Kayah – Dawaj w długą

W sieci ukazał się nowy utwór polskiej piosenkarki Kayah zatytułowany “Dawaj w długą”. Singiel to prezent od Kayah dla wszystkich fanów bałkańskich rytmów, z okazji 20-lecia albumu „Kayah i Bregović”, który ukazał się 12 kwietnia 1999 nakładem wytwórni płytowej BMG. Płyta jest utrzymana w gatunku pop i zawiera 10 kawałków. Kayah napisała słowa wszystkich numerów i udzieliła wokalu. Goran Bregović jest autorem muzyki i producentem. Krążek sprzedał się w nakładzie ponad 700 tysięcy egzemplarzy w Polsce i zdobył status diamentowej płyty, stając się jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych lat 90. Mimo upływu czasu fenomen tego muzycznego zjawiska nie blednie. Kayah i Goran właśnie zakończyli trasę, która wyprzedała się na pniu. Sale koncertowe wypełnione były po brzegi publicznością w każdym wieku. Kolejny koncert planowany jest na 24 października 2019 w Tauron Arena w Krakowie, gdzie artyści będą oficjalnie świętować 20-lecie albumu. Płyta odniosła sukces również za granicą, najgłośniej było o niej w Hiszpanii, na Węgrzech i we Włoszech. Skoczny nowy kawałek nawiązuje klimatem do kultowego krążka sprzed lat.
– “To jest piosenka absolutnie na piątek, chociaż niektórzy zaczynają weekend znacznie wcześniej. (…) Nie zależnie od tego, ile mamy czasu na zabawę, życzę wam wszystkim, abyście się świetnie bawili, żebyście dawali w długą – bo o tym jest ta piosenka! Każda okazja – nie tylko 20-lecie obchodzenia czegoś, tak jak w naszym przypadku – jest czymś fajnym, żeby świętować i cieszyć się fajnym towarzystwem” – powiedziała wykonawczyni o nowej kompozycji.
Autorką tekstu jest Kayah, natomiast kompozytorem jest Jan Smoczyński. Kompozycja została wyprodukowana przez Jana Smoczyńskiego.
Oficjalny teledysk do nowego utworu na YT ukazał się 11 kwietnia 2019 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 210 359 wyświetleń na Youtube. Wideolip zrealizowano podczas trasy koncertowej Kayah i Bregović w kwietniu 2019 roku. Pełną realizacją teledysku zajął się Krzysztof Szlęzak. Czy produkcja powtórzy sukces hitu wykonawczyni pt. „Po co” (z gościnnym udziałem Idana Raichela), który na Youtube ma już 18 milionów wyświetleń? Zobaczymy.
Kayah to jedna z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej ostatnich 25 lat. Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 4 listopada 2016 roku krążek “Gdy pada śnieg”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Kayax i jest utrzymany w gatunkach kolęda i muzyka zimowa. Płyta zawiera 11 numerów. Jest to jej 11 album studyjny. Najbliższa impreza, na której wystąpi 51-latka odbędzie się 26-05-2019 w Warszawie (Mazowieckie), a kolejna 07-06-2019 w Krakowie (Małopolskie).
Goran Bregović (ur. 22 marca 1950 w Sarajewie) to kompozytor muzyki rockowej, elektronicznej i etnicznej. W swojej twórczości łączy m.in. tradycyjne brzmienia ludowe z męskimi chórami i dźwiękami z syntezatora, chociaż zasłynął jako lider i autor muzyki zespołu rockowego Bijelo Dugme. Najbliższy koncert 69-latka odbędzie się 10 maja 2019 w Thebarton Theatre, Adelaide, SA, Australia, a kolejny 12 maja 2019 w Perth Concert Hall, Perth, WA, Australia.
źródło: rmf.fm, jastrzabpost.pl, glamrap.pl, pl.wikipedia.org, i inne
Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowej piosenki Kayah

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.


Tekst numeru

W pół do, a ty Bóg wie gdzie
I choć weekend zaczął się
Kwadrans mija, ja niczyja
Spóźniasz się bezwstydnie
Ja gotowa, tak jak nowa
Moja szminka—stygnie
Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemy razem konie kraść
Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa
Nocą zabalować chcę
Jutro będę leczyć się
Do cholery, bądźże szczery
Spóźniasz się bezwstydnie
Na tańce w klubie
Tak jak lubię
Teraz szminka stygnie
Aniołek na co dzień ze mnie jest
Lecz dzisiaj nie…
Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemyrazem konie kraść
Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa
Dawaj w długą! Za niedługo
Miasto wzywa nas
Dobrze wiemy, że umiemyrazem konie kraść
Powiadali o dwóch takich
Co Księżyc skradli raz
Dobrze wiemy, że umiemy razem nawet skraść Księżyce dwa

Powiązane wpisy:

Jak dobrze znasz artystów jednego przeboju? – Quiz. Odpowiedz na 15 pytań i sprawdź swój wynik. Quiz jest dostępny na tej stronie.

(Odwiedzono: 17 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *