Kayah, KęKę – Supermenka 2018

Jakiś czas temu w sieci ukazał się nowy wspólny utwór polskiej piosenkarki Kayah i polskiego rapera KęKę zatytułowany “Supermenka 2018”. Kawałek powstał w ramach projektu T‑Mobile Electronic Beats „Powroty”. Na czym polega ten unikalny projekt muzyczny? Artyści z różnych muzycznych światów i z całkowicie innym bagażem artystycznych doświadczeń łączą siły, by odświeżyć wielkie hity. Zupełnie nowe odsłony swoich przebojów zaprezentowali Kayah z KęKę, NOSOWSKA i ZAMILSKA oraz Sistars z Bass Astral x Igo. Wideoklipy stworzone do nowych aranżacji notują miliony wyświetleń. Zgodnie ze swoim mottem „Life is for sharing” T‑Mobile pragnie przekazać swoją radość i pozytywną energię wszystkim. „Supermenka” to jeden z licznych wielkich przebojów Kayah. Nagranie to liczy sobie już ponad 20 lat. Oryginalnie ukazało się bowiem w 1997 roku na bestsellerowym albumie artystki “Zebra”. W teledysku do kawałka wystąpił sam Ice-T – legenda amerykańskiego gangsta rapu.


– “Gdy tylko dostałem propozycję udziału w projekcie T-Mobile Electronic Beats POWROTY, aby odświeżyć wspólnie któryś z przebojów Kayah, nie zastanawiałem się ani chwili. Pierwszy kawałek, który przyszedł mi do głowy, to była właśnie „Supermenka”. Ten numer z 1997 roku, to chyba moje pierwsze muzyczne wspomnienie z Kayah. Już nie pamiętam, czy to przez obecność Ice-T w klipie, czy może już wtedy w mojej 14-letniej głowie, kiełkowała myśl, że Supermenka widzi tylko jedną stronę medalu….:). Chciałem zaprezentować swój punkt widzenia i cieszy mnie, że moja wizja i mój pomysł na utwór został przyjęty w 100%. No i ten listonosz… Nie mogło być inaczej (śmiech)” – powiedział KęKę o nowym projekcie.

Natomiast Kayah powiedziała o projekcie:

– “T-Mobile Electronic Beats POWROTY to projekt, który od razu przypadł mi do gustu. Uwielbiam kiedy utwory dostają nowe aranże, nowe brzmienia i nowe życie. Wiecie doskonale, że kocham muzyczne eksperymenty. Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego rapera. Kiedy zapoznałam się z twórczością KęKę, jego historią, metamorfozą, rozwojem i przede wszystkim utworami, z których płynie mądrość, trafność spostrzeżeń, ale też wielki dystans do siebie i świata, wiedziałam że to musi być on. Ogromnie ucieszyłam się kiedy przyjął moje zaproszenie do projektu i wybrał Supermenkę. A kiedy już go poznałam w studiu, wiedziałam, że zrobimy wspólnie wyjątkową rzecz. Myślę, że intuicja mnie nie zawiodła”.

Gatunek nowej piosenki to pop. Autorami tekstu są Kayah i Piotr „KęKę” Siara, natomiast kompozytorką jest Kayah.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 14 czerwca 2018 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 1 685 271 wyświetleń na Youtube. Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawczyni pt. „Po co” (z gościnnym udziałem Idana Raichela), który na Youtube ma przeszło 18 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Warto dodać, że Kayah to jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich 25 lat, natomiast KęKę to stale zyskujący na popularności raper, który w ciągu ostatnich 5 lat sprzedał ponad 200 tysięcy swoich płyt. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach kolęda i muzyka zimowa. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 11 album studyjny.
Natomiast dyskografię KęKę zamyka wydany 23 marca 2018 krążek “To tu”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Takie Rzeczy Label i jest utrzymany w gatunku hip-hop/rap. Płyta zawiera 14 numerów. Album pokrył się podwójną platyną. Najbliższy koncert Kayah odbędzie się 21-12-2018 w Toruniu (Kujawsko-pomorskie), a kolejny 28-12-2018 w Kaliszu (Wielkopolskie). Natomiast najbliższy koncert KęKę odbędzie się 22-12-2018 w Wrześni (Wielkopolskie), a kolejny 18-01-2019 w Krakowie (Małopolskie).
źródło: rmf.fm, firma.t-mobile.pl, glamrap.pl oraz Internet
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kayah i Kękę

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

Tekst numeru

[Kayah]
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień, pewnie byłabym
Supermenem tyle o kobietach wiem – jestem jedną z nich.
[KęKę (&Kayah)]
Skoro masz taką rozległą wiedzę, może mogłabyś mi parę spraw wyjaśnić.
Supermenko, tak chciałbym wiedzieć, jak dobrze do serca mam trafić.
Nie wszystkich a jednej, więc to powinno być proste, że nie wiem.
Tak długo szukałem, straciłem nadzieję, ale na szczęście trafiłem na Ciebie. (No!)
Jak mam być twardym jak wiking, lecz lekko jak fale kołysać? (Lu li lu li)
Jak wszystko mam wiedzieć, by dobrze doradzić, lecz wcale nie pytać? (Nie, nie, nie, nie)
Jak być facetem jak z marzeń, ale omijać obłoki?
Czy mi to wszystko pokażesz, da się to jakoś zrozumieć, tak bez supermocy?
[Kayah]
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dzień, pewnie byłabym
Supermenem tyle o kobietach wiem – jestem jedną z nich.
[KęKę (&Kayah)]
Jak mam przełamać codzienność, gdy pragnie by znów ją zaskoczyć
Lecz jednocześnie dać pewność, że będę tu o tej i o tej. (O tej i o tej)
A jak jej sprawy zrozumieć, spamiętać, nawet te błahe, znaczy te ważne
Wszystkie są ważne, jak ma to pojąć tak przeciętny facet?
Jak przez telefon jej śpiewam, to przykro, bo jestem daleko. (Nie śpiewaj mi)
Kwiaty do domu przynoszę, to groźnie, bo koty jej zjedzą. (Nie przynoś ich)
Listów noszenie nic nie da, no tutaj akurat mam pewność. (To nie da nic)
Ej, Supermenko, co robić, no proszę Cię, podziel się wiedzą.
[Kayah]
Otwórz serce, zrób w nim miejsce, bo
Pojmiesz więcej, gdy pokochasz ją.
[KęKę]
I tylko kiedy już później, przytula się do mnie tak mocno
Mówi nie próbuj zrozumieć wystarczy mi, że jesteś obok.
Ja już nie muszę nic wiedzieć, bo cieszy mnie to co mamy.
Ej Supermenko tak szczerze, to proszę Cię, zostaw nas samych, wiesz.

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 19 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *