Lanberry – Plan Awaryjny

lanberryJakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka polskiej piosenkarki Lanberry zatytułowana “Plan Awaryjny”. W tym kipiącym optymizmem singlu artystka rozlicza się z przeszłością. Kawałek jest idealny na wakacje – jest w nim Słońce, uśmiech, dobry humor i pozytywna energia. Nutka jest czwartym singlem zapowiadającym nadchodzący krążek wykonawczyni. Nagranie zdobyło jedno z czterech możliwych wyróżnień (nagrodę jury) w konkursie „Premier” podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Festiwal odbył się w dniach 4–7 września 2020. Kompozycja znalazła się na 18. miejscu listy AirPlay – Top, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych oraz na 2 miejscu AirPlay – Nowości.
Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Małgorzata Uściłowska oraz Monika Wydrzyńska, natomiast kompozytorami są Jakub Krupski i Małgorzata Uściłowska.
Teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 22 lipca 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 566 972 wyświetleń na Youtube. Klimatyczny wideoklip wyreżyserował Adam Romanowski, który odpowiadał także za zdjęcia i scenariusz. W utrzymanym w filmowej, wakacyjnej konwencji wideoklipie Lanberry wdaje się w romans z tajemniczym mężczyzną. Finał tej historii z pewnością Was zaskoczy.
W opisie pod wideo napisano:


“Plan awaryjny niejako domyka historię moich poprzednich dwóch singli „Zew” oraz „Tracę”. Chciałam, by ta piosenka kipiała optymizmem, lekkością i poczuciem wolności. Jest to też ostateczne rozliczenie z przeszłością, dające siłę.
Za tekst odpowiadają sama artystka oraz Monika Wydrzyńska z zespołu Linia Nocna. Warstwa muzyczna to również zasługa Lanberry, którą wspierał kierownik muzyczny jej zespołu – Kuba Krupski. Do produkcji „Planu awaryjnego” wokalistka zaprosiła duet producencki Dominic Buczkowski i Patryk Kumór, by wspólnie wyprodukować singiel”.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 33-letniej artystki pt. „Gotowi Na Wszystko” (nagranego wraz z Feel), który na Youtube ma już 18 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Gotowi na wszystko” pokrył się platyną, przy czym duet z Piotrem Kupichą był także najczęściej odtwarzanym kawałkiem w radiostacjach w pierwszym półroczu 2018 roku. Nutka promowała film “Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego, którego premiera odbyła się 5 stycznia 2018 roku.
Lanberry to zdolna wokalistka, która zadebiutowała na rynku fonograficznym singlem “Podpalimy świat” w 2015 roku. Wcześniej próbowała swoich sił w programach: The Voice of Poland oraz X Factor. Mimo, że żadnego z nich nie wygrała, udało jej się rozpocząć karierę. Prawie każda z jej promowanych piosenek gości na antenach największych stacji, dobrych kilka tygodni. Warto wspomnieć o jej serialowej współpracy. W styczniu stworzyła specjalną kompozycję Po Drugiej Stronie Lustra na potrzeby serialu 10h. Dokument opowiada o historii polskiego YouTube’a. Małgosia ma już na koncie dwa albumy i siedem nominacji do Fryderyków i jedną wygraną tej nagrody. Wykonawczyni może pochwalić się ponad 70 mln streamów oraz dwiema Platynowymi i czterema Złotymi płytami. Artystka już jesienią ma zaprezentować swoją trzecią płytę studyjną. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Lanberry zamyka wydany 9 listopada 2018 roku krążek “miXtura”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska. Album jest utrzymany w gatunkach Deep House, Tropical House oraz Europop. Płyta zawiera 14 numerów. Jest to jej drugi album studyjny.

“Płyta broni się sama w sobie, na tle konkurencji nie wypada najgorzej. Dobre popowe wydawnictwo z widocznym postępem artystycznym samej artystki, która zdaje się, nie będzie szła po linii najmniejszego oporu – tak jak wskazywał na to debiut. Brakuje tu perfekcji i często potencjał utworów był zabity samym niedopracowaniem, ale jest naprawdę dobrze” – napisał o krążku serwis allaboutmusic.pl.

“Podsumowując, najnowszy album Lanberry to jak głosi nazwa niezła „miXtura”. Artystka nie zwalnia tempa i nadal podąża zgodnie z wybraną ścieżką. Na płycie usłyszymy dużo elektroniki, dobrej warstwy muzycznej i popu. Niektóre utwory wywołają z pewnością u nie jednego zachwyt, u innego niechęć” – napisano o wydawnictwie na stronie moskaldamian.wordpress.com.

źródło: eska.pl, muzyka.dziennik.pl, muzyka.interia.pl, eska.pl, nakoncercie.pl, allaboutmusic.pl, moskaldamian.wordpress.com, YouTube, Wikipedia, koncertomania.pl, i inne

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Lanberry

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst nagrania “Plan Awaryjny”

Nie wiesz jak bardzo chciałam odbudować nas
A po drugiej stronie wciąż była twoja obojętna twarz
Jaką odpowiedź
Jaką odpowiedź
Da nam czas?
Jestem zmęczona, na ciebie chora jestem tak
Po raz ostatni daję ci w myślach miejsce
Zapętlam te lepsze chwile
Gdy blisko byłeś
I to na tyle
Chyba dosyć już mam
Tyle straconych szans
Dobrze zaczęło się, teraz w chaosie trwa
Awaryjny zawiódł plan
Ewakuacji nadszedł czas
Stawiam odważnie krok
Siły w sobie już mam
Znowu mi mówisz: Boże, jak możesz taka być?
Rachunek jest prosty
Nikt ci nie każe, zawsze możesz wyjść
Tyle mam w głowie
Tyle mam w głowie
Twoich rad
Jestem zmęczona za długo byłam tu i tak
Po raz ostatni daję ci w myślach miejsce
Zapętlam te lepsze chwile
Gdy blisko byłeś
I to na tyle
Chyba dosyć już mam
Tyle straconych szans
Dobrze zaczęło się, teraz w chaosie trwa
Awaryjny zawiódł plan
Ewakuacji nadszedł czas
Stawiam odważnie krok
Siły w sobie już mam
Chyba dosyć już mam
Tyle straconych szans
Tak dobrze zaczęło się, teraz w chaosie trwa
Awaryjny zawiódł plan
Ewakuacji nadszedł czas
Stawiam odważnie krok
Siły w sobie już mam

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 27 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)