Kygo, Avicii – Forever Yours ft. Sandro Cavazza

kygoW sieci ukazał się nowy wspólny utwór norweskiego DJ-a Kygo oraz szwedzkiego DJ-a Avicii zatytułowany “Forever Yours” (z gościnnym udziałem szwedzkiego piosenkarza Sandro Cavazzy). Tym singlem Kygo i Sandro uczcili pamięć Avicii’ego. Jak to wszystko się zaczęło? Podczas pobytu w USA w 2016, Sandro pokazał wczesną wersję kawałka “Forever Yours” swojemu bliskiemu przyjacielowi, Timowi Berglingowi. Avicii momentalnie zaczął pracę nad numerem. Niestety nigdy nie dokończył nutki. Zainspirowani jego wersją demo, która została zaprezentowana na Ultra Music Festival, Kygo i Sandro postanowili dokończyć produkcję kompozycji, by oddać hołd przyjacielowi.


“Jednym z moich największych marzeń była praca z Timem w studiu. Ale niestety my nigdy, no wiesz, nie doszło do tego. Kiedy więc on (Sandro) przysłał mi tę piosenkę, poczułem że to jedyna możliwa forma współpracy z Timem” – powiedział Kygo.

 

“Ta wersja ‘Forever Yours’, to hołd dla Tima, którym ja i Kygo przekazaliśmy jak wiele dla nas znaczył. Muzyka, którą razem stworzyliśmy, zmieniła moje życie i sposób w jaki postrzegam muzykę. Był dla Kygo największym idolem i największą inspiracją, dzięki temu była możliwa nasza współpraca. Wydajemy tę piosenkę wraz z rodziną Tima, a dochód z utworu zostanie przekazany organizacji non-profit ‘Tim Bergling Foundation’” – mówi Sandro.

Dodajmy, że po śmierci Avicii’ego współpracownicy artysty postanowili dokończyć i odtworzyć zaczęty przez niego materiał na nowy album, a także jego zapisane pomysły. Inni artyści postanowili pomóc w tym i dołożyć swoje wokale oraz trochę swojego mixu. Dzięki temu powstało kilka nowych nutek takich jak “SOS”.
Gatunek nowej piosenki to pop. Materiał napisali: Furrer, Sting, Marcus Thunberg Wessel, Jan Kask, Dominic Miller, Avicii oraz Sandro Cavazza. Kompozycja została wyprodukowana przez Kygo i Avicii’ego.
Oficjalne Lyric Video na YT ukazało się 25 stycznia 2020 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 549 095 wyświetleń na Youtube. W opisie pod wideo napisano:

Ever since Avicii passed away, I have kept the tribute of upload at the tribute header playlist on the channel. This is one of the last songs being released, and I’m happy to be sharing with you all the official lyric video for Forever Yours. RIP Avicii.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu Kygo pt. „Firestone” (z gościnnym udziałem Conrada Sewella), który na Youtube ma już 705 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Firestone” osiągnął pierwsze miejsce na liście Norwegian Singles Chart i stał się wielkim międzynarodowym hitem plasując się na wielu innych listach. Singel pięć razy uzyskał status platynowej płyty w Norwegii i Szwecji.
Kygo to jeden z najsłynniejszych dziś DJ-ów i producentów. Muzyk znany jest ze współpracy m.in. z Seleną Gomez, Ritą Orą czy Ellie Goulding. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię Kygo zamyka wydany w 2017 roku krążek “Kids in Love”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Columbia. Album jest utrzymany w gatunkach Tropical house, Deep house i Downtempo. Płyta zawiera 8 numerów. Jest to jego 2 album studyjny. Na krążku gościnnie wystąpili John Newman, Jason Walker, Oliver Nelson, Bonnie McKee, OneRepublic, Wrabel, The Night Game, James Abrahart oraz Billy Raffoul. Materiał pokrył się platyną. Najbliższy koncert artysty odbędzie się 24 kwietnia 2020 w Las Vegas, NV, US, Encore Beach Club, Wynn Las Vegas, a kolejny 26 kwietnia 2020 w Las Vegas, NV, US, XS Nightclub.
Avicii, właściwie Tim Bergling (ur. 8 września 1989 w Sztokholmie, zm. 20 kwietnia 2018 w Maskacie) – szwedzki DJ, producent muzyczny i autor tekstów. Występował również pod pseudonimami Tim Berg i Tom Hangs. Jego jeden z pierwszych singli – „Bromance”, podbił listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, wreszcie, jako wersja z wokalem, UK Singles Chart w Wielkiej Brytanii i Beatport. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Wake Me Up”, który ma już 1,9 mld wyświetleń. Przypomnijmy, że studyjną dyskografię muzyka zamyka wydany (pośmiertnie) 6 czerwca 2019 roku (SWE) krążek “Tim”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Universal. Album jest utrzymany w gatunkach Downtempo, Dance-pop oraz Progressive House. Płyta zawiera 12 numerów. Jest to jego 3 album studyjny. Materiał otrzymał mieszane recenzje. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 58/100, na podstawie 4 recenzji. Prestiżowy magazyn Rolling Stone przyznał wydawnictwu 2,5 z 5 możliwych gwiazdek. Wszystkie zyski ze sprzedaży albumu zostaną przeznaczone na Fundację Tima Berglinga.
Alessandro Michele Cavazza (ur. 11 września 1992, Sztokholm, Szwecja) to szwedzki piosenkarz i autor tekstów. W wywiadzie udzielonym w czerwcu 2018 r. Cavazza określił swoje pochodzenie jako “bardzo szwedzkie, a częściowo włoskie”. Jego muzyczne wpływy to: Eagle-Eye Cherry, Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Westlife, ABBA, Max Martin, Bon Iver i Queen, w szczególności Freddie Mercury. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Used To” (nagrany wraz z Lou Elliotte), który ma już 5 mln wyświetleń. Jego debiutancka płyta EP-ka zatytułowana “Sandro Cavazza” ukazała się 28 kwietnia 2017 r – jest to jedyny jego album.
źródło: eska.pl, essentialmusic.pl, radiozet.pl, allaboutmusic.pl, YouTube, Wikipedia, songkick.com, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kygo

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst utworu

[Verse 1]
Every time I see your face
There’s a cloud hanging over you
In such a beautiful way
There’s a poetry to your solitude
[Chorus]
Oh, you should let me love you
Hold me now, forevermore
Oh, I’ve been thinking of you
Tell me I’m forever yours
Oh, you should let me love you
Hold me now, forevermore
Oh, I’ve been thinking of you
Tell me I’m forever yours
[Post-Chorus]
Tell me I’m forever yours
Tell me I’m forever yours
[Verse 2]
And you won’t ever have to try
To live by everybody else’s rules
It’ll be just you and I
Together in the altitude
[Chorus]
Oh, you should let me love you
Hold me now, forevermore
Oh, I’ve been thinking of you
Tell me I’m forever yours
Oh, you should let me love you
Hold me now, forevermore
Oh, I’ve been thinking of you
Tell me I’m forever yours
[Post-Chorus]
Tell me I’m forever yours
Tell me I’m forever yours
Tell me I’m forever yours
Tell me I’m forever yours
[Outro]
You should let me love ya, love ya
You should let me love ya, love ya
Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 28 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *