Katy Perry – nowa piosenka

Katy Perry 2Tytuł nowej piosenki Katy Perry to:

Jeżeli chcesz skopiować tytuł najnowszej piosenki to zobacz niżej do singli do roku 2021.


 

Obejrzyj na wideo i posłuchaj nowego utworu Katy

Jeśli wideo się nie wyświetla to spróbuj wyszukać i posłuchać tego utworu na tej stronie. Znajdziesz tam także inne utwory.

W sieci ukazała się wspólna nowa piosenka amerykańskiej piosenkarki Katy Perry oraz szwedzkiego producenta Alesso zatytułowana “When I’m Gone”. Singiel jest zapowiedzią nowego krążka artystki, który ma się ukazać jeszcze w 2022 roku.

„When I’m gone” brzmi nienagannie, ale chyba brakuje mu jakiegoś oryginalnego lajt motywu. Jest jednak zdecydowanie tanecznie, tak lekko house’owo – napisał serwis djpromotion.com.pl.

Katy Perry o nutce powiedziała następująco:

“When it comes to my music videos we all know I like to push the boundaries and myself, and create unique opportunities for my fans to see them. ESPN and especially College GameDay hold a special place in my heart, so partnering with Alesso to become the first artists to ever debut a global music video within a live event on ESPN made for a perfect and natural pairing.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Jeśli chodzi o moje teledyski, wszyscy wiemy, że lubię przekraczać granice i przekraczać siebie oraz stwarzać moim fanom wyjątkowe okazje do ich zobaczenia. ESPN, a zwłaszcza College GameDay, zajmują szczególne miejsce w moim sercu, więc współpraca z Alesso, aby stać się pierwszymi artystami, którzy kiedykolwiek zadebiutowali globalnym teledyskiem w ramach wydarzenia na żywo na ESPN, stworzyła idealne i naturalne połączenie.”

Alesso o nutce powiedział następująco:

“I’m so thrilled that “When I’m Gone” is finally out. We’ve been waiting the whole year to share it with all of you. I’m honored to collaborate with Katy on such an amazing dance record and with ESPN to become the first artists to premiere our music video at halftime of the College Football Playoff National Championship. I loved working with her and think this song and video came out super special.”

Translator nam to przetłumaczył następująco:

“Jestem tak zachwycony, że “When I’m Gone” wreszcie się ukazało. Cały rok czekaliśmy, aby podzielić się tym z wami wszystkimi. Jestem zaszczycony, że mogę współpracować z Katy przy tak niesamowitej płycie tanecznej i z ESPN, aby stać się pierwszymi artystami, którzy przedstawią nasz teledysk w przerwie meczu College Football Playoff National Championship. Uwielbiałem z nią pracować i myślę, że ta piosenka i teledysk wyszły wyjątkowo.”

Kawałek zapowiadany był już w połowie grudnia na portalach społecznościowych. Nutka na liście UK Singles (OCC) zajęła najwyższą pozycję numer 72, na liście UK Dance (OCC) numer 27, na liście US Bubbling Under Hot 100 Singles (Billboard) numer 7, na liście US Digital Song Sales (Billboard) numer 12, a na liście US Hot Dance/Electronic Songs (Billboard) numer 6.

Gatunki nowej piosenki to Dance-pop, house oraz electropop. Materiał napisali: Rami, Nathan Cunningham, Marc Sibley, Alma Guðmundsdóttir, Alida, Alesso oraz Katy Perry. Kompozycja została wyprodukowana przez Alesso.

Singiel “When I’m Gone” to następca singla “Electric”.

Oficjalny teledysk do nowego utworu na Youtube ukazał się 11 stycznia 2022 roku. W chwili pisania tego artykułu klip ma 3 080 386 wyświetleń na YT. Wideoklip wyreżyserowała Hannah Lux Davis (jest reżyserką wielu teledysków m.in. Avril Lavigne: Bite Me, Charli XCX: Good Ones, Demi Lovato: Melon Cake, David Guetta & Sia: Let’s Love czy Kygo & Whitney Houston: Higher Love). Futurystyczny klip miał swoją premierę, podczas przerwy w mistrzostwach College Football Playoff National Championship Georgia vs. Alabama.

Czy produkcja powtórzy sukces hitu 37-letniej Amerykanki pt. “Roar”, który na Youtube ma już 3,5 mld wyświetleń? Zobaczymy. Dodajmy, że nutka “Roar” odniosła komercyjny sukces, zdobywając szczyty list przebojów w Australii, Austrii, Kanadzie, Irlandii, Izraelu, Libanie, Nowej Zelandii, Szkocji, Słowenii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Kompozycja była notowana w TOP5 w większości międzynarodowych list. Kawałek stał się ósmym „numerem jeden” Katy Perry na Billboard Hot 100. Utwór na liście AirPlay – Top (oficjalna lista stu piosenek najczęściej granych przez stacje radiowe w Polsce, publikowana co tydzień) zajął najwyższą pozycję numer 2. Według danych Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego (IFPI) „Roar” do końca 2013 r. sprzedał się na całym świecie w ponad 9,9 mln egzemplarzach. „Roar” sprzedał się w 6,6 mln egzemplarzach w Stanach Zjednoczonych, ponad milion w Wielkiej Brytanii i był najlepiej sprzedającą się żeńską piosenką roku w Australii z 560 000 sprzedanymi egzemplarzami w tamtym czasie. Kiedy “Roar” otrzymało diamentowy certyfikat przez Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA), Katy Perry została pierwszym artystą, który miał w kraju trzy single certyfikowane Diamentem, pozostałe single to “Firework” i “Dark Horse”. Chociaż piosenka otrzymała ogólnie mieszane recenzje, została nominowana do tytułu Song of the Year oraz Best Pop Solo Performance na 56. dorocznym rozdaniu nagród Grammy.

Katy Perry to jedna z najpopularniejszych amerykańskich wokalistek. Artystka stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek pop, a warto też przypomnieć, że jej początki były bardzo rockowe. Zanim piosenkarka stała się popularna, występowała u boku zespołu P.O.D.. Światowa popularność artystki zaczęła się w 2008 roku. Od czasu debiutu Katy Perry w barwach Capitol Records z „One of the Boys” (2008), wykonawczyni zgromadziła ponad 50 miliardów streamów i sprzedała 48 mln egzemplarzy albumów. Artystka miesięcznie ma ponad 40 milionów słuchaczy na Spotify i ponad 20 milionów obserwujących na platformie.

Przypomnijmy, że dotychczasową studyjną dyskografię artystki zamyka wydany 28 sierpnia 2020 roku krążek “Smile”, który ukazał się nakładem wytwórni płytowej Capitol. Album jest utrzymany w gatunku Pop. Standardowa edycja płyty zawiera 12 numerów. Jest to jej szósty album studyjny. Katy Perry współpracował z wieloma producentami przy materiale, w tym Joshem Abrahamem, Caroliną Liar, The Daylights, G Koop, Andrew Goldsteinem, Oligee, Oscarem Görresem, Oscarem Holterem, Ilya, Ianem Kirkpatrickiem, The Monsters & Strangerz, Charlie Puthem, Stargate i Zeddem. Po wydaniu “Smile” otrzymał mieszane recenzje od krytyków muzycznych. Komercyjnie krążek znalazł się w TOP5 w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, w TOP10 w Austrii, Irlandii i we Włoszech oraz w TOP20 we Francji, Niemczech i Holandii. Płyta na polskiej liście albumów (ZPAV) zajeła najwyższą pozycję numer 24. W agregatorze recenzji Metacritic krążek otrzymał średni wynik 58/100, na podstawie 18 recenzji. Prestiżowy serwis Allmusic.com przyznał wydawnictwu ocenę 3 z 5 możliwych gwiazdek.

“Jednym słowem, Smile to wydawnictwo przyjemne w odbiorze i bardzo pozytywne. Nie jest niczym przełomowym w dzisiejszej muzyce, jednak w karierze Katy już tak. Proste, chwytliwe utwory szybko wpadają w ucho i zostają tam bardzo długo” – napisano w recenzji albumu w serwisie allaboutmusic.pl.

Najbliższy koncert artystki ma się odbyć 15 sty 2022 w Las Vegas, NV, US, The Theatre at Resorts World, a kolejny 2 marca 2022 w Las Vegas, NV, US, The Theatre at Resorts World.

Alesso, właśc. Alessandro Lindblad (ur. 7 lipca 1991 w Sztokholmie) – szwedzki DJ i producent muzyczny. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jako 10 latek, kiedy jako prezent urodzinowy otrzymał swój pierwszy syntezator. Dużą popularnością na YouTube z jego produkcji cieszy się numer “Under Control” (nagrany wraz z Calvinem Harrisem, featuring Hurts), który ma już 261 mln wyświetleń. Przypomnijmy, że 22 maja 2015 roku ukazał się debiutancki krążek Alesso “Forever”, który jest na razie jedynym jego albumem studyjnym. Najbliższy koncert artysty ma się odbyć 20 lut 2022 w Washington, DC, US, Echostage, a kolejny na wydarzeniu pn. EDC Mexico, które ma mieć miejsce w dniach 25-27 lut 2022 w Mexico City, Mexico.

źródło: zloteprzeboje.tuba.pl, djpromotion.com.pl, kultura.poinformowani.pl, radiokaszebe.pl, | radiozet.pl, eskarock.pl, muzyka.interia.pl, allaboutmusic.pl, Wikipedia, songkick.com, i inne

Tekst nagrania “When I’m Gone”

[Chorus]
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But it won’t be for long, you’ll see
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But no one’s gonna feel like, feel like

[Verse 1]
Thought it would be easy
Easy to forget me
Let go of the memories (Ah-ah-ah-ah)
Now your bed is empty
And you’re wakin’ up sweating
I’m still in your wild dreams

[Pre-Chorus]
Late nights, callin’ me, callin’ me
Do anything to keep me close
Well, you should know it’s gonna be, gonna be
So hard for you to let me go

[Chorus]
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But it won’t be for long, you’ll see
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But no one’s gonna feel like, feel like

[Post-Chorus]
Me on top of you
Touch you like I do
No, you’ll never forget
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But no one’s gonna feel like, feel like

[Verse 2]
You’re chasin’ the danger
It’s just in your nature
Look for me in strangers (Ah-ah-ah-ah)
All these pretty faces
No one can replace it
I’m always your favorite

[Pre-Chorus]
Late nights, callin’ me, callin’ me
Do anything to keep me close
Well, you should know it’s gonna be, gonna be
So hard for you to let me go

[Chorus]
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on (You think you’re movin’ on)
But it won’t be for long, you’ll see (When I’m gone)
When I’m gone, I’m never really gone (Never really gone)
You think you’re movin’ on
But no one’s gonna feel like, feel like (No one’s gonna, no one’s gonna feel like me)

[Post-Chorus]
Me on top of you
Touch you like I do
No, you’ll never forget
When I’m gone, I’m never really gone
You think you’re movin’ on
But no one’s gonna feel like, feel like (Like me)

[Outro]
When I’m gone
When I’m gone

Jeśli chcesz się wspomóc translatorem do przetłumaczenia tekstu tej kompozycji na język polski to skorzystaj z tej strony.

Single

 
Tytuł Rok Pozycje na listach
US
[75]
AUS
[22]
AUT
[23]
“I Kissed a Girl” 2008 1 1 1
“Hot n Cold” 3 4 1
“Thinking of You” 2009 29 34 18
“Waking Up in Vegas” 9 11 26
“California Gurls”
(featuring Snoop Dogg)
2010 1 1 3
“Teenage Dream” 1 2 2
“Firework” 1 3 3
“E.T.”
(featuring Kanye West)
2011 1 5 7
“Last Friday Night (T.G.I.F.)” 1 5 7
“The One That Got Away” 3 27 19
“Part of Me” 2012 1 5 18
“Wide Awake” 2 4 28
“Hummingbird Heartbeat”[104][105]
“Roar” 2013 1 1 1
“Unconditionally” 14 11 16
“Dark Horse”
(featuring Juicy J)
1 [BH] 2
“Birthday” 2014 17 25 51
“This Is How We Do” 24 18 14
“Rise” 2016 11 1 23
“Chained to the Rhythm”
(featuring Skip Marley)
2017 4 4 7
“Bon Appétit”
(featuring Migos)
59 35 64
“Swish Swish”
(featuring Nicki Minaj)
46 22 69
“Save as Draft”
“Hey Hey Hey” 2018
“Cozy Little Christmas” 53 48
“365”
(with Zedd)
2019 86 38 70
“Con Calma (Remix)”
(with Daddy Yankee featuring Snow)
22
“Never Really Over” 15 7 29
“Small Talk”[CC] 81 33
“Harleys in Hawaii” [CE] 36
“Never Worn White”[CG] 2020 [CH] 79
“Daisies” 40 37 64
“Smile” [CK]
“Cry About It Later”
“Not the End of the World”
“Electric” 2021 [CP]
“When I’m Gone”
(oraz Alesso)
[CR] 96
“-” oznacza, że pozycja nie była notowana.

W 2017 roku wystąpiła również gościnnie (wraz z Pharrellem Williamsem i Big Seanem) w utworze “Feels” u boku Calvina Harrisa.

Katheryn Elizabeth Hudson, znana pod pseudonimem Katy Perry (ur. 25 października 1984 w Santa Barbara w stanie Kalifornia) – amerykańska piosenkarka, kompozytorka, aktorka oraz ambasadorka dobrej woli UNICEF. Ojciec Katy Perry jest pastorem, dlatego dorastała słuchając gospel i śpiewając w kościelnym chórze. Po zdobyciu GED w wieku piętnastu lat rozpoczęła karierę muzyczną jako Katy Hudson. Artystka zyskała sławę w 2008 r. ze swoim drugim albumem, One of the Boys, pop-rockowym albumem zawierającym single „I Kissed a Girl” i „Hot n Cold”. Pierwszy utwór wzbudził kontrowersje związane z tematyką lesbijstwa. Jej trzeci album, Teenage Dream (2010), zapuścił się w disco i był jej pierwszą płytą, która znalazła się na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200. Osiągnęła szczyt 1 na amerykańskiej liście Billboard Hot 100 z singlami “California Gurls”, “Teenage Dream”, “Firework”, “E.T.”, and “Last Friday Night (T.G.I.F.)”, natomiast “The One That Got Away” osiągnął 3 miejsce na liście. Album ten stał się pierwszym albumem żeńskim, który wypromował pięć utworów numer 1 w Stanach Zjednoczonych, a drugim, po albumie Bad Michaela Jacksona. Jej kolejnym rekordem był Prism (2013), który stał się jej drugim kawałkiem na szczycie amerykańskich list przebojów. Katy stała się pierwszą artystką z wieloma filmami wideo, która osiągnęła miliard wyświetleń na Vevo dzięki wideo do swoich numerów „Roar” i „Dark Horse”. Gatunki jej muzyki to pop, pop rock, rock i dance. Jej debiutancka studyjna płyta zatytułowana “Katy Hudson” ukazała się 6 marca 2001 roku nakładem wytwórni płytowej Red Hill i jest utrzymana w gatunkach Christian rock oraz contemporary Christian music. Album zawiera 10 piosenek. Przed wydaniem, Red Hill zbankrutował, uniemożliwiając mu marketing i promocję materiału, a sama płyta następnie sprzedała się w około 200 egzemplarzach. Album otrzymał mieszane recenzje. Prestiżowy serwis allmusic.com przyznał wydawnictwu 3 z 5 możliwych gwiazdek, natomiast magazyn Christianity Today dał mu ocenę Positive. Aby promować album, Katy Hudson wyruszyła w trasę Strangely Normal Tour z Philem Joelem, Earthsuit i V*Enna, a później rozpoczeła 46 solowych występów w całych Stanach Zjednoczonych. Czytaj więcej
źródło: pl.wikipedia.org oraz en.wikipedia.org

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 39 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)

Dodaj komentarz

Wykonaj poniższe zadanie *