Ochman – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Ochmana to:

Jeżeli nowy utwór, o którym piszemy w tym wpisie, nie jest tym którego szukasz, to zobacz niżej do listy utworów – może tam go znajdziesz.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Jakiś czas temu w sieci ukazała się nowa piosenka amerykańsko-polskiego piosenkarza Ochmana zatytułowana “River”. Kawałek ten to siódmy singel artysty z jego debiutanckiego krążka zatytułowanego ‘Ochman’ (więcej o płycie na dole artykułu). Numer zwyciężył na koncercie Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!, stanowiącym polskie eliminacje i reprezentował Polskę podczas 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie (2022). River” to nutka, w której utalentowany wokalista dysponujący tenorem lirycznym, może pokazać skalę możliwości swojego wyszkolonego głosu. Krystian Ochman stworzył kompozycje specjalnie pod konkurs Eurowizji. Artysta śpiewa w niej po angielsku, a na scenie w Turynie towarzyszyły mu tancerki z Egurrola Dance Studio. Za choreografię podczas występu Polski na Eurowizji 2022 odpowiedzialny był Agustin Egurrola. Tancerki, które towarzyszyły Krystianowi Ochmanowi na scenie to: Kateryna Nesterova, Paulina Przestrzelska, Julia Adamczyk i Martyna Przybyłowska.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji został rozegrany 10, 12 i 14 maja 2022 w hali PalaOlimpico w Turynie. Koncerty zorganizowała Europejska Unia Nadawców oraz włoski nadawca publiczny Radiotelevisione italiana (Rai). Finał konkursu wygrała grupa Kalush Orchestra, reprezentanci Ukrainy z kawałkiem „Stefania”, za który otrzymali łącznie 631 punktów w głosowaniu jurorów i telewidzów.

Gatunki nowej piosenki to muzyka poważna i pop. Autorami tekstu są Krystian Ochman oraz Ashley Hicklin, natomiast kompozytorami są Krystian Ochman, @atutowy (Adam Wiśniewski), Tribbs i Ashley Hicklin.

Kawałek na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął, jak dotychczas, najwyższą pozycję numer 27, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YouTube ukazał się 3 lutego 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 4 953 055 wyświetleń na YT i jest na pozycji NR 37 W KATEGORII NAJPOPULARNIEJSZYCH TELEDYSKÓW (w artykule opublikowanym w serwisie 4fun.tv w dniu 14 maj 2022 czytamy, że wideo z występu Krystiana Ochmana w półfinale było na 2. miejscu na karcie Na Czasie polskiego YouTube’a). Wideoklip wyreżyserował Dawid Ziemba (był też reżyserem kilku innych teledysków m.in. Lanberry: Zew, Lanberry: Mówiłeś, Lanberry: Nie ma mnie).

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 22-letniego artysty pt. „Światłocienie” (producent @atutowy), który na YouTube ma już 6 mln wyświetleń? Zobaczymy.

źródło: kultura.onet.pl, 4fun.tv, imdb.com, | YouTube, Wikipedia, i inne

Tekst nagrania “River”

[Verse 1]
Gonna take my body down
Right down, down, down to the river
Gonna take my body down

[Pre-Chorus]
Let the water carry me away
Just float away
Oh-oh-oh-oh-oh

[Chorus]
Bury all of my things
Bury me in my skin
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done
Who’d wanna be a king
Pulling too many strings?
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done

[Post-Chorus]
(Oh) Carry me away
I’ll float away (Oh)
In the river

[Verse 2]
Gonna lay my head right down
Right now, now, now and forever
Gonna lay my head right down

[Pre-Chorus]
Let the water carry me away
Just float away

[Chorus]
Bury all of my things
Bury me in my skin
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done
Who’d wanna be a king
Pulling too many strings?
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done

[Post-Chorus]
(Oh) Carry me away
I’ll float away (Oh)

[Bridge]
In the river, oh-oh
In the river, oh-oh
In the river, oh, yeah

[Chorus]
Bury all of my things
Bury me in my skin
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done
Who’d wanna be a king
Pulling too many strings?
All that I’ve done
Oh Lord, I’m done
(Oh)

[Outro]
Gonna take my body down
Right down, down, down to the river

Lista utworów

1. All by Myself
2. Christmas Vibes
3. Frozen
4. Gdzie iść?
5. Ja to znam feat.Avi & @atutowy
6. Lights in the Dark
7. Nie chcę już czekać
8. Nie czekaj mnie w Argentynie
9. River
Pozostałe utwory są na tej stronie

Krystian Jan Ochman (ur. 19 lipca 1999 w Melrose) – amerykańsko-polski piosenkarz i kompozytor, który w swojej twórczości łączy brzmienie śpiewu klasycznego z repertuarem rozrywkowym. Zwycięzca 11. edycji programu The Voice of Poland (2020). Reprezentant Polski w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji (2022), w którym zajął 12 miejsce. Gatunki jego muzyki to muzyka poważna i pop. Jego debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Ochman” ukazała się 19 listopada 2021 roku nakładem wytwórni płytowej Universal Music Polska i jest utrzymana w gatunkach pop oraz hip-hop. Album zawiera 11 piosenek. Wydawnictwo zadebiutowało na 6. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. Za brzmienie dużej części krążka odpowiada producent @atutowy (do tej pory kojarzony raczej ze środowiskiem hip-hopowym i współpracujący z takimi raperami, jak Miły ATZ, Taco Hemingway, Ten Typ Mes, Pezet, Wac Toja, Berson, Kukon czy Frosti). Na materiale pojawił się jeden gość – raper Avi.

“Debiutancki album Krystiana Ochmana to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku nad Wisłą, bowiem artysta szybko został okrzyknięty objawieniem muzycznym fenomenem i nie da się ukryć, że ten urodzony niedaleko Waszyngtonu wokalista faktycznie wprowadził na polską scenę sporo świeżości” – czytamy w serwisie rytmy.pl.

“Ochman to jeden z moich ulubionych polskich albumów tego roku, a być może i albumów w ogóle. Szczerze nie spodziewałem obcować z tak dobrym dziełem, a tym bardziej wobec laureata telewizyjnego show, który dopiero zaczyna swoją twórczą przygodę” – napisał Christian Cieślak w recenzji wydawnictwa w serwisie allaboutmusic.pl i dał mu ocenę 4,5/5 gwiazdek.

Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org, olis.onyx.pl, rytmy.pl oraz allaboutmusic.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 7 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 1)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *