Kayah – nowa piosenka

Tytuł nowej piosenki Kayah to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kayah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka polskiej piosenkarki Kayah oraz amerykańskiego piosenkarza Nicka Sincklera zatytułowana “Kochaj różnym być”. To nie pierwsza współpraca obu artystów – Amerykanin śpiewał też na krążku Polki zatytułowanym “Skała” z 2009. Nowy singiel to ich zaproszenie do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły.

“Kiedy myślę o ludzkości, przypomina mi się pewne powiedzenie o dłoni, którą tworzą różne palce, ale dopiero w połączeniu i harmonii budują sprawną maszynę do działania. Przekaz utworu jest podobny. Piękną melodię, tworzą dopiero w połączeniu, różnorodne dźwięki i akordy, a tęcza jest kompletna i zjawiskowa, gdy składa się z wielu barw, nie jednej… Kochajmy być różni i dajmy innym prawo do tego samego” – powiedziała Kayah o kawałku.

Warto tu wspomnieć, że założona przez Kayah wytwórnia płytowa Kayax regularnie angażuje się w obchody Pride Month.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Kayah oraz Michał Kubasiewicz (prywatnie jest mężem i menedżerem Nicka), natomiast kompozytorami są Nick Sinckler i Adam Joseph.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 10 czerwca 2021 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 148 473 wyświetleń na Youtube i jest na pozycji numer #47 na karcie “Na czasie” (karta “Na czasie” pokazuje najchętniej odtwarzane wideo na polskim YouTube). Wideoklip wyreżyserował Krzysztof Szlęzak, który odpowiadał również za zdjęcia (współpracował z Kayah przy wielu jej ostatnich projektach muzycznych). Do wystąpienia w teledysku zaproszonych zostało wielu nietuzinkowych gości. Zarówno tych znanych, jak Patricia Kazadi, Gabi Drzewiecka, Michał Piróg czy Adam Wdówka z programu “Down the road”, jak i mniej znanych. W wideoklipie wystąpiły osoby w różnym wieku, o różnych kolorach skóry, pochodzeniu, hetero i nieheteronormatywne.

W opisie pod wideo napisano:

Kayah i Nick Sinckler zapraszają do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Artyści pragną tchnąć w ludzi nadzieję, dodać otuchy i odwagi, by nie silić się na bycie tym – kim się nie jest oraz by nie starać się wpasowywać w narzucane kanony i stereotypy, bo właśnie w różnorodności tkwi prawdziwe piękno. A wtedy, gdy kocha się siebie samego – można w pełni pokochać cały świat.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 53-letniej wykonawczyni pt. „Ramię w ramię” (nagranego wraz z Viki Gabor), który na Youtube ma już 46 mln wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że singiel „Ramię w ramię” na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 4, a na liście AirPlay – Nowości (oficjalna lista pięciu najczęściej granych nowych piosenek przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął pozycję numer 2. Kawałek reprezentował Polskę w plebiscycie OGAE Song Contest 2020, podczas którego w finale konkursu zajął 16. miejsce i uzyskał 43 punkty. Materiał zdobył certyfikat podwójnie platynowej płyty.

Kayah jest jedną z najpopularniejszych i najwybitniejszych wokalistek w Polsce. Artystka będzie jedną z gwiazd tegorocznego Polsat SuperHit Festival w Sopocie (25-26 czerwca). Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach kolęda i muzyka zimowa. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 11 album studyjny. Wydawnictwo zadebiutowało na 45. miejscu polskiej listy sprzedaży – OLiS. “Gdy pada śnieg” to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy Święta Bożego Narodzenia uwielbiają spędzać w gronie rodzinnym przy wyśmienitej muzyce.

“Gdy Pada Śnieg to pozytywne zaskoczenie. Pomimo dużego uznania dla dorobku Kayah, obawiałem się sztampy i powtórki z rozrywki – dostałem bardzo ciepły, świąteczny album, do którego chętnie wrócę w zimowy wieczór” – napisano w recenzji materiału w serwisie allaboutmusic.pl.

Wykonawczyni na ten rok ma zaplanowanych 5 koncertów.

Nick Sinckler (ur. 25 lipca 1980 w Nowym Jorku) – amerykański piosenkarz. W wieku sześciu lat zaczął naukę gry na saksofonie. Współpracował z producentami Cirque du Soleil, śpiewał również w chórkach Adama Josepha, Paradise i Billy’ego Portera. Od 2007 przebywa w Polsce. Warto tu wspomnieć, że popularnością na YouTube cieszy się numer “I’m On My Way” (DJ Inox feat. Nick Sinckler), który ma już 309 tys. wyświetleń. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię 40-letniego muzyka zamyka wydany 8 kwietnia 2018 roku krążek “11 X 11”. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 13 grudnia 2021 w miejscowości Kraków, ICE Congress Centre.

źródło: muzyka.interia.pl, radiozet.pl, muzyka.t-mobile.pl, | kulturalnemedia.pl, muzyka.interia.pl, olis.onyx.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, koncertomania.pl, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “Kochaj różnym być”

Przyszła do mnie ta melodia
Pewnie nie opuści mnie
Chociaż różne nuty co dnia
Nią połączą się

I my możemy być melodią
i jak piękny akord razem brzmień
razem cieszyć się harmonią
choć z nas każdy inny jest

kochaj różnym być
kochaj, więcej nic
bo tak długo jak kochasz siebie sam
możesz kochać świat
co urodę ma
w tym ze ciągle drga różnorodnością barw

a ku niebu jak pochodnia
wielobarwny łuk się pni
każdy kolor to historia
życie cudem jest

i my możemy być ta tęczą
tęczą piękną aż zapiera dech
gdy w harmonii będzie większość
choć wciąż tak pięknie różnimy się

kochaj różnym być
kochaj, więcej nic
bo tak długo jak kochasz siebie sam
możesz kochać świat
co urodę ma
w tym ze ciągle drga różnorodnością barw

kochaj, kochaj różnym być
kochaj, kochaj różnym być
kochaj, kochaj różnym być
kochaj różnym być
kochaj, kochaj różnym być
kochaj, kochaj różnym być
kochaj różnym być

kochaj różnym być
kochaj, więcej nic
bo tak długo jak kochasz siebie sam
możesz kochać świat
co urodę ma
w tym ze ciągle drga różnorodnością barw

Single

Rok Tytuł Pozycja na liście
POL
[25]
RMF
[26]
CLP
[27]
SLiP
[28]
LP3
[29]
30 ton
1989 „Córeczko” 21
1995 „Jak liść” 4
„Nawet deszcz” 29 27 9
1996 „Fleciki” 8 1 7
„Santana” 21
„Horyzont” (oraz Kasia Stankiewicz i Andrzej Krzywy) 30 38 8
1997 „Na językach” 5 6 2
„Supermenka” 1 5 6
„Uwierz… to nie ja” (oraz Urszula) 48 27
1998 „Hit” (oraz Michał Urbaniak) 17
1999 „Śpij kochanie, śpij” (oraz Goran Bregović) 1 1 1
„Prawy do lewego” (oraz Goran Bregović) 6 1 1
„To nie ptak” (oraz Goran Bregović) 20 2 1
„Nie ma, nie ma Ciebie” (oraz Goran Bregović) 62 23 14
2000 „Jaka ja Kayah” 32 4 3
„Anioł wiedział” 48 5 10
„Topielice” 43
2001 „Wiosna przyjdzie i tak” 21
„Embarcação” (oraz Cesária Évora) 16
2002 „Dobry potwór nie jest zły”
(oraz Michał Żebrowski)
48
2003 „Tylko ty i ja” (oraz Blenders) 36
„Testosteron” 5 15 4 2 1
2004 „Do D.N.A.” 47 40
„Duchy tych co mieszkali tu”
„Prócz ciebie, nic” (oraz Krzysztof Kiljański) 1 2 10 1 1
2005 „Najpiękniejsi” (oraz Poluzjanci) 38
„Jutro rano” 2 11 19 34 1
2006 „Jaka miłość, taka śmierć”
„Kochankowie Roku Tygrysa”
2007 „Wszystkie Ryśki to porządne chłopaki”
(oraz Stanisław Tym)
38
2008 „Ding dong” 20
2009 „Jak skała” 21
„Ocean spokojny już” 35
2010 „Dla ciebie jestem sobą” (oraz Renata Przemyk)
2011 „Za późno” 5 1 5 37
2013 „Muszlo moja”
„Rebeka” 33
„Kicy bidy i bokha” (oraz Elżbieta Towarnicka)
2014 „I Say A Little Prayer” (oraz Andrzej Piaseczny)
2015 „Skrucha” (gościnnie u Jafii)
2016 „Róż i dusz” (gościnnie u Pectus)
„Pusty talerzyk” 46
„Gdy pada śnieg”
2017 „Po co” (oraz Idan Raichel) 3 1 2 5 40
„Podatek od miłości” (oraz Grzegorz Hyży) 5 1 10 3
2018 „Chwytaj dzień” (oraz Zbigniew Wodecki) 84 5
„Supermenka 2018” (oraz KęKę) 33
„Miłość”
2019 „Dawaj w długą” 68
2020 „Ramię w ramię” (oraz Viki Gabor) 4 1 9 5
„Przejazdem” (gościnnie u Pectus) 19
„Królestwo kobiet” (oraz Mery Spolsky)
„Kocham Cię” (gościnnie u Marii Sadowskiej)
„Nisko jest niebo” (gościnnie u Pezeta) 2 19
2021 „Nie dzielcie nas” (oraz Krzysztof Iwaneczko)
“Intro” (gościnnie u Winiego)
„Kochaj różnym być” (oraz Nick Sinckler)

“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

Kayah, właśc. Katarzyna Magda Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) – polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej, założycielka własnej wytwórni płytowej Kayax w 2001 roku. Kayah zaczęła swoją karierę muzyczną w 1984 roku, nawiązując współpracę z Kostkiem Joriadisem, a później z zespołami Rastar i Zgoda. Rok później uzyskała dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz. Na początku swojej kariery śpiewała w chórach i nagrywała partie wokalne dla wielu zespołów, takich jak Tilt. W 1988 roku ukazał się jej pierwszy długogrający tytułowy album. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. Było to rozczarowanie komercyjne i artystyczne, a dziś nie ma go w oficjalnej dyskografii Kayah. W 1995 roku wydała swój pierwszy samodzielny solowy album, Kamień. To był wielki sukces, składający się z melancholijnych popowych piosenek, wywodzących się z tradycji soul i jazz. W tym samym roku została laureatką Wokalistka Roku polskiej branży muzycznej i otrzymała nagrodę Fryderyk w uznaniu jej osiągnięć. W 1997 roku otrzymała kolejne trzy Fryderyki, tym razem za album Zebra oraz w kategoriach Wokalista Roku i Kompozytor Roku. Z Zebrą zmieniła styl, podążając w kierunku amerykańskiej muzyki soul/funk. Album zrodził dwa przeboje “Na językach” i “Supermenka”. Gatunki jej muzyki to pop, soul, jazz i folk. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Kayah” ukazała się w 1988 roku nakładem wytwórni płytowej Polskie Nagrania i jest utrzymana w gatunku pop. Album mieści 9 piosenek i zawiera kompozycje Johna Portera i Neila Blacka. Teksty napisał Maciej Zembaty. Piosenkarka jednak dystansuje się od tego wydawnictwa i jako swój prawdziwy debiut traktuje krążek “Kamień” z 1995 roku. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 178 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *