Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, Organek, Igo – Sobie i Wam

krzysztof-zalewskiJakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Kasi Nosowskiej oraz piosenkarzy: Igora Walaszka, Tomasza Organka i Krzysztofa Zalewskiego zatytułowany “Sobie i Wam”. Singiel został wykonany w ramach 10. edycji Męskiego Grania i promuje trasę koncertową.
Męskie Granie to ogólnopolska trasa koncertowa, której inicjatorem i pomysłodawcą jest marka Żywiec. W wydarzeniu biorą udział czołowi polscy muzycy oraz twórcy sztuk wizualnych. Pierwsza odsłona projektu miała miejsce w 2010 roku. Celem projektu Męskie Granie jest zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie słuchaczy do muzycznych eksperymentów. Najbliższy koncert Męskiego Grania odbędzie się 20 lipca 2019 w miejscowości Kraków, Muzeum Lotnictwa, a kolejny 27 lipca 2019 w miejscowości Gdynia, Park Kolibki. W zespole towarzyszyć będą: Marcin Macuk, Michał Król „Fox”, Piotr Pawlak, Michał Maliński „Malina” oraz Bartek Pająk. Oprócz artystów z głównego line-upu, ich gości oraz koncertów specjalnych, na trasie po raz czwarty pojawi się dodatkowa „Scena Ż”, gdzie prezentować się będą młodzi i utalentowani wykonawcy.


– Przed nami dziesiąta edycja trasy Męskie Granie – mówi Ewa Kierlik, Marketing Manager Marki Żywiec. – Ze względu na olbrzymie zainteresowanie projektem zdecydowaliśmy się na powiększenie lokalizacji koncertowych, zachowując jednak wyjątkowość wydarzenia. Wszystkie miejsca, które odwiedzimy zostały specjalnie wyselekcjonowane, aby mimo większej liczby gości, zapewnić tak cenioną atmosferę, która towarzyszy Męskiemu Graniu od początku – zapowiedziała Kierlik.

Ubiegłoroczny kawałek Męskiego Grania “Początek” zaśpiewany przez Korteza, Dawida Podsiadłę i Krzysztofa Zalewskiego przez kilka tygodni okupował pierwsze miejsca list przebojów. W ciągu roku został 77 mln razy odtworzony na YouTubie, zdobył też dwa Fryderyki – za piosenkę i teledysk roku.
Autorką tekstu nowej piosenki jest Katarzyna Nosowska, natomiast kompozytorami są Marcin Macuk i Katarzyna Nosowska.
Teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 30 maja 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 15 974 215 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserował i scenariusz do niego napisał Alan Willmann. W klipie zobaczyć możemy m.in: Brodkę, O.S.T.R, Wojciecha Waglewskiego i Andrzeja Smolika.
Kasia Nosowska to jedna z najbardziej zasłużonych wokalistek polskiej, alternatywnej sceny muzycznej. Znana jest głównie z wieloletnich występów z rockowym zespołem Hey. Artystka słynie ze swojej ogromnej skromności, ciepła i sympatii, którą dzieli się z fanami podczas koncertów. Katarzyna Nosowska to też pierwsza dyrektor artystyczna w historii Męskiego Grania, która otworzyła projekt na kobiety, podnosząc jego muzyczną wartość. Dużą popularnością na Youtube z jej produkcji cieszy się numer “Ja Pas!”, który ma już 4,4 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową solową dyskografię 47-latki zamyka wydany 12 października 2018 roku krążek “Basta”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax. Album jest utrzymany w gatunku muzyka elektroniczna. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej ósmy solowy album. Krążek pokrył się złotem. Wydawnictwo uhonorowano Fryderykiem 2019 w kategorii «Album Roku Alternatywa».
Igo, czyli Igor Walaszek, pochodzi z Krakowa. To właśnie tam skończył szkołę, a następnie założył wytwórnię muzyczną. Wiele osób może kojarzyć go przede wszystkim z duetu Bass Astral x Igo. Igor Walaszek tworzy go z producentem Kubą Traczem. Ich zespół powstał w 2015 roku i znany jest z łamania konwenansów w muzyce elektronicznej.
Tomasz Organek (ur. 30 listopada 1976 w Suwałkach) – polski muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. Współzałożyciel i członek zespołu SOFA, twórca projektu Ørganek. Ten charyzmatyczny muzyk dwukrotnie stał na czele Męskie Granie Orkiestry, każdorazowo porywając tłumy.
Krzysztof Zalewski zdobył popularność w 2003 roku, kiedy wygrał drugą edycję polskiego „Idola”. Dużą popularnością na Youtube z jego produkcji cieszy się numer “Miłość miłość”, który ma już 15 mln wyświetleń. 34-latek ma dziś na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym najnowsze wydawnictwo z coverami Czesława Niemena. Krążek Zalewski śpiewa Niemena ukazał się 26 stycznia 2018 nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach avant pop i rock. Płyta zawiera 15 numerów. Album pokrył się złotem.
źródło: radiozet.pl, wyborcza.pl, pl.wikipedia.org, katowice.wyborcza.pl, muzyka.interia.pl, wprost.pl, noizz.pl, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru

Za dużo roboty, a kołaczy brak
Za nisko ten sufit, żeby długi mógł stać
Zbyt kręta ta droga, by lekko ją przejść
Za suto na stole, żeby dało się zjeść
Za duże to ego, by dogadać się
Za mała ta chata, by kobietę mieć
Za jasny ten księżyc, by dało się spać
Za krótki ten łańcuch, by dać nogi za pas
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Za krótkie te nogi, by dogonić czas
(Za krótkie te nogi, by dogonić czas)
Za ciężka ta głowa, by pionowo stać
(Za ciężka ta głowa, by pionowo stać)
Zbyt mało tu miejsca, żeby rozgościć się
(Zbyt mało tu miejsca, żeby rozgościć się)
Za mało wszystkiego, co można by mieć
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół
Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 16 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *