma już na koncie dwa albumy i sześć nominacji do Fryderyków. Teraz pracuje nad trzecim, który rozpoczyna nowy etap w jej życiu. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Lanberry zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “miXtura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach Deep House, Tropical House oraz Europop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jej drugi album studyjny.
źródło: viva.pl, rzg.pl, polskieradio.pl, radiozet.pl, wzielonej.pl, muzyka.dziennik.pl, radiozet.pl, eska.pl, nakoncercie.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Lanberry

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu “Tracę”

Tracę
Czuję, że znów tracę siłę
Dzisiaj gasnę
Gdy nadzieja we mnie milknie
Słowa nie ranią mnie już i tak
Więc mów co tylko chcesz, nie widzę nas
Już mnie nie pytaj, mija mi czas
Z życiem staję twarzą w twarz
Jak nieba błękit, deszcz i grad
Jestem ponad tym co budzi strach
Za dużo wiem, za mało mam
Zaczekam chwilę, przyjdzie czas
I nieważne co będzie
Już nie liczę na ciebie, nie
Teraz mi lepiej
Wiesz jak jest
Przy tobie zawsze
Tracę
Nadal czekam na to, co nie przyjdzie
Bez znaczenia
Skoro wszystko jest już inne
Słowa nie ranią mnie już i tak
Więc mów co tylko chcesz, nie widzę nas
Już mnie nie pytaj, mija mi czas
Z życiem staję twarzą w twarz
Jak nieba błękit, deszcz i grad
Jestem ponad tym co budzi strach
Za dużo wiem, za mało mam
Zaczekam chwilę, przyjdzie czas
I nieważne co będzie
Już nie liczę na ciebie, nie
Teraz mi lepiej
Wiesz jak jest
Przy tobie zawsze
I nieważne co będzie
Już nie liczę na ciebie, nie
Teraz mi lepiej
Wiesz jak jest
Przy tobie zawsze tracę

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 25 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *